Ze všeho nejdřív si napište seznam. Ano, jako když jdete nakupovat potraviny. Uvědomíte si co potřebujete a co je zbytečné kupovat. Na nákupy si ho vemte s sebou. V seznamu vám může pomoci i vytřídění skříně, která už přetéká a možná sjte dvě pětiny věcí nikdy nebo roky neměla na sobě.
Takové kousky vyhoďte nebo darujte na charitu a ve skříni udělejte místo na nové. Zjistíte tím zároveň, které věci potřebujete nové. Před nákupy si udělejte chvíli a projděte si internet, něco vás může zaujmout a máte více času na promyšlení. Díky tomu můžete připsat další věci na nákupní seznam.
V obchodě zamiřte rovnou ke slevám, nezdržujte se u sekcí s novými kolekcemi, to pouze tehdy, chcete-li se pokochat. Nejlépe se ve slevách nakupují základní kousky, nad nimi nemusíte tolik přemýšlet. Basic trička, džíny nebo sako. Horší je to s trendy věcmi a sezóními výstřelky, kde je třeba uvědomit si, jestli se k vám daný kousek hodí a nekupovat ho jen kvůli slevě.
V kabince si v klidu v hlavě proberte oblečení, které už máte a které by se k vaší nové věci hodilo, pokud naleznete alespoň tři takové kousky, věc si můžete směle koupit. Pokud si však nejste s kouskem jistá, otočte se a běžte hledat nějaký jiný. Je také dobré mít na nákupech někoho při ruce, třeba kamarádku. Navzájem si můžete poradit při výběru.
Danou věc si však nekupujte, pokud vám opravdu nesedí. Co na tom, že je o 80 procent levnější, vy si ji jednou vezmete na sebe a zjistíte, že to s ní opravdu nejde, a pak zase najde své místo pouze na dně vaší skříně.
A pozor na slevách se můžete stát i závislá! Neustálé vyhledávání slev, které berete jako adrenalin, odkládání důležité práce za cílem hledat zboží ve slevách a nervozita po tom co zjistíte, že si nemůžete nic koupit, je alarmující.
Podívejte se na video, jak probíhaly slevy v loňském roce