Úterý 18. května 2021
Svátek slaví Nataša, zítra Ivo
Oblačno, déšť 15°C

Kalhoty, které brzy nahradí tepláky i džíny! Na své si přijdou i holky krev a mlíko

22. dubna 2021 | 06:00

Cítíme ve vzduchu naději a začínáme se připravovat na reálný život, na odchod ze svých domovů, na obnovení svého společenského já, s nímž se pojí požadavek vzhledu jako ze škatulky. Jsme ale opravdu připraveny vzdát se tepláků a komfortu, které nám poskytla karanténa?

Abychom překlenuly tolik radikální přechod mezi tepláky a uniformními džínami z pevného materiálu, které leckdy nejsou synonymem pro „pohodlí nade vše“, jsou tu kalhoty z měkké i elastické tkaniny. O jakých kalhotách tu ale vedeme řeč?

„Cigaretky“

Cigaretové kalhoty jsou nesmrtelným módním evergreenem, zachrání nás při jakékoliv společenské události i při každodenních pracovních mítincích. Díky jejich eleganci a nadčasovému střihu v podobě rovných či lehce zúžených nohavic s puky v délce ke kotníkům a středně vysokému pasu neutrpíte módní faux pas ani na svatbě! A zavděčí se všem, nepodrobují se totiž ani věku, ani postavě.

Vyžehlené záhyby uprostřed navíc opticky zúží postavu, takže si je mohou dovolit i „holky krev a mlíko“. Další jejich prim je snadná kombinovatelnost, přizpůsobivost – jsou totiž takovými módními chameleony. S podpatky vytvoří vskutku nažehlený vzhled hodný královských dam, s teniskami je naopak přeměníte na uvolněný basic look. S jejich chválou už raději končíme, aby se náhodou ostatní kalhoty neurazily. Ale přece jen si dovolíme ještě jednu poslední výhodu zmínit... Vzhledem k jejich elastickému materiálu se v nich budete cítit jako v teplácích.

Doširoka!

Opravdu široké kalhoty (tzv. palazzo) s vyšším pasem a propracovanými záševky, které dosahují délky až na zem, si oblíbíte právě díky jejich pohodlnosti. Věřte nám, že se v nich budete cítit natolik komfortně, že nebudete vědět, zda zvolit již avizované cigaretové s puky, nebo širokou verzi, jež připomíná tatínkovy kalhoty. Budou ideální volbou pro štíhlé vysoké dámy, ale i pro dámy nižšího vzrůstu. Ty si však budou muset připravit k volným kalhotám boty na podpatku, aby si nohavice nepřiduply. Vyšší pas totiž opticky zajistí prodloužení postavy. A must-have look? Noste je jedině se zastrkaným topem či basic trikem, jedině tak dosáhnete žádoucí ženské postavy!

Se šňůrkou

Tyhle kalhoty nejenže jsou pohodlné jako tepláky, ale dokonce tak vypadají! Takzvané jogger nabízí ten pravý kompromis právě mezi džínami a domácím karanténním oděvem. Jejich volný střih a šňůrku v pase, která leckdy slouží pouze dekorativně, si zamilujete!

Tak do kterých půjdete? Svého favorita si najděte v naší fotogalerii!

Další módní inspiraci naleznete v pořadu Štýlovečka:

Autor: Žaneta Podlahová