Nejmarnivější muž Anglie: Chtěl být dokonalý, tak si nechal zmenšit nohy! | Pro ženy | Blesk.cz

Nejmarnivější muž Anglie: Chtěl být dokonalý, tak si nechal zmenšit nohy!

9. července 2016 | 06:00

Rozchody po dlouholetých vztazích každý prožívá jinak. Ryan Stavaley ten svůj po dvanácti letech vzal skutečně z gruntu. Rozhodl se, že se stane jedním z nejatraktivnějších "vanity" mužů Británie, aby znovu nabyl své ztracené sebevědomí. Prodal všechny věci po své přítelkyni, aby měl na botox. A tím to všechno začalo. 

Co uděláte, když se rozejdete s přítelem nebo přítelkyní? Dáte si panáka, začnete cvičit, případně budete hledat útěchu v cizí náruči. Pětadvacetiletý Ryan Stavaley se rozhodl, že získá ztracené sebevědomí tak, že se stane nejatraktivnějším mužem Británie. A vlastně se mu to téměř podařilo – je znám jako nejmarnivější muž své země. 

První botox

Podle jeho slov na tom není nic divného, jen pár boulí.

"Do té doby jsem pro sebe nikdy nic neudělal. Vše jen pro svou přítelkyni. Chodil jsem šest dnů v týdnu do práce, abych nám vydělal na střechu nad hlavou," vzpomíná. Když od něj ale po dvanácti letech odešla, rozhodl se konečně začít se věnovat sobě. Prodal všechny její věci a šel na svůj první botox. 

Jeho cílem bylo najít si novou okouzlující ženu a práci v modelingu. Zatím se dostal jen na jeho práh, živí se jako manažer módních a kosmetických značek. Zastupuje například Chanel. Jenže přišel první problém. "Měl jsem velké nohy, vypadaly jako klaunské. To se prostě nehodilo k dobře padnoucím kalhotám," vysvětluje důvody, proč podstoupil poměrně radikální proceduru. Začal si svazovat nohy podle starých čínských technik, a zmenšil si je tak z velikosti 10 na velikost 6.

Za vzhled utratí průměrný plat

"Lidé si myslí, že to, co jsem si udělal s nohama, je strašné. Ale přitom je to jen pár boulí a hrbolků, jinak vypadají vlastně docela normálně," říká s pohledem namířeným ke svým zdeformovaným prstům na nohou. Ryan Stavaley ale dbá i na zbytek svého těla. Dvakrát denně používá samoopalovací krém na svůj obličej, jednou denně chodí do solária, několikrát měsíčně podstupuje botox, každý večer si bělí zuby pomocí speciálního přístroje. Než vyjde z domu, trvá mu to dvě hodiny. Za své oblečení a kosmetiku utratí měsíčně v přepočtu 32 tisíc korun. 

Teď jsem teprve šťastný
Po rozchodu potřeboval nabýt sebevědomí, a tak šel na botox.

Aby si to všechno mohl dovolit, ze začátku téměř nic nejedl, do práce ráno chodil pěšky, aby ušetřil každou libru. V rámci socializace také chodil několikrát v týdnu pít. To všechno dohromady se pak podepsalo na jeho zdraví. "Dělal jsem vše pro svůj zevnějšek, ale nic pro sebe samotného – zevnitř. Tak se teď snažím být lepším člověkem, hlídám si stravu, abych se dal dohromady," říká. 

Kromě toho také začal pracovat v charitě, která je zaměřena na lidi s demencí. "Jsem teď sám se sebou šťastnější. Se svým vzhledem, s tím, co dělám, co chci dělat. Miluji svůj život a procházky po Manchesteru," říká muž. 

Více osudů se můžete přečíst v rubrice Příběhy