Zpověď dcery: 10 vět, které od tebe potřebuji slyšet, tatínku | Pro ženy | Blesk.cz

Zpověď dcery: 10 vět, které od tebe potřebuji slyšet, tatínku

7. února 2014 | 06:00

Už to tak bývá, že dcery jsou tatínkovými holčičkami, a ať už chtějí nebo ne, bývají  otcové pro své malé princezny navždy vzorem. A právě to je důvod, proč by se podle toho měl otcové chovat, protože jsou to oni, kdo jim dávají rady o mužích, lásce i životě. Tady je deset věcí, které by otcové měli pro své dcery udělat.

1. Ať je mi pět nebo třicet, vždy, když se vidíme, zeptej se mě, jak se cítím a poslouchej, co ti říkám. Budu tak vědět, že si mě vážíš a pochopím svou skutečnou hodnotu.

2. Pokud se na mě zlobíš, prosím vysvětli mi důvod a mluv se mnou o něm. Jen tak se příště budu umět chybám vyhnout.

3. Nekřič na mě. Když se mnou mluvíš klidným hlasem, necítím úzkost a všechno lépe chápu.

4. Povzbuzuj mě v mých snech, jedině tak budu moct dosáhnout svého cíle. A pokud jsou hloupé, řekni mi to, ale také mě nech, abych se o tom sama přesvědčila.

5. Nauč mě lásce k umění, přírodě, hudbě nebo vědě. Jedině tak pochopím, že intelekt a vědomosti jsou důležitější než hezké oblečení a peníze.

6. Nedopusť, abych se tě někdy bála a nech mě, říkat ti svůj názor, i když je jiný než tvůj. Naučím se tak ozvat a prosadit se v kolektivu.

7. I když už budu velká a odeju z domova, prosím buď tu stále pro mě. Někdy budu potřebovat tvou radu a podporu.

8. Prosím nelži mi. Jsi můj hrdina a já věřím, že vždycky mluvíš pravdu.

9. To, jak se k sobě chováte ty a moje matka, bude pro mě navždy vzorem pro všechny mé vztahy. Prosím chovej se proto ohleduplně a galantně.

10. Nenech nikoho, aby mi ubližoval, postarej se o mě, ale nech i mě, abych si své problémy vyřešila.