Středa 30. září 2020
Svátek slaví Jeroným, zítra Igor
Oblačno, déšť 14°C

Mikádo není nuda! Inspirujte se známými kráskami a omládněte

8. února 2020 | 06:00

Tak to vypadá, že dlouhým vlasům odzvonilo. Čím dál více celebrit totiž zkracuje své kadeře do šmrncovního mikáda, které se drží na vrcholu oblíbených střihů. Toužíte také po změně? Inspirujte se slavnými kráskami!

Mikádo, neboli bob, je praktický účes se skvělým střihem, který se dá kombinovat na tisíce způsobů. Působí vzdušně, hravě a sexy a zároveň ubírá na věku. Záleží jen na vás, jestli zvolíte hladký způsob nebo své mikádo natočíte do tolik oblíbených beach waves, rozcucháte ho nebo sepnete sponkami. Fantazii se meze nekladou, a tento účes navíc vypadá skvěle v jakémkoliv provedení.

Mikádo navíc není vůbec složité na úpravu. Můžete ho vyfoukat přes kulatý kartáč, konečky vytvarovat pomocí gelu nebo pěnového tužidla, ale velkou parádu uděláte s mikádem upraveným jednoduše pomocí prstů. Pokud si přejete střihu dodat objem, stačí se předklonit a do vlasů zespoda nastříkat lak na vlasy. Vlasy už nečešte, pouze upravte rukama.

Mikádo po ramena nebo krátké, s ofinou nebo bez?

Tento střih si zamilovaly také celebrity. Královnou mikáda je například herečka Lucy Hale, která si tento účes udržuje už několik let. Mezi další krásky, které pravidelně zkracují své kadeře, pak patří například herečky Mila Kunis, Margot Robbie nebo modelka Miranda Kerr.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Cherry good to see you

Příspěvek sdílený Lucy Hale (@lucyhale),

Nahlédněte do fotogalerie a inspirujte se slavnými kráskami. Které mikádo sluší nejvíc?

Autor: Aneta Valešová