Středa 17. dubna 2024
Svátek slaví Rudolf, zítra Valérie
Oblačno, déšť 10°C

Sexuální trendy letošního léta? Swingers párty a sexuální večírky

 • 13. července 2022 | 06:00

  Přestože v těchto dnech nám léto ukazuje trochu chladnější tvář, v tomto období roku prožívá většina lidí sexuální vrchol. Teplo a sluníčko mají vliv na naši náruživost a větší apetit. Také dovolené jsou obdobím, kdy se více odvážeme.

  Po nedobrovolném sexuálním půstu, který řadě lidí přinesly pandemické roky, se letošní léto dle expertů nese v rytmu sexuálních večírků, experimentování a užívání si milostných dobrodružství. Vedle toho se rozšířil také nový seznamovací trend pro single ženy, který klade důraz na zábavu, přijetí vlastních nedokonalostí a randění bez stresu. Jaké další trendy lze letos v létě v sexu očekávat?

 • Tentokrát to vyjde

  Když v roce 2021 odstartovala vakcinace proti covidu-19, mnoho lidí očekávalo, že se život vrací do normálu. A to i na poli vztahů a sexuálního života. Zejména mladí lidé se těšili na žhavá letní dobrodružství, a léto roku 2021 tak získalo přezdívku Hot Wax Summer (v češtině „extra žhavé léto“). Bohužel, kvůli variantě delta, která následovala, loňské léto toto očekávání nenaplnilo a sexuální frustrace mladých či nezadaných pokračovala. To potvrdila i studie amerického The Kinsey Institute, dle které bylo na začátku roku 2022 se svým milostným životem spokojeno jen asi 20 % mladých od 18 do 35 let. Naopak přibylo sexuálních dysfunkcí.

  Jak pandemie dál slábla, naděje opět posílila a přezdívka Hot Wax Summer, tentokrát s číslem 2, přešla na léto letošní. A zdá se, že tentokrát to vychází. „Mladí lidé mají již vynuceného sexuálního půstu dost a po hlavě se vrhají do milostných dobrodružství. Dle dostupných zpráv prožívají noční kluby žně, lidé si je pronajímají na sexuální večírky, uzavírají i vícečetná ‚přátelství s výhodami‘, experimentují se sexem ve třech a popularitu si drží i trend BDSM, kdy si lidé pomáhají od stresu pandemických let především v submisivních rolích,“ popisuje Adam Durčák z e-shopu Ruzovyslon.cz

  Video se připravuje ...
  Nejsi v tom sama: Se sexexpertkou o ženské sexualitě a schopnosti dosáhnout orgasmu • VIDEO: Videohub

 • Swingers párty jsou v kurzu

  Velký boom se dle expertů očekává také u swingers párty. Naznačuje to i dění na sociálních sítích, konkrétně na TikToku, kde v poslední době masivně přibývá videí, v nichž figuruje symbol ananasu otočeného listy dolů. Je vyobrazen například na rohožkách přede dveřmi, na tričkách, je vytisknutý a připíchnutý na dveřích či se vyskytuje v podobě klepátka na dveřích nebo třeba náušnic. V komunitě swingerů je tento symbol aktuálně oblíbeným signálem zájmu o tento druh zábavy.

  V poslední době se vyobrazení obráceného ananasu začíná čím dál hojněji objevovat připevněné na dveřích hotelových pokojů nebo kajut výletních lodí. Vyhlídkové plavby samy o sobě představují čím dál oblíbenější „místa“, kde lidé hledají milostná dobrodružství a krátkodobé známosti.

  Video se připravuje ...
  Jak to probíhá na swingers party? Pornoherečka se podělila o své zkušenosti • VIDEO: BPŽ

 • Novinka pro single ženy

  Tlak na to, vypadat dokonale, tu je kvůli sociálním sítím již pár let a to se odráží i v randění. Ženy se bojí toho, že nemají co nabídnout, pokud nevypadají jako z časopisu. A tak se zrodil nový trend Feral Girl („divoká dívka“) a na něj navazující trend Feral Dating („divoké randění“). Má jít o protiklad k trendu předešlému a single ženy povzbuzuje, aby byly samy sebou, nebály se ukázat i své nedokonalosti, nedělaly si zbytečné starosti s tím, co si o nich okolí myslí, a hlavně aby se dobře bavily a při seznamování se ničím nestresovaly. Trend „zdivočení“ rychle nabral na síle a dle aplikace Badoo ho letos plánuje vyzkoušet 63 % single žen.

 • Trendy letní polohy

  V horkém počasí při milování snadno může dojít k přehřátí a zvláště u rizikových skupin stoupá i nebezpečí infarktu. A občas je samotná představa ulepených a rozehřátých těl přitisknutých těsně k sobě přece jen docela odrazující. Ti, jimiž zmítá vášeň, ale kteří by kontakt kvůli parnu rádi omezili, mohou letos zkusit trendy pozice, při nichž se partneři dotýkají jen minimálně.

  První zajímavou letní polohou je poloha „štípání bambusu“. „V této pozici žena leží na zádech, opírá se o lokty, jednu nohu položí do strany na postel a případně pootočí i boky, druhou nohu zvedne a opře o partnerovo rameno. Muž se přisouvá v kleku s tím, že ženinu ležící nohu může mít mezi svýma nohama,“ popisuje Adam Durčák s tím, že druhou polohou vhodnou k vyzkoušení je poloha „zrcadlo“. „Nejde sice o polohu pro penetrativní sex, přesto nabízí značné potěšení. Partneři při ní sedí naproti sobě, pokrčenýma nohama se vzájemně lehce obejmou a navzájem se sledují při masturbaci,“ vysvětluje.

Diskuse ke článku
.