Čtyřleté holčičce dávali lékaři jen pár týdnů života, v těle měla 13 nádorů | Pro ženy | Blesk.cz

Čtyřleté holčičce dávali lékaři jen pár týdnů života, v těle měla 13 nádorů

20. září 2016 | 06:00

Když byl Pippě Cole pouhý jeden rok, objevili jí lékaři nádor na mozku. Během dalších tří let se pak počet nádorů v jejím tělíčku rozrostl na třináct. Ve čtyřech letech jí tak dávali jen pár týdnů života. Nakonec se ale stal zázrak...

Rodičům malé Pippy Cole z britského Prestonu se v červenci roku 2013 zhroutil svět. Lékaři jí totiž diagnostikovali nádor na mozku. Byl jí teprve jeden rok. Během pár dnů Pippa podstoupila operaci, nádor byl odstraněn a po roce léčby chemoterapiemi se v srpnu 2014 ukázalo, že Pippa je zcela v pořádku. To ovšem ještě nikdo netušil, že v jejím malém tělíčku se v následujících dvou letech objeví dalších šest nádorů na mozku a šest v hlavě.

V lednu roku 2015 odhalilo rutinní CT vyšetření další nádor, a Pippa tak musela podstoupit další operaci kvůli jeho odstranění. Již do 48 hodin od zákroku ale na místě odstraněného nádoru vyrostl nový. O pouhý měsíc později se tak holčička opět musela vypravit na operační sál, aby podstoupila v pořadí již třetí operaci.

Lékaři jí dávali jen pár týdnů života

Stejně jako předtím se ale tragédie opakovala. Do dvou dnů po operaci zjistili lékaři, že se Pippě objevily další tři nádory na mozku a seskupení šesti nádorů na páteři. Nebylo jiné šance než podrobit se rozsáhlé sérii chemoterapií – a doufat. Jenže na konci roku 2015 se vedle všech nádorů, které se v průběhu léčby nezmenšily, objevil ještě jeden a tentokrát větší než všechny dosavadní.

Chirurgové se rozhodli, že malou Pippu podrobí ještě čtvrté operaci, ale rodiče – Shell a Scotta Coleovy – připravili na nejhorší. Diagnóza zněla: terminální stadium rakoviny a jen pár týdnů života, pokud by pacientka skončila s léčbou. V případě léčby ozařováním byl nejoptimističtější odhad pár měsíců.

S ozařováním se muselo záhy přestat

"V posledním roce jsme nedělali nic jiného, než že jsme chodili od vyšetření k vyšetření, od chemoterapie k operaci," popisuje nejhorší dny svého života Shell, maminka malé Pippy. "Rozhodli jsme se, že budeme v léčbě pokračovat, protože jsme našemu andílkovi chtěli život co nejvíce prodloužit. Po dvaceti radioterapiích jsme jich ale museli nechat, protože po nich Pippa měla problém s dýcháním."

Každý týden strávený s jejich malou dcerkou se od té doby stal tím nejdůležitějším a nejvzácnějším, co na světě měli. Rozhodli se jí splnit všechna přání a dát jí co nejšťastnější, přestože tragicky krátký život. "Pippiným snem vždy bylo podívat se do Disneylandu a také to, aby se maminka s tatínkem vzali a ona mohla jít za družičku. Přestože moje svatba se Scottem byla mnohem víc o Pippě než o nás dvou, nikdy bych na ní nic nezměnila," vzpomíná Shell.

Během půl roku se stal zázrak

V únoru 2016 byli doktoři velmi šokovaní, když vyšetření prokázala, že přestože Pippa nepodstupuje žádnou léčbu, její nádory se nezvětšují. O půl roku později, v srpnu, pak přišlo něco, co si dodnes nikdo nedokáže vysvětlit: všechny dívenčiny nádory zmizely. Lékaři jsou přesvědčeni o tom, že tím, co nádory odstranilo, byla série ozařování v prosinci, jejíž efekt se projevil až po několika měsících. I tak ale o čtyřleté Pippě Cole mluví jako o chodícím zázraku.

Autor: red