Středa 23. září 2020
Svátek slaví Berta, zítra Jaromír
Polojasno 25°C

Pár je závislý na plození dětí: Čekají už 17. potomka

9. května 2013 | 12:27

Christi a Dave Cason z Lake Elsinore v Kalifornii mají opravdu velkou rodinu. V této chvíli čekají své sedmnácté dítě a rádi by se dostali na úctyhodných 20 potomků.

Jedenačtyřicetiletá Christi říká: „Nemyslím si, že jsem závislá na těhotenství , jen jsme nikdy necítili, že by naše rodina už byla kompletní.“  Po porodu nejmladšího syna Nathaniela (2), se pokoušeli o další miminko, ale bohužel neúspěšně. Pak se ale v září roku 2012 rozhodli podstoupit léčbu stimulující hormony potřebné k ovulaci. „Byli jsme zoufalí, opravdu jsme chtěli další dítě. V minulosti jsem s otěhotněním neměla problémy, až teď,“, vypráví nastávající maminka.

Smutné Vánoce

Po hormonální léčbě se Christi konečně podařilo otěhotnět, ale tři dny před Štědrým dnem tragicky o miminko přišla a tato událost rodinu velice zasáhla. Nedávno ale na svém blogu zveřejnili radostnou zprávu o sedmnáctém těhotenství. „Cítím se opravdu skvěle a věřím v pozitivní budoucnost. Myslím, že naše osmnácté dítě budeme moci počnout bez hormonální léčby,“ prozradila své plány do budoucna nastávající matka.

Pár čeká už sedmnácté dítě
Vnuci jsou starší než děti

Pár se ale netěší jen rodičovským povinnostem, ale i těm prarodičovským. Nejstarší dcera Jessica (23) porodila syna Jaedyna a postarala se tak o další generaci rodiny. „Nemáme velkou rodinu z nějakých náboženských důvodů, ale jednoduše proto, že se milujeme,“ vysvětluje Dave a pokračuje: „Víme, že si sedmnácté dítě můžeme dovolit a že každé z nich bude mít dostatek lásky. Doufáme, že nás lidé neodsoudí.“

Pár čeká už sedmnácté dítě
Den začíná v 5

Každý den pro rodinu začíná už v 5 ráno, kdy Dave odchází do práce a Christi začíná vypravovat děti do školy. Když všichni odejdou, pustí se Christi do domácích prací, které jí zaberou celý den, kdy například vypere 3-7 praček prádla. Každý den ke snídani spořádají dvě krabice cereálií, 4 litry mléka a za jídlo utratí měsíčně neuvěřitelných 1 600 dolarů (skoro 31 tisíc Kč), za účty a výdaje pak zaplatí 1 900 dolarů (více jak 36 tisíc Kč). Přesto že si nemohou dovolit odjet všichni společně na dovolenou, sem tam si rádi občas někam vyrazí.