Sobota 2. března 2024
Svátek slaví Anežka, zítra Kamil
Oblačno 11°C

Kate Middleton uctila památku princezny Diany výběrem šatů. Kdo další je oblékl?

8. července 2020 | 06:00

Speciální příležitost si žádá speciální outfit. Ne vždy se elegance a noblesa musí pojit s nepohodlím, což vždy dokazuje vévodkyně z Cambridge. Jakými šaty zazářila při oslavách 72. výročí od založení Národní zdravotní služby Velké Británie?

Před pár dny vévoda a vévodkyně z Cambridge navštívili Nemocnici královny Alžběty v King’s Lynn při příležitosti oslav 72. výročí od založení NHS (zkratka National Health Service, tedy národní zdravotní služba, která zastřešuje čtyři veřejně financované zdravotní systémy ve Velké Británii, pozn. red.). Tato oslava je v letošním roce důležitější než kdy předtím, na což reagovali i Kate a William na svém oficiálním instagramovém účtu. „Ať už jste stávající zaměstnanci, bývalí, kteří přišli z důchodu, dobrovolníci či klíčoví pracovníci, děkujeme vám za vaši odolnost, vytrvalost a naději, které jste ukázali našemu národu,“ dodali v příspěvku.

Na tento významný den oblékla Kate Middleton šaty značky Beulah London v příznačné modré barvě, jež je i oficiální barvou NHS. Vévodkyně je příznivkyní této značky, od které nedávno oblékla velmi podobné šaty v červené barvě. Košilové šaty midi střihu s mikrovzorem květin a bílým límečkem Kate velmi lichotí. Nejen svým střihem a textilním opaskem zdůrazňujícím ženskou siluetu, ale také zvolenou barvou. Doplnila k nim jemné, decentní visací náušnice a nízké lodičky v modré barvě. Vlasy sčesané do nízkého culíku podtrhly celý look vyznívající svěžím a pohodlným dojmem.

Košilové střihy či košile a límeček vykukující zpod svetru ostatně nosila i módní ikona a matka prince Williama princezna Diana. Nelze si nevšimnout, že podobné šaty oblékla lady Diana v roce 1985 během setkání v Kensingtonském paláci. Šaty však disponovaly místo květin puntíky, vzorem, který je aktuálním trendem, a dost nízkým bílým límečkem s černou vázankou. Princezna k nim zvolila dvoubarevné lodičky s černou špičkou, která tak byla dokonalou tečkou za tímto elegantním outfitem. Kate jde v Dianiných šlépějích a uctila tak její památku. Tento rok v srpnu už to bude třiadvacet let od jejího úmrtí, letos by oslavila 59. narozeniny.

Stejné šaty jako Kate oblékla i korunní princezna Marie Dánská, hraběnka z Monpezat. Oproti Kate je zkombinovala se světlými lodičkami, volbou náušnic se stylově ztotožnily. Zvolila k nim ale rozpuštěné vlasy, mírně natočené. Takové s oblibou nosí i Kate.

Komu to podle vás sluší více? Podívejte se do fotogalerie dalších looků královského rodu!

Autor: Žaneta Podlahová