10 jednoduchých věcí, které dělají stylové ženy! Naučte se je | Pro ženy | Blesk.cz

10 jednoduchých věcí, které dělají stylové ženy! Naučte se je

 • 29. června 2019 | 06:00

  Mít perfektní styl, kterým každého oslníte, není nic těžkého. Stačí jen osvojit si deset jednoduchých návyků, které vaše každodenní outfity povýší na vysoce módní záležitost.

  A až si přečtete všechny naše tipy, pochopíte, jak moc je to jednoduché. Stačí vyzrát nejen na velikosti, ale i na správnou přípravu a skladování svého oblečení. Jak si tedy zajistit perfektní styl?

 • Příprava oblečení před spaním

  Být ráno perfektně sladěná není žádná velká věda. Stačí, když si outfit připravíte už večer. Má to nejen tu výhodu, že se vyhnete zběsilému rannímu pobíhání mezi skříní a zrcadlem, ale také tu, že budete mít jistotu, že si ve spěchu neobléknete něco, v čem se budete celý den cítit nesvá.

 • Vhodně zvolené spodní prádlo

  Stylové ženy vědí, že vhodně zvolené a dokonale padnoucí prádlo je základ. Nebojte se nosit ani tvarovací prádlo, které je v poslední době dokonce velice módní. K jeho nošení se přiznala snad každá druhá celebrita světového formátu, tak proč bychom ho nemohly nosit i my?

 • Hledejte inspiraci

  Každá stylová žena se neustále inspiruje a učí se novým věcem. Sledovat na sociálních sítích módní ikony a inspirovat se jejich vytříbeným stylem rozhodně není žádný hřích. Naopak se díky mapování zahraniční módy můžete v mnohém odlišit, a vystoupit tak z davu.

 • Oblékejte se podle počasí

  Vždy, než ráno vyrazíte do práce, ujistěte se, že váš model odpovídá aktuálnímu počasí. Lítat venku v otevřených sandálkách, když jsou všichni ostatní zabalení do kabátů, nebo mít slaměný klobouk, když je venku zima a prší, je bezesporu výrazný módní přešlap.

 • Noste jen to, co vám padne

  Snad každá z nás má v šatníku kousky, které bere na milost, i když jsou velké, nebo naopak malé. Nostalgie do ženské skříně nepatří, to si pamatujte. Vždy noste jen to, co vám perfektně padne a v čem se cítíte svá a sebevědomá. Nevhodného oblečení se zbavte a místo po něm zaplňte třeba novými basic kousky, které si zamilujete.

  Podívejte se na video, jak se vyznat v džínách a které si vybrat:

  Velký džínový manuál: Které jsou flare, mom nebo skinny? • VIDEO: Adam Balažovič/BPŽ

 • Jeden kousek musí dominovat

  Naučte se sestavovat si outfity tak, aby bylo evidentní, který kousek celému modelu dominuje. Nemusí to být nutně kabát nebo třeba sukně, klidně svůj outfit postavte i na kvalitní kožené kabelce nebo nápadném náhrdelníku.

 • Opatrně s doplňky

  Vhodně zvolené doplňky dokážou posunout každý outfit o level výše. Musíte se však naučit, kde jsou hranice. Stoupněte si před zrcadlo a ujistěte se, že opravdu potřebujete k výraznému klobouku ještě nápadné visací náušnice. Pokud si svou volbou nejste jistá, jeden z doplňků sundejte. Méně je totiž opravdu někdy více!

 • Správně skladujte oblečení

  Stylové ženy se už dávno naučily, že pohodit svou hedvábnou halenku jen tak na židli nebo na dno skříně není vhodné. Pokud vám na vašem vzhledu záleží, musíte se o své oblečení také patřičně starat. Naučte se věnovat každý den 10 minut své skříni a dělejte si v ní pravidelně pořádek. Uvidíte, jak si dokonale srovnaný šatník zamilujete!

 • Podpatky, nebo pohodlí?

  Stylová žena je zároveň také elegantní a chytrá, a proto ví, kdy se hodí nosit boty na podpatku, a kdy naopak ty s plochou podrážkou. Při procházce městem nebo v parku budete v jehlových podpatcích trochu pro smích. Stejně byste šlápla vedle v balerínkách na plese nebo speciálním pracovním večírku.

 • Noste krabičku poslední záchrany

  Ženy, které mají vytříbený módní styl, jsou vždy připraveny na drobný karambol. Nosí u sebe náplast, kdyby nové boty příliš dřely, spínací špendlík, kdyby je zradil zip, nebo malé šitíčko, kdyby z oblíbeného kabátu upadl knoflík. Být v pohotovosti se opravdu vyplácí. Naučte se to také!