Pondělí 21. září 2020
Svátek slaví Matouš, zítra Darina
Jasno 23°C

Kosmetické tipy a triky pro dokonalý vzhled: Díl druhý - líčení obličeje

19. září 2013 | 07:00

Nalíčit se umí téměř každá z nás, ale tajné triky profesionálů už tak osvojené nemáme. Naučte se vytvořit si make-up jako od špičkového vizážisty. Je to snadné.

Jak zabránit "flekatému" make-upu?

Abyste zabránila nevzhledným skvrnám, musíte si nejprve vybrat vhodný odstín make-upu, který by měl být v souladu s barvou vaší pleti. Dalším krokem je aplikace podkladového krému, díky kterému se bude make-up snáze roztírat. Při nanášení vsaďte na prsty, protože tělesné teplo zaručí lepší přilnutí pigmentu k pokožce.

Jaký make-up je vhodný pro jednotlivé typy pleti?

Znáte ten pocit, kdy přijdete do oddělení kosmetiky a nevěřícně koukáte na obrovské množství make-upů v regálech? Poradíme vám, který je pro vaši pleť nejvhodnější.

Suchá nebo zralá pleť: Doporučuje se používat tekutý a lehce roztíratelný make-up. Ten zaručí vaší pleti ochranu, hydrataci i výživné látky.

...

Mastná pleť: Pro tento typ pleti se nejvíce hodí kompaktní pudry nebo tekuté podkladové make-upy, které neobsahují olej. Ve složení se zaměřte na absenci lanolinu a parafínu.

Smíšená pleť: Pokud jste právě vy majitelkou smíšené pleti, vsaďte na inteligentní make-up, který se sám dokáže přizpůsobit potřebám vaší pokožky. V problematické zóně se bude chovat jako matující, ale přesto dodá pokožce potřebnou vlhkost.

Akné: Ženy, které trpí akné by si měly make-up nanášet jen ve velmi tenké vrstvě, jinak by mohl jejich obličej působit jako maska. Nejvhodnější jsou kompaktní nebo tekuté make-upy a konečné zakrytí drobných vad pomocí korektoru.

Jak správně zacházet s tvářenkou?

Ženy s oválným tvarem obličeje mají štěstí, protože mohou s tvářenkou všemožně experimentovat. Majitelkám kulatějšího obličeje stačí nanést trochu růže pod lícní kosti a tím ho opticky zúží. Výrazné rysy zjemníte nanesením tvářenky po stranách čela. A ženám s trojúhelníkovým tvarem obličeje se doporučuje jemně poprášit tvářenkou čelo nad spánky a tváře. Pozor na nanášení příliš tmavé tvářenky přímo na tváře! Tento způsob líčení opticky rozšiřuje celý obličej.

...

Jak zamaskovat větší nos nebo výraznou bradu?

Základním pravidlem je, že světlá barva zdůrazňuje, a naopak tmavá umí zamaskovat. Pokud máte výraznou bradu, aplikujte do dolíčku po spodním rtem trochu světlého make-upu. Tím odlákáte pozornost od nápadné brady. Jestli je vaším cílem opticky zmenšit a zúžit nos, naličte ho světlejší barvičkou u kořene a tmavší na obou stranách. Dbejte na pečlivé zamaskování přechodů.

V příštím díle našeho kosmetického seriálu se zaměříme na triky v líčení rtů.