Pondělí 26. února 2024
Svátek slaví Dorota, zítra Alexandr
Zataženo, déšť 8°C

Rebelka britské šlechty opět šokovala! Jaký módní trapas ji neminul tentokrát?

22. února 2024 | 06:00

Odvaha jí rozhodně nechybí. Dcera šestého markýze z Bristolu, britská aristokratka, jež dlouho žila v USA, je svým specifickým módním stylem bezesporu tou nejodvážnější členkou šlechty. Vybranými modely totiž nenechává příliš prostoru k představivosti, jinak tomu nebylo ani na britských dostizích Royal Ascot či filmovém festivalu v Cannes. Kterými outfity při těchto událostech přímo šokovala a o jaký módní přešlap se jedná tentokrát? 

Ignorace přísného dress code

Pětidenní dostihy Royal Ascot v anglickém hrabství Berkshire, jejichž historie sahá až do roku 1711, jsou spojovány nejen s vášní pro ušlechtilost rychlých koní a adrenalinem, ale především s noblesou, elegancí, striktní etiketou oblékání. Britské dostihy jsou totiž podrobeny přesně definovanému dress code, ten je určen v oficiálním průvodci. Dress Code Guide pro rok 2022 představoval tehdy již 11. vydání. Jaká pravidla určil?

Tip na video: Na styl ostatních aristokratek se podívejte ve videu...

Video se připravuje ...
Letní styl královen a princezen • VIDEO: Videohub

Pánové jsou povinni nosit frak v černé, šedé či námořnické barvě doplněný o černý či šedý cylindr a boty v černé barvě, ve kterých musí být ponožky zakrývající kotníky. Absolutně nepřípustné jsou tak džíny, chinos kalhoty – ač vyznívající elegantním dojmem – také šortky, které jsou taktéž zakázány i u dam. Těch se však týkají další přísná pravidla.

Šaty by měly dosahovat délky alespoň ke kolenům, šíře ramínek by měla mít minimálně jeden palec, tedy 2,5 cm. Jejich absence a stejně tak jejich průhledná verze, ale i střih halter jsou neakceptovatelné. Tato pravidla nepochybně platí pro šaty, ale i topy. Pravidla se však dotýkají i pokrývek hlavy. Klobouky i fascinátory by měly mít v průměru bezmála čtyři palce, tedy 10 cm. Vedle takto definovaných šatů jsou povoleny i dlouhé kalhotové kostýmky a overaly s minimální délkou ke kolenům.

Aby tak splnila britská aristokratka dress code, zvolila před dvěma lety monochromatický vzhled opřený o bělostný kalhotový kostým v kombinaci s kloboukem s širokou krempou totožné barvy a s lodičkami a malou kabelkou do ruky v jemné pastelové růžové. Ovšem to by nebyla Lady Victoria Hervey, aby v tom nebyl háček, lépe řečeno určitá dávka provokace. Lady je totiž proslulá svými navýsost odvážnými modely a lehká teatrálnost se nevyhnula ani Royal Ascotu. Kostýmek byl totiž napůl z průsvitné látky, ale především průsvitná blůzka s absencí podprsenky vzbudila rozruch. Když se členka britské šlechty fotila, pohybem ruky si odkryla své sako a nechala nahlédnout na svá ňadra. 

Aby však šlechtična vyvážila svůj styl, pro jiný den tolik slavných dostihů zvolila model, který plně odpovídal dress code. Krajkované šaty pouzdrového střihu s vysokým stojáčkem a decentním páskem kopírovaly její štíhlou siluetu, a konečně tak odpovídaly jejímu původu i věku.

Skandál v Cannes

Skandálu se dopustila i na filmovém festivalu v Cannes totožného roku, kdy svou zlatavou róbou absolutně neodhadla situaci. Šaty, které držely pohromadě pouze za pomoci různě do sebe spletených řetízků, odhalovaly totiž nejen poprsí, ale i část pozadí. Těžko soudit, ze kterých úhlů byl model odvážnější. Bývalá modelka tak neadekvátním modelem, naprostým módním přešlapem sklouzla k lacinosti, která netvoří vůči stylu žádný ekvivalent. Situaci nikterak nezachránily elegantní účes ani decentní líčení.

Nevhodně vykukující podprsenka

Když už máme pocit, že se britská aristokratka umírnila ve svém stylu, vždy se objeví nějaký háček. A ten nastal i při vynesení upnutých šatů s hadím reliéfem, ve kterých oslavila své 46. narozeniny. Prvotně jsme šatům, které vynikaly dlouhými rukávy s ramenními vycpávkami, chtěly tleskat, ovšem jen do doby, než Lady Victoria Hervey ochotně zapózovala k fotografům zády a další módní faux pas bylo na světě.

Dominantou modelu totiž nebyly jen avizované dlouhé rukávy s ramenními vycpávkami, které mu dodávaly punc elegance, ale také hluboký výstřih na zádech. Britská rebelka ho však absolutně zazdila zřetelně vykukující podprsenkou v černé barvě.

Za hranicí vkusu

O další módní průšvih se postarala na nedávném galavečeru BAFTA 2024. A i tentokrát nechala styl doma. Oblékla se, respektive se spíše odhalila v modelu založeném na béžovém topu korzetového střihu s průstřihy spolu s mini černými šortkami připomínajícími kalhotky s vysokým pasem.

Top svým blyštivým materiálem, jenž nositelce zcela nelichotil, působil navíc v kombinaci s černou obuví poměrně lascivním dojmem. Těžko soudit, který ze zmíněných přešlapů byl ten největší. Tak pevně doufáme, že příště už to bude opravdu jen v superlativech.

Na tento model, ale i na její další odvážné či noblesní looky se podívejte v naší fotogalerii:

Autor: Žaneta Podlahová