Čtvrtek 30. června 2022
Svátek slaví Šárka, zítra Jaroslava
Polojasno 30°C

Rebelka britské šlechty opět šokovala! Co vládne šatníku lady Victorie Hervey?

23. června 2022 | 06:00

Odvaha jí rozhodně nechybí. Dcera šestého markýze z Bristolu, britská aristokratka žijící v USA je svým specifickým módním stylem bezesporu tou nejodvážnější členkou šlechty. Vybranými modely totiž nenechává příliš prostoru k představivosti, jinak tomu nebylo ani na nedávných britských dostizích Royal Ascot. Co si aristokratka oblékla tentokrát a jaký styl vládne jejímu šatníku?

Pětidenní dostihy Royal Ascot v anglickém hrabství Berkshire, jejichž historie sahá až do roku 1711, jsou spojovány nejen s vášní pro ušlechtilost rychlých koní a adrenalinem, ale především s noblesou, elegancí, striktní etiketou oblékání. Britské dostihy jsou totiž podrobeny přesně definovanému dress code, ten je určen v oficiálním průvodci. Dress Code Guide pro letošní rok představoval již 11. vydání. Jaká pravidla určil?

Pánové jsou povinni nosit frak v černé, šedé či námořnické barvě doplněný o černý či šedý cylindr a boty v černé barvě, ve kterých musí být ponožky zakrývající kotníky. Absolutně nepřípustné jsou tak džíny, chinos kalhoty – ač vyznívající elegantním dojmem – také šortky, které jsou taktéž zakázány i u dam. Těch se však týkají další přísná pravidla.

Šaty by měly dosahovat délky alespoň ke kolenům, šíře ramínek by měla mít minimálně jeden palec, tedy 2,5 cm. Jejich absence a stejně tak jejich průhledná verze, ale i střih halter jsou neakceptovatelné. Tato pravidla nepochybně platí pro šaty, ale i topy. Pravidla se však dotýkají i pokrývek hlavy. Klobouky i fascinátory by měly mít v průměru bezmála čtyři palce, tedy 10 cm. Vedle takto definovaných šatů jsou povoleny i dlouhé kalhotové kostýmky a overaly s minimální délkou ke kolenům.

Aby tak splnila britská aristokratka dress code, zvolila monochromatický vzhled opřený o bělostný kalhotový kostým v kombinaci s kloboukem s širokou krempou totožné barvy a s lodičkami a malou kabelkou do ruky v jemné pastelové růžové. Ovšem to by nebyla lady Victoria Hervey, aby v tom nebyl háček, lépe řečeno určitá dávka provokace. Lady je totiž proslulá svými navýsost odvážnými modely a lehká teatrálnost se nevyhnula ani Royal Ascotu. Kostýmek byl totiž napůl z průsvitné látky, ale především průsvitná blůzka s absencí podprsenky vzbudila rozruch. Když se členka britské šlechty fotila, pohybem ruky si odkryla své sako a nechala nahlédnout na svá ňadra. Nebylo to však poprvé a zajisté ani naposledy, kdy odhalila své tělo.

Skandálu se totiž dopustila na nedávném filmovém festivalu v Cannes, kdy svou zlatavou róbou absolutně neodhadla situaci. Šaty, které držely pohromadě pouze za pomoci různě do sebe spletených řetízků, odhalovaly totiž nejen poprsí, ale i část pozadí. Těžko soudit, ze kterých úhlů byl model odvážnější. Bývalá modelka tak neadekvátním modelem, naprostým módním přešlapem sklouzla k lacinosti, která netvoří vůči stylu žádný ekvivalent. Situaci nikterak nezachránily elegantní účes ani decentní líčení.

Aby však šlechtična vyvážila svůj styl, pro jiný den tolik slavných dostihů zvolila model, který plně odpovídal dress code. Krajkované šaty pouzdrového střihu s vysokým stojáčkem a decentním páskem kopírovaly její štíhlou siluetu, a konečně tak odpovídaly jejímu původu i věku. Přece jen se v ní elegance skrývá.

Na její odvážné, ale i noblesní looky se podívejte do naší fotogalerie:

Na letní styl aristokratek se podívejte ve videu: 

Video se připravuje ...
Letní styl královen a princezen • VIDEO: Videohub

Autor: Žaneta Podlahová
Video se připravuje ...