Souboj v hubnutí muž vs. žena: Po měsíci 7 kg a okolí vidí změny!

Video se připravuje ...

21. dubna  2021 
 06:00

Máme za sebou měsíc dietního stravování podle obezitologa Martina Cvrkala. Ten totiž sestavil speciální menu podle toho, jak vyhovuje ženám a jak mužům. Protože jak se ukázalo, každý potřebuje trochu něco jiného. Přes první část jsme se přenesli docela hladce a už to je na nás i vidět. Vždyť našich 7 kg za jeden měsíc není vůbec zanedbatelných.

Jak to šlo Gábi?

Pěkně si dýcháme s Adamem na krk a držíme se pořád docela dobře. Říká se totiž, že když muž skončí dietu, ženu čeká ještě další minimálně stejně dlouhá doba. Náš souboj je tedy zatím vyrovnaný, ale je fakt, že Adam sedí doma celé dny a skoro nevychází z bytu, pokud to není životně důležité. Kdežto já nachodím téměř denně deset kilometrů! S kočkou totiž ven nemusíte, zatímco se psem, to je jiná. Jenže já jsem soutěživý typ a nechci prohrát tenhle souboj, takže se fakt snažím.

Je taky nefér, že chlapi nemají PMS, protože to je mrcha rozežraná, když to řeknu pěkně od plic, a ta mi trochu zavařila. Adam se tedy dost smál, když jsem mu přiznala, že jsem jeden den užírala svému psovi v zoufalství sušenky, a prohlásil: „Ježiš, to je strašně smutný!“ Jenže to nebyly jen tak ledajaké sušenky, pekla jsem je s kamarádkou. Odmítla jsem péct něco, co nemohu sníst, ale nevadilo by mi tolik, kdyby to mohl jíst můj pes. Jenže ony v nich byly samé dobré věci a podle toho taky chutnaly. Nesnědla jsem jich moc a bylo to jen jeden den.

Video se připravuje ...
Obezitolog Martin Cvrkal: Když máte parťáka, tak se hubne snáz • VIDEO: BPŽ_Kristina Juřicová

Musím říct, že šestnáct centimetrů v pase za měsíc je dobrá práce! Okolí už vidí změny a jediné, co mě mrzí, je, že s břichem a vším ostatním se ztrácí i prsa. To je zkrátka pech, tak snad bude spalování milosrdné a vezme to z bříška dřív! První dva týdny byly opravdu hodně rychlé, druhé dva už se hubnutí zpomalilo. Tak jsem zvědavá, jak to půjde dál, protože bych chtěla ještě aspoň těch sedm, která šla dolů v prvním měsíci. Uvidíme, jestli se to podaří. Držte nám dál pěsti a zkuste to taky, není to tak hrozné a vážně to funguje!

Gábi – míry a váha:

Na začátku: stehno 64 cm, paže 34 cm, pas 100 cm, boky 112 cm, 81 kg.

  1. týden: stehno 64 cm, paže 33 cm, pas 92 cm, boky 110 cm, 79 kg.
  2. týden: stehno 63 cm, paže 32 cm, pas 89 cm, boky 107 cm, 76 kg.
  3. týden: stehno 61 cm, paže 31 cm, pas 85 cm, boky 104 cm, 74,5 kg.
  4. týden: stehno 60 cm, paže 31 cm, pas 84 cm, boky 104 cm, 74 kg.

Jak to šlo Adamovi?

Musím říct, že druhých čtrnáct dní diety je již o poznání snazších. Pocit hladu byl v podstatě eliminován a neobjevily se už ani žádné nevolnosti.

Zároveň jsem si druhý balíček už sestavoval do velké míry sám, takže jsou tam hodně věci podle mého gusta. Ano, znamená to přesně to, co si myslíte – víc sušenek a čokoládových tyčinek. Z těch jsem si oblíbil hlavně ty s pomerančovou náplní, ty jsou v podstatě k nerozeznání od těch běžných z obchodu.

Dále jsem se samozřejmě dopustil při výběru několika chyb. Bohužel musím říct, že když jsem si objednával asijské nudlové polévky, měl jsem na mysli takové ty, které si až příliš dobře pamatuji ze studentských let, tyhle dietní mají o poznání méně nudlí.

Video se připravuje ...
Souboj v hubnutí muž vs. žena: Hubneme pod dozorem Martina Cvrkala • VIDEO: BPŽ_Kristina Juřicová

Co se míry hubnutí týče, ta se přesně, jak mi bylo řečeno, zpomalila. Takže za posledních čtrnáct dní jsem shodil již jen zhruba čtyři kila.

Naopak co jsem si hodně oblíbil, byly tortilly. S předepsaným jedním rajčetem a plátkem šunky navíc je z nich skvělá večeře. A rozhodně objevem týdne bylo pro mne hovězí, zřejmě dušené na lilku. Nejsem si jist, jak přesně bylo připraveno, ale vy, kdo uvažujete o dietě nebo aspoň o zdravějším jídle, tohle rozhodně otestujte.

Rovněž jsem si všiml, že už mi většinou stačí, abych měl pocit nasycení, jedno z hotových jídel, a tak si často k němu nepřidávám zeleninové přílohy.

A pokud byste chtěli tip, jak při dietě překonat pocit hladu, na mě nejlépe funguje hrát hodně počítačových her, do nichž – jelikož je mám velmi rád – se dokážu leckdy tak moc zažrat, že prostě zapomenu, že už jsem dvě hodiny nic neměl. Taky velice pomáhá, když mluvím s přáteli, zcela tabuizovat téma jídlo: co kdo vařil a jedl a co mu fakt chutnalo a jak funguje dovážková služba v pandemii a jak se těšíme do restaurace... Prostě ne! To je cesta do pekel. A ano, přiznám se, že občas když se pozdě večer cítím hodně sám, dívám se toužebně do aplikací na rozvoz jídla a říkám si, co bude to první jídlo, které si po dietě slavnostně dám.

Abych to shrnul, jsem nyní v půlce celého dietního plánu a po měsíci si na to člověk už totálně zvykne, obzvlášť když mám osm kilo dole! Před pár dny jsem obdržel další krabičku s jídlem, která už by měla být dokonalá – i když není ještě jenom ze sladkých tyčinek, i tak se na některá jídla vyloženě těším. Takže pokud mne tato dieta něčemu naučila, tak tomu, že ono okřídlené "kdo chce zhubnout, měl by míň jíst" je prostě pravda.

Adam – míry a váha:

Začátek: stehno 82 cm, břicho 120 cm, boky 125 cm, paže 41 cm, váha 120 kg.

1. týden: stehno 81 cm, břicho 119 cm, boky 123 cm, paže 41 cm, váha 118,2 kg.

2. týden: stehno 80 cm, břicho 116 cm, boky 120 cm, paže 40 cm, váha 115,2 kg.

3. týden: stehno 70 cm, břicho 116 cm, boky 117 cm, paže 40 cm, váha 114,6 kg.

4. týden: stehno 68 cm, břicho 112 cm, boky 115 cm, paže 39 cm, váha 113,2 kg.

Diskuse ke článku

.

Aplikace a kalkulačky

BMI
kalkulačka
Výpočet
energetického
příjmu

Jídelníčky na míru

Vyberte si jídelníček na míru
a hubněte konečně efektivněji