Čtvrtek 23. března 2023
Svátek slaví Ivona, zítra Gabriel
Oblačno 17°C

Test přípravků na obočí: Který je ten pravý přesně pro vás

8. března 2018 | 06:00

Kdo má husté a výrazné obočí, ten si v dnešní době může tleskat. Je to trendy! My ostatní se musíme spolehnout na pomocníky v podobě tužek, řasenek nebo pudrů na obočí. Které nám vyhovovaly, a se kterými se naopak pracovalo špatně?

Na trhu seženete několik druhů produktů, které vám pomohou k dokonalému obočí. Pro začátečnice se hodí nejlépe pudrové stíny, kterými jemně vyplníte mezery a lehce zvýrazníte barvu. Pro dokreslení obočí se nejlépe hodí co nejužší tužky. Spíše než vybarvovat je třeba kreslit jemné linky, které budou vypadat jako chloupky. Řasenky na obočí můžete používat samostatně nebo jako konečnou fázi úpravy. Nejenže dodají barvu a lehce i objem, ale zároveň obočí zafixují, aby netrčelo tam, kam nemá. 

Otestovaly jsme od každého něco. Co nám v redakci nejvíce vyhovovalo? 

Tužka na obočí Brow This Way, Rimmel, 89 Kč

Autor: archiv firem Tužka na obočí Brow This Way, Rimmel, 89 Kč

Silná tužka na obočí, která pokud potřebujete rychle přetáhnout obočí a jít, je ideální. Nesmíte ale moc tlačit, jen lehce přejet, protože je velmi měkká a hodně dobře barví. Jen je nevýhodou to, že tužka má hrot silný, takže k vyplnění obočí je super, ale pokud potřebujete vykreslovat, nebude vám vyhovovat. 

Známka jako ve škole: 2

Voděodolný gel na obočí Trend IT UP, 99 Kč. Koupíte v síti drogérií DM.

Autor: archiv firem Voděodolný gel na obočí Trend It Up, 99 Kč

Koupíte v síti drogerií dm.

Jedná se o fixační a vyplňující gel, který obsahuje minichloupky, které dodávají obočí objem. Kartáček je malý, takže se s ním dobře pracuje, ale nevýhodou je, že na něm zůstává hodně barvy. Několikrát se mi stalo, že jsem to s barvou přehnala a vypadalo to nepřirozeně. Je třeba si dát víc záležet, než jak je to potřeba například s pudrovými stíny. Když se vám to ale povede, výsledek je super a vydrží až do večera. Gel navíc obsahuje látky, které o obočí pečují a podporují jeho růst. 

Známka jako ve škole: 2

Tužka na obočí Giordani Gold, Oriflame, 159 Kč Koupíte na http://cz.oriflame.com.

Autor: archiv firem Tužka na obočí Giordani Gold, Oriflame, 159 Kč

Koupíte na http://cz.oriflame.com. 

Tužka se vyrábí ve dvou barevných variantách. Já jsem vyzkoušela tu tmavší variantu, protože mám obočí opravdu tmavé. Barva mi naprosto dokonale sedla. Tuha je příjemně měkká, takže se s ní snadno pracuje. Opravdu největší předností je kartáček na druhém konci tužky. Tužka je velmi dlouhá, takže předpokládám, že víc než rok určitě vydrží.

Známka jako ve škole: 2

 

Tužka na obočí Brow Precise Micro Pencil, Maybelline, 170 Kč

Koupíte v síti drogerií.

Tužka je vysunovací a hodně úzká, takže se s ní dobře obočí vykresluje. Díky tomu bude mít pořád špičatý hrot i bez ořezávání! Je dost pigmentovaná, takže doporučuji příliš netlačit. Výhodou je taky to, že na druhé straně tužky je hřebínek na pročesávání obočí. Zkoušela jsem odstín Medium Brown, který měl studený nádech, takže žádné červenohnědé podtóny. Je opravdu do studena. 

Známka jako ve škole: 1

Tužka na obočí Brow Precise Micro Pencil, Maybelline, 170 Kč
Autor: archiv firem

Pudrové stíny na obočí Dermacol, 199 Kč

Autor: archiv firem Pudrové stíny na obočí Dermacol, 199 Kč

Koupíte v síti drogerií nebo na www.dermacol.cz.

Snad ještě nikdy mi žádná tužka na obočí tak nevyhovovala. Jedná se o pudrové stíny s měkkým aplikátorem, kterým máte obočí upravené během minuty. Jednoduše otevřete, obkreslíte linii obočí a zbytek vykreslíte. Navíc výsledek vypadá přirozeně a výdrž je také skvělá. Dokud se neodlíčíte, obočí budete mít stále upravené.

Známka jako ve škole: 1

Tužka na obočí a pudrové stíny 2v1, Brow Satin Duo, Maybelline, 200 Kč.
Autor: archiv firem

Tužka na obočí a pudrové stíny 2v1 Brow Satin Duo, Maybelline, 200 Kč

Koupíte v síti drogerií.

Tahle tužka 2v1 je má nejoblíbenější. Vyhovuje mi, jak úzká tužka je a že je zároveň vysunovací – takže se nemusíte obtěžovat s ořezáváním. Na druhé straně tužky je pudrový stín, který používám jako druhý krok. V poslední době ale používám klidně jen pudrový stín, protože je to superrychlé a výsledek je výrazný tak akorát. Co se týče výdrže, obočí mám krásné celý den!

Známka jako ve škole: 1

Gelová řasenka na obočí Brow Artist Sculpt, L´Oréal, 249 Kč

Gelová řasenka na obočí Brow Artist Sculp, L´Oréal, 249 Kč
Autor: archiv firem
Koupíte v síti drogerií. 

Byla jsem překvapená už při otevření tohoto produktu. Kartáček nemá štětinky až do konce, ale jeho špička je měkká, jako například u fixů na oči. Výrobci by udělali lépe, kdyby dali kartáček na jednu stranu a hrot na druhou, takto je s ním strašně složitá manipulace. Kdybych toto pominula, tak by se jednalo o skvělý produkt na obočí, hrot totiž obočí krásně vykreslí a kartáček ho vyladí do dokonalosti, navíc výdrž je také neuvěřitelná.

Známka jako ve škole: 2 

Barva na obočí Tattoo Brow, Maybelline, 250 Kč

Autor: archiv firem Barva na obočí Tattoo Brow, Maybelline, 250 Kč

Koupíte v síti drogerií. 

Pokud vás otravuje si dobarvovat obočí každý den, tento produkt je přesně pro vás. Barvu nanesete přesně na obočí podle toho, jaký tvar si přejete mít. Necháte působit nejméně dvacet minut. Ale já to nechávám klidně i hodinu a půl. Čím déle necháte barvu působit, tím výraznější je efekt a tím déle vydrží. Barva lehce obarví chloupky i kůži, ale zároveň to vypadá přirozeně.

 Známka jako ve škole: 1

Jak barva vypadá v akci, se podívejte ve videu:

Video se připravuje ...
Vyzkoušeno za vás: Vyzkoušeno za vás: Barva na obočí, která vydrží tři dny • VIDEO: Lucie Houdková

Paletka pro úpravu obočí Bourjois, 329 Kč Koupíte na www.vivantis.cz.

Autor: archiv firem Paletka pro úpravu obočí Bourjois, 329 Kč

Koupíte na www.vivantis.cz.

Je to paletka, která je tvořena třemi komponenty. V jedné přihrádce je vosk, který zafixuje tvar obočí, druhá obsahuje pudr, který dobarví obočí, a ve třetí je rozjasňovač, který docílí efektu velkých očí. Na můj vkus je toho možná až příliš a je to komplikované, ale musím říct, že rozjasňovač je geniální. Zároveň ale musím uznat, že v paletce najdete všechno pro úpravu dokonalého obočí.

Známka jako ve škole: 2

Koupíte na www.beautylash.cz.

Autor: archiv firem Řasenka na obočí Andmetics, 350 Kč

Koupíte na www.andmetics.cz.

Odstín jsem zkoušela Light Brown, ale překvapilo mě, že i tak byl docela tmavý. Pro můj odstín obočí je ale ideální. Obočí po jejím nanesení vypadalo plnější a chloupky byly zafixované. Řasenku používám buď jako fixaci po vykreslení tužkou, nebo i jen samostatně, když nemám čas. Jen stačí párkrát přejet obočí a je to.

Známka jako ve škole: 1

Paletka pro úpravu obočí Andmetics Brow Powder Trio, 490 Kč

Koupíte na www.andmetics.cz.

Koupíte na www.beautylash.cz.
Autor: archiv firem

Paletka obsahuje tři odstíny s olivovým podtónem. A to je na této paletce to nejlepší: stíny nemají červený podtón jako spousta tužek na obočí, které jsem vyzkoušela. Líbí se mi i to, že si můžete namíchat odstín na míru. Součástí balení je aplikátor – na jedné straně má spirálku na učesání obočí a na druhé je plochý ostře střižený štěteček, kterým se skvěle kreslí. Jedinou nevýhodou je to, že aplikátor se špatně drží v ruce, jak je malý. Jinak jsou ale pudrové stíny skvělé, jen si trochu připlatíte. 

Známka jako ve škole: 1-

U stejné značky seženete i voskové pásky pro úpravu obočí, celý set jsme vyzkoušely ve videu:

Video se připravuje ...
Vyzkoušely jsme set na úpravu obočí. Jak dopadl? • VIDEO: Adam Balažovič

Paletka na obočí Couleur Caramel, 489 Kč

Paletka na obočí Couleur Caramel, 489 Kč Koupíte na www.couleur-caramel.cz.
Autor: archiv firem
Koupíte na www.couleur-caramel.cz.

Paletka má tři různě tmavé odstíny, obsahuje také praktický štěteček a kulatý malinký kartáček na pročesání. Štěteček je skvělý, protože s ním vytvoříte tenké i silné tahy. Produkt je z devadesáti osmi procent přírodní, a proto bych se nebála ho použít i jako oční stíny. Vzhled paletky k tomu svádí!

Známka jako ve škole: 1

Autor: Lucie Houdková
Video se připravuje ...