Úterý 22. září 2020
Svátek slaví Darina, zítra Berta
Polojasno 25°C

Vyzkoušeno: Maska z majonézy. Dokáže zázraky se suchými vlasy?

Vyzkoušeno za vás: Vlasová maska z majonézy
VIDEO: Lucie Houdková
19. října 2017 | 06:00

Maska na vlasy z majonézy by prý měla pomoci v boji se suchými vlasy bez lesku. Podobných receptů na zázračnou kosmetiku ze spíže a z lednice je ale plný internet a ne všechny fungují tak, jak slibují. Jak je na tom maska z majonézy? Má smysl se do ní pouštět, nebo je lepší držet se osvědčených kosmetických produktů z kadeřnictví? Rozhodla jsem se to zjistit na vlastní kůži.

Suché vlasy – která žena by to neznala? Nenechám se tím ale odradit od toho, abych si dál užívala blond barvu. Proto ráda zkusím cokoliv, co mi pomůže vlasům dodat potřebnou výživu, aby byly hebké, lesklé, silné a nelámaly se. Ano, tohle vše od svých vlasů očekávám. Pomůže k tomu obyčejná majonéza?

Boj proti suchým vlasům

Je to jedna z babských rad, které kolují po internetu. Spousta žen ji už vyzkoušela. Pozitivní reakce mě tedy jen utvrdily v tom, abych tuto masku také vyzkoušela.

Majonézu jsem nanášela do suchých vlasů a jen do délek. U hlavy se mi vlasy rychle mastí, proto jsem se neodvážila k tomu přispět ještě majonézou. Do svých dlouhých vlasů jsem nanesla asi dvě lžíce, zamotala jsem vlasy do drdolu a na hlavu jsem si dala igelitový pytlík, aby majonéza na vlasy ještě lépe zapůsobila.

Krásné vlasy na počkání?

Nechala jsem ji působit 15 minut, poté jsem ji smyla šamponem a použila jsem i kondicionér, prostě tak, jak jsem zvyklá. Konečný verdikt: majonéza mě zklamala. Vlasy byly dost slepené, moc dobře to taky nevonělo, docela špatně se z vlasů vymývala a žádný velký efekt nedokázala. To byly mé první dojmy hned po umytí vlasů.

Další den po probuzení jsem ale byla příjemně překvapena – vlasy byly hladší a hebčí na dotek, nebyly krepaté a byly krásně lesklé. Je možné, že účinek majonézy zapůsobil ve vlasech přes noc? Je to asi nepravděpodobné, ale i tak musím uznat, že trochu zlepšení jsem na vlasech nakonec zaznamenala. Nicméně i přesto na mě majonéza ve vlasech moc nezapůsobila, raději zůstanu u jejího použití pouze v kuchyni!

Autor: Lucie Houdková