Pondělí 28. září 2020
Oblačno 12°C

Jak se buduje úspěšná kosmetická značka? RYOR slaví 25 let

14. března 2016 | 00:00
Prezentace klienta |

Česká kosmetika RYOR je odlišná. V dnešním světě plném nadnárodních značek se stále drží a hrdě vystupuje z řady.

Na začátku je důležité zmínit, že RYOR je česká rodinná firma založená ing. Evou Štěpánkovou. Když tato téměř 71letá dáma, prozradí svůj věk, máte chuť ji požádat o občanku. Když s paní Štěpánkovou mluvíte, cítíte, že firma pro ni nejsou jen čísla, své slovo zde má hlavně nadšení, lidská stránka, ale i intuice. Pozitivní energií vyzařuje nejen ona, ale i celá firma. Dokáže dlouze a zajímavě vyprávět o účinných látkách, jejich synergickém účinku, parfémových kompozicích, nutnosti neustálého vzdělávání se v oboru a vy z rozhovoru s ní cítíte, jak ji práce baví.

Ing. Eva Štěpánková – majitelka a zakladatelka firmy RYOR
Ing. Eva Štěpánková – majitelka a zakladatelka firmy RYOR
Autor: RYOR

Jak to tehdy začalo?

Vše začalo v Poděbradech, kde vyrůstala. Přestože se očekávalo, že se stane, stejně jako její rodiče, učitelkou, zamilovala se do studenta Vysoké školy chemicko – technologické a rozhodla se studovat s ním. Čtyři roky po dokončení studia, v roce 1971 nastoupila do Ústavu lékařské kosmetiky, což byl zásadní krok v jejím odborném směrování.

Firmu RYOR pak založila v roce 1991, kdy se sama, bez rodiny a po mateřské dovolené vrhla do podnikání. Po revoluci vznikalo mnoho nových soukromých kosmetických salonů, kterým chyběly produkty, s kterými by mohly pracovat. Těmi začala. Teprve až následně, na základě požadavků klientek salonů, se z kosmetických produktů pro profesionály vyvinula maloobchodní řada, kterou známe nyní z prodejen. Původně to měla být firma s 3-5 zaměstnanci, dnes je jich 80, vyrábí přes 200 produktů, které se vyváží do 16 zemí světa.

Rok 2016 ve znamení novinek i oslav výročí

V roce 2016 oslaví RYOR 25. výročí založení firmy. V rámci oslav plánuje přistavět novou halu k výrobnímu areálu v Kyšicích u Prahy a vyrobit limitovanou edici Krému na ruce s vůní grepu a černého rybízu. „Obsahuje vůni, podle které vznikl název RYOR, tedy rybíz-oranž,“ dodává Ing. Štěpánková. „Chystáme soutěže na našich stránkách www.ryor.cz, uvádíme novinky například Osvěžující sprchový gel Lemongrass, Pivní řadu s extrakty z chmele a plánujeme další.“

Když se na závěr ptám, jaký je pocit vybudovat takovou firmu, odpoví: „Příjemný, ale zároveň zavazující. Dosáhli jsme vysoké laťky a tu je potřeba udržet. V dalších letech plánuji firmu předat dceři Janě. Jsem moc ráda, že mám následovnici. Opravdu se časem vypracovala a má tah na branku.“

Limitovaná edice Krém na ruce s vůní grepu a rybízu
Limitovaná edice Krém na ruce s vůní grepu a rybízu
Autor: RYOR

Kde RYOR koupit?

RYOR neseženete na každém kroku, ale i tak má firma nejen vlastní, ale i 600 partnerských prodejen po celé republice. Stačí se podívat na stránky www.ryor.cz nebo zavolat a s nalezením nejbližší prodejny Vám rádi poradí.