Sobota 24. února 2024
Svátek slaví Matěj, zítra Liliana
Zataženo, déšť 8°C

Vyzkoušeno: Maska z majonézy. Dokáže zázraky se suchými vlasy?

Video se připravuje ...
Vyzkoušeno za vás: Vlasová maska z majonézy
VIDEO: Lucie Houdková
10. května 2021 | 06:00

Maska na vlasy z majonézy by prý měla pomoct v boji se suchými vlasy bez lesku. Podobných receptů na zázračnou kosmetiku ze spíže a z lednice je ale plný internet a ne všechny fungují tak, jak slibují. Jak je na tom tedy maska z majonézy? Má smysl se do ní pouštět, nebo je lepší držet se osvědčených kosmetických produktů z kadeřnictví? Rozhodly jsme se to zjistit na vlastní kůži!

Suché vlasy – která žena by to neznala? Pokud jsou navíc vaše vlasy blond, suchost vás trápí o něco více než brunetky. Maska z majonézy slibuje, že vaše vlasy budou hebké, lesklé, silné a nebudou se lámat. Co je na tom tedy pravdy? 

Jak jsme postupovaly?

Jedná se o jednu z babských rad, které kolují po internetu. Spousta žen už tuto masku vyzkoušela a pozitivní reakce nás utvrdily v tom, abychom ji také vyzkoušely. Majonézu jsme nanášely do suchých vlasů a jen do délek. Do dlouhých vlasů jsme nanesly asi dvě lžíce, zamotaly je do drdolu a na hlavu jsme nasadily igelitový pytlík, aby majonéza ještě lépe zapůsobila.

Jaký byl výsledek?

Majonézu jsme nechaly působit asi patnáct minut a následně ji umyly šamponem a nezapomněly jsme ani na kondicionér. A jaký byl výsledek? Majonéza nás zklamala. Vlasy byly dost slepené, příliš hezky nevoněly a celkově šla majonéza špatně vymýt. Takové byly naše první dojmy.

Další den po probuzení ale přišlo překvapení – vlasy byly hladší a hebčí na dotek, nebyly krepaté a byly krásně lesklé. Je tedy možné, že účinek majonézy zapůsobil ve vlasech přes noc? Je to asi nepravděpodobné, ale i tak musíme uznat, že trochu zlepšení jsme na vlasech nakonec zaznamenaly. Přesto na nás majonéza ve vlasech moc nezapůsobila a raději zůstaneme u klasických vlasových produktů. Co vy? Zkusíte tuto masku?

V jakém účesu vám to bude nejvíce slušet? Tyto trendy vás dostanou!

Video se připravuje ...
V jakém účesu vám to bude nejvíce slušet? Tyto trendy vás dostanou! • VIDEO: Videohub

Autor: red