Neuvěřitelné video: Čtyřletá holčička tetuje tatínka! | Pro ženy | Blesk.cz

Neuvěřitelné video: Čtyřletá holčička tetuje tatínka!

5. února 2014 | 15:15

Že tetování už dávno není jen doménou námořníků a kriminálních živlů, je už více než jasné. Málokdo ale ví, že tetování může také pomáhat! Třeba dětem.

Když se podíváte na přiložené video, určitě budete dojatí stejně jako my. Jeho hlavní aktérkou je totiž blonďatá princezna - dcera předního českého tatéra Ondřeje Ondrashe Konupčíka - Adélka.

A uvidíte ji v roli, kterou byste do čtyřleté holčičky zřejmě neřekli. Adélka se vám totiž představí jako tatérka a majitelka tetovacího salónu, která svého tatínka ozdobí o další tetování.

Když tetování pomáhá

Celé video je vlastně poutákem na charitativní tattoo happening, který se rozjíždí již počtvrté pod názvem Zkruhu.

Zatímco předchozí ročníky probíhaly velkou formou tetování barevných kruhů, 1. března 2014 se Zkruhu promění v komornější "rodinnou" akci, které bude předcházet dražba motivů navržených nejoriginálnějšími a současně nejlepšími tatéry z české republiky.

Aukce funguje jednoduše - kdo dá víc, vyhrává "kérku". Jenomže tím celá akce nekončí. Vybrané peníze totiž nezůstanou v kapsách moderních umělců malujících na lidská plátna, ale poputují potřebným.

Loňský ročník tak přinesl částku 142 004 korun na Fond Ohrožených Dětí a 20 000 korun pro soubor Bum Bum fungující při internátu mateřské, základní a praktické školy Znojmo a pracujícím s dětmi se slabým a středním mentálním postižením.

Malá tatérka při práci

Proč právě Zkruhu?

"Název vychází z nejdokonalejšího tvaru na Zemi, z kruhu, který je ústředním motivem celého happeningu. Kruh, uzavřený a harmonický celek vnímáme jako symbol ochrany, ať už jako záchranný kruh, kruh rodinný, kruh blízkých, nebo kruh lidí se stejným údělem, či osudem. Pomoci může každý, kdo si nechá vytetovat jakoukoliv formu kruhu na své tělo. Každý z nás je originál. Stejně tak kroužek nabízí originální pojetí jak designem, velikostí tak i svým umístěním.", vysvětluje na webu organizace její zakladatel Ondřej Ondrash Konupčík.