Pondělí 28. září 2020
Oblačno 12°C

Jak vypadat skvěle i když jste nemocná? Máme pro vás 9 triků

23. září 2013 | 07:00

Teče vám z odřeného nosu, oči máte zarudlé jako králík a spíš než ženu připomínáte chodícího zombíka? Máme pro vás pár triků, jak nemoc zamaskovat a vypadat co nejlépe když už nemůžete zůstat doma v posteli.

1. Neskrývejte ale vyléčte červený nos

Nachlazení a rýma mají za následek nejen to, že se necítíte úplně fit, ale také máte červený a oteklý nos. Make-up a korektor jsou v takovém případě celkem zbytečné, jednak si je stálým smrkáním hned setřete a jednak by ještě více zvýraznily odřený nos. Ideální bude, když přestanete používat klasické papírové kapesníčky, které jsou příliš drsné, a dopřejete si jemné vlhčené ubrousky napuštěné aloe vera. V lékárně si pak kupte klasický jelení lůj a jím si nos po každém vysmrkání namažte. Zarudnutí během několika hodin zmizí.

Porovnaly jsme ty nejkvalitnější krémy na trhu.
2. Hydratujte pleť

Během nemoci dochází často k dehydrataci pleti, která je pak suchá, napjatá a zarudlá. Proto je důležité dodávat jí dostatečné množství hydratace a to jak v podobě krémů, tak i dostatečným pitným režimem.

3. Oteklé oči napraví čaj

Díky rýmě a zahleněný můžete mít nateklé a zarudlé oči. V takovém případě jsou skvělým řešením vylouhované pytlíčky černého čaje, které vložte na 10 minut do mrazáku a studené si je přiložte na oči. Úlevu vám poskytnou nejen ráno, ale tuto masku si můžete lehce připravit i během dne v kanceláři.

Oční kapky
4. Zarudlým očím prospějí kapky

Pořiďte si v lékárně kapky na zarudlé a unavené oči, které vyzmizíkují váš králičí vzhled. Pomohou vám nejen vypadat opět dobře, ale také vás zbaví únavy a bolesti očí, která s nachlazením přichází.

5. Nezvýrazňujte rozpraskané rty

Během nemoci, kdy máte často ucpaný nos a musíte dýchat ústy jsou často vaše rty suché a rozpraskané. Několikrát denně je proto potírejte balzámem na rty s hojivými účinky a rozhodně se vyhýbejte barevným rtěnkám. Barva by nerovnosti a šupinky ještě více zvýraznila. Místo toho je můžete přes balzám potřít transparentním nebo jemně narůžovělým leskem, který jim dodá šťavnatost a vám čerstvější vzhled.

Plochý flat kabuki využijete na nejen na make-up, ale i pudr, tvářenku, rozjasňovač nebo bronzer
6. Zapomeňte na sypký pudr

Než se začnete líčit, dostatečně pleť pod make-up hydratujte. Zvolte k tomu mastnější typ krému, díky kterému bude pleť mnohem vláčnější. Zapomeňte ale na používání sypkého pudru, který by zvýraznil suché šupinky a odřeninky na pokožce a k dokonalému vzhledu by vám rozhodně nepomohl. Místo toho použijte tuhý pudr nebo nemusíte používat nic a ponechat si tak lesklý vzhled, který vám dodá víc svěžesti.

7. Vyhněte se červené barvě a studeným tónům

Červená, modrá a stříbřitě šedivá barva líčení by zvýraznily váš nemocný vzhled, podtrhly by kruhy pod očima i zarudlá místa na obličeji. Proto pro líčení raději volte teplé tóny v broskvové, béžové, hnědé nebo zlatavé barvě.  Oči navíc ve vnitřním koutku rozsviťte bílým stínem nebo měkkou tužkou, odpoutáte tak pozornost od zbytku obličeje.

Už máte svou letní favoritku? My ano.
8. Nanášejte řasenku jen na horní víčka

Díky častému kýchání a smrkání vám mohou začít slzet oči a díky tomu se vám začne rozmazávat řasenka. Zabráníte tomu tak, že nebudete nanášet maskaru na dolní víčka.

9. Umyté vlasy jsou základ

Přestože vám není dobře, nezapomínejte na umyté vlasy. V mastných rousech nebudete vypadat dobře, ani když jste zdravá natož v době, kdy vám teče z nosu. Pokud tedy nechcete upoutat pozornost ke svému stavu nemoci, vyfoukejte si vlasy do krásy.