Velký test krabičkových diet: Jak dopadly a která se hodí právě pro vás?

 • Velký test krabičkových diet: Jak dopadly a která se hodí právě pro vás?
  4. března  2017 
   06:00

  Rozhodly jsme se v redakci provést srovnání krabičkových diet, abychom vám pomohly při rozhodování, zda zkusit tento způsob, jak zhubnout. Testovaly jsme je koncem loňského roku, až na výjimky každá redaktorka jeden týden. Zaměřily jsme se především na to, zda nám dieta chutnala, jestli po ní nemáme vlčí hlad, a nechaly jsme její složení okomentovat odbornicí. 

 • ALS 28, harmonizační program

  ...
  Autor: Shutterstock

  Harmonizační program ALS 28 podle Antónie Mačingové, testovala Radka Wallerová, 43 let, editorka Supermámy.cz a Jakzhubnout.tv

  Radka Wallerová
  Autor: bpz
  „Nečekala jsem, že mi to bude chutnat a že po tom nebudu mít hlad. Až na ty sladké snídaně, ty mi neseděly.“

  Pro mě jako matku z velké rodiny bylo bonus už to, že jsem nemusela vařit. Osobně mám problém, zvláště doma, si nandat jen malou porci, což hotová jídla v krabičkách krásně řešila.

  • 28denní harmonizační program v krabičce, www.als28.cz

  • Pětichodové menu včetně svačin – 309 Kč/den, čili 8652 korun za 28 dní.

  • Rozvoz zdarma po celé republice.

  Logo
  Autor: www.als28.cz

  Princip diety

  Nejde o klasickou dietu, kdy za vás odborníci spočítají kalorie a připraví vám menu, abyste zhubli. Jde vlastně o začátek nového životního stylu, který vychází z knížek Antónie Mačingové. Na výběr jsou harmonizační program a program schůdkový, kterým lze pokračovat.

  Jak mi chutnalo

  Snídaně se většinou zalévaly horkou vodou
  Autor: ALS28.cz
  Jak co. Zatímco snídaně, které byly striktně sladké – a to skutečně hodně – pro mě moc nebyly, obědy byly výborné a večeře mi většinou také vyhovovaly, ačkoli jsem po nich někdy měla hlad – nicméně to nebylo nic, co by se nedalo vydržet. Navíc i pouhý týden testování diety se projevil mírným úbytkem v pase, což jsem rozhodně kvitovala s povděkem.

  Kdybych se pro dietu rozhodla znovu, určitě zase zvolím dovoz do práce či domů místo případného osobního odběru, protože časová a organizační úspora se vyplatí, zvláště když je dovoz zdarma. Navíc je celková cena programu slušná. 

  Za problematický považuji obsah alergenů, protože pokud byly v obilovinách k snídani vlašské ořechy, jíst jsem ji nemohla, přičemž autoři doporučují neměnit ani množství, ani složení jednotlivých jídel.

  Uvaříte si ji doma sami?

  Salát k odpolední svačině
  Autor: ALS28.cz
  Většinu z toho určitě ano, i když se nedalo odhadnout, kolikaprocentní sýr a v jakém množství byl použit třeba na zapečenou cuketu. Ale jídla byla jednoduchá, takže by určitě doma vařit šla, mnohá z nich beru i jako inspiraci pro to, co vařit – například celerovo-mrkvové pyré nebo karotkový krém.

  Otázkou je, zda bych si to vařit chtěla – zmíněné snídaně bych jistě zvládla, ale nevyhovovaly mi, a proto bych si je nedělala.

  UKÁZKA DENNÍHO MENU (energetickou hodnotu neuvádějí)

  • Snídaně: Pohankové vločky se sójovým mlékem, ořechy a medem, strouhané jablko
  • Svačina: Ananas, hroznové víno
  • Oběd: Hranolky z celeru, filety z mořské tresky na másle
  • Svačina: Listový salát, strouhaná mrkev, mandle, olivový olej
  • Večeře: Mrkvový perkelt, strouhaný sýr, brokolice s česnekem 

  Komentář Karolíny Hlavaté, dietoložky a odborné konzultantky společnosti Vím, co jím

  ...
  Autor: Vím, co jím
  Nejsem příznivcem striktně daných diet, neřeší základní problém, tj. nevhodné stravovací zvyklosti. Co bude, až dieta skončí? Jídla podle Mačingové jsou poměrně jednoduchá, takže vyvstává otázka, jestli by nevyšlo lépe si mrkev nastrouhat doma a za ušetřený peníz si koupit třeba roštěnku.

   

   

   

 • Ježkovy krabičky

  ...
  Autor: Shutterstock

  Ježkovy krabičky, testovala Brigita Zemen, 33 let, editorka Bleskprozeny.cz

  Brigita Zemen
  Autor: Archiv online Blesk pro ženy
  „Překvapilo mě, že jsem vůbec neměla chuť na sladké!“

  • Ježkovy krabičky, www.jezkovykrabicky.cz

  • Dietní menu na jeden měsíc bez víkendů (20 dnů) vyjde na 5000 Kč, což je 250 Kč na den.

  • Rozvoz pro Prahu stojí 70 Kč na den, ve městě jsou ale i odběrová místa, kde si dietu můžete vyzvednout zdarma.

  Princip diety

  Jde o klasickou krabičkovou dietu, kdy vám každý den v podvečer dorazí pět krabiček na následující den. Můžete si vybrat ze dvou variant – dieta pro ženu má denní kalorickou hodnotu v rozmezí 5000-6000 kJ, pro muže pak 7000 – 8000 kJ. Firma nabízí také různé variace – můžete si objednat například jen snídani, oběd a večeři, nebo jen snídani a oběd, podle toho, co vám nejlépe vyhovuje.

  Jak mi chutnalo

  ježkovy krabičky
  Autor: ježkovy krabičky
  První dva dny jsem byla vyděšená z toho, jak je jídla málo a měla lehký pocit hladu. Každopádně jsem ale nehladověla a neměla chuť na sladké, z čehož je jasné, že jídla byla skvěle vyvážená. Také jsem byla nadšená ze slaných snídaní, které byly dokonalé. Tvarohové pomazánky oceňují rozhodně víc, než ovesné vločky, na které jsem u této krabičkové diety nenarazila ani jednou, což bylo skvělé! Jediné, co mi trošku vadilo bylo, že se v jídle poměrně často objevovaly houby, vzhledem k tomu, že mě osobně nechutnají, musela jsem je z jídla vybírat, ale to nebyl problém.

  Uvaříte si doma sami?

  Jídla nebyla nijak náročná a doma bych je zvládla, ale zcela jistě ne tak dokonale vyvážená. Pokud nevíte, kolik gramů masa je v porci a na kolika ml oleje se jídlo připravovalo, nikdy to neodhadnete. Nota bene, že mě počítat a vážit nikdy nebavilo a rozhodně by tedy můj jídelníček nebyl tak pestrý.

  UKÁZKA DENNÍHO MENU

  • Snídaně: Slaný sýrový závin se šunkou, tvarohem a zeleninou
  • Svačina: celozrnný chléb s tvarohovou pomazánkou a sušeným rajčetem, okurka
  • Oběd: Kuřecí prsa s bylinkovou omáčkou, rýže
  • Svačina: Celerový salát s vícezrnným chlebem
  • Večeře: Králičí soté se zeleninou a pohankou

  Komentář Karolíny Hlavaté, dietoložky a odborné konzultantky společnosti Vím, co jím

  ...
  Autor: Vím, co jím
  Dieta je vyvážená i chutná, možná bych se snažila najít i jiné zdroje bílkovin, než jen maso k obědu i k večeři, ale tady stejně hrají roli i chuťové preference zákazníků. Někomu to může vyhovovat přesně takto. Oceňuji klasickou přílohu k obědu, kterou k večeři nahradila zelenina a méně tradiční obilovina. 

 • ABC Dieta

  ...
  Autor: Shutterstock.com

  Krabičková dieta a zdravé hubnutí ABC Dieta, testovala Markéta Grosmanová, 46 let, editorka Bleskproženy.cz

  Markéta Grosmanová
  Autor: Archiv online Blesk pro ženy
  „Překvapilo mě, jak moc jídla smím sníst, když je dietně uvařené.“

  "Překvapením bylo i množství bílkovin, i když se je snažím jíst ve větší míře, stejně je můj běžný příjem zjevně nedostatečný. Za jediný týden jsem díky dietě zhubla o kilo."

  • ABC Dieta, http://www.abcdieta.cz/

  • Cena: za měsíc (25 dnů včetně sobot) celkem 9 225 korun, za den tedy 369 korun.

  • Dovoz 90 korun, přičemž je možné nechat si vozit obden jídlo vždy na dva dny. Jídlo je také možné vyzvednout si osobně.

  ...
  Autor: www.abcdieta.cz
   

  Princip diety

  Denně dostanete 5 jídel v kalorické hodnotě přesně podle toho, co potřebujete a zda chcete hubnout. Sestavuje je tým odborníků, mezi nimi i například RNDr. Pavel Suchánek z pražského IKEM. Vybrat si můžete i vegetariánskou, bezlepkovou či bezlaktózovou verzi. Pokud třeba nemáte rádi těstoviny, budou se snažit je v jídelníčku vynechat.

  Jak mi chutnalo

  Jídlo bylo opravdu velmi dobré, to mě na tom opravdu velmi překvapilo, stejně jako to, že porce byly poměrně veliké. Zejména u pečiva jsem byla překvapená, že ho můžu tolik sníst. Na druhou stranu kvalita pečiva bylo to jediné, co bych dietě vytkla, protože jsem zvyklá na lepší a opravdu kvalitní žitný chléb. Překvapením bylo i množství bílkovin, i když se je snažím jíst ve větší míře, stejně je můj běžný příjem zjevně nedostatečný.

  Uvaříte si ji doma sami?

  Ani náhodou bych nebyla schopná uvařit jídlo tak dokonale. Myslím si, že by se mi rozhodně podařilo kalorickou hodnotu porcí výrazně zvýšit kuchyňskou úpravou, na kterou jsem zvyklá. Skvělá byla zejména úprava masa a hodně mi chutnaly mléčné svačiny. Pravda, pórkovou pomazánku k snídani bych si sama nepřipravila. A bylo to také jediné jídlo, které jsem nedokázala sníst.

  UKÁZKA DENNÍHO MENU

  Snídaně (7–9 h)

  Šmakounová pomazánka s řeřichou a pečivem, 1766 kJ, 21 gramů bílkovin, 18 gramů tuků, 40 gramů sacharidů

  Svačina (9–11 h)

  Čokoládový mléčný koktejl, 683 kJ, 6 g B , 112 g T, 10 g S

  Oběd (12–14 h)

  Mrkvový krém, 706 kJ, 3 g B,  8 g T, 15 g S

  Tuniské kuře s bulgurem, 1529 kJ, 364 g B, 35 g T, 45 g S

  Svačina (15–17 h)

  Čerstvé ovoce, 972 kJ, 4 g B, 0 g T, 54 g S

  Večeře (18–20 h)

  Zeleninový salát s krůtím sousvide a dresinkem, 1148 kJ, 20 g B, 16 g T, 12 g S

  Celkem: 6806 kJ, B 89 g, T 57 g, S 176 g

  ...
  Autor: Vím, co jím
  Komentář Karolíny Hlavaté, dietoložky a odborné konzultantky společnosti Vím, co jím

  Strava je vyvážená, objemově dostačující a pestrá. Zde není nic proti ničemu, velmi pozitivně hodnotím i to, že se myslí na osoby s určitým dietním omezením.

 • Dieta v krabičce

  Zhubněte podle toho, jaký hormon ve vás převládá!
  Autor: Shutterstock.com

  Dieta v krabičce, testovala Majka Dvořáková, 45 let, redaktorka Blesk pro ženy

  Majka Dvořáková
  Autor: Redakce BPŽ
  „Hlavně mi někdo vařil!“

  Absolutní pohodlí, luxusní pocit servisu a neskutečně dobré jídlo. Tak se s Dietou v krabičce hublo naší redaktorce Majce.

  • Dieta v krabičce, www.dietavkrabicce.cz

  • Dietní menu na jeden měsíc bez sobot (20 dnů) vyjde na 6417 Kč, což je 320 Kč na den.

  • Rozvoz pro Prahu stojí 99 Kč + 21 % DPH na den, ve městě jsou ale i odběrová místa, kde si dietu můžete vyzvednout zdarma.

   

  Princip diety

  Jde o klasickou krabičkovou dietu, kdy za vás odborníci spočítají kalorie a uvaří vám pestrou a vyváženou stravu na celý den. „Nestalo se mi ani jednou, že bych si nepochutnala, nikdy jsem neměla hlad. A už vůbec mě nehonila mlsná,“ vyjmenovává tři nejdůležitější pozitiva diety po týdnu jejího testování Majka.

  Jak mi chutnalo

  Svačina: Okurkový salát s jogurtem a koprem, 468 kJ
  Autor: Redakce BPŽ
  „Nadšená jsem byla už z  pocitu, že mi někdo zdravě uvařil. Ke všemu jsem porci snědla a cítila se nasycená, a co víc – hubla jsem!“ Krabičky měla Majka objednané na čtrnáct dní a žádný velký efekt od nich nečekala. Přesto se brzy dostavil: sundala dvě kila. Přestože se nijak zvlášť nehýbala.

  „Jídlo mi vozili vždy den předem v dobu, kterou jsem si vybrala, a na místo, kam jsem chtěla, tedy do práce. Já si ho jen vyzvedla na recepci, uložila si ho do lednice a nic jiného jsem neřešila. Za dovoz se samozřejmě připlácí, ale podle mého je to pohodlnější než osobní odběr.“

  Uvaříte si ji doma sami?

  „Jen částečně,“ tvrdí Majka. „Něco odhadnete, ale jestli máte pudink osladit cukrem, nebo stévií nebo zda jsou brambory na smetaně pečené s 12%, nebo 30% smetanou, to nezjistíte. Přitom to můžou být zásadní drobnosti, které změní nejen energetickou hodnotu jídla, ale i jeho vyváženost.“

  UKÁZKA DENNÍHO MENU

  Snídaně: toust se šunkou a sýrem, 1280 kJ

  Svačina: broskvový kefír, 485 kJ

  Oběd: špagety a la amatriciana, 1728 kJ

  Svačina: okurkový salát s jogurtem a koprem, 468 kJ

  Večeře: vepřové karé s hráškovo-bramborovým pyré, 1000 kJ

   

  Komentář Karolíny Hlavaté, dietoložky a odborné konzultantky společnosti Vím, co jím

  ...
  Autor: Vím, co jím
  Ukázka běžné krabičkové diety. Denní menu ve mně vzbuzuje otázku, zda bych to nezvládla stejně a za poloviční cenu – broskvový kefír nebo toust si během chvilky zvládne udělat každý. Když krabičková dieta, tak nejen pohodlí, ale i vyváženost a jistý stupeň kulinářského umu.

   

 • Nutricare

  Spíše než váhu řešte obvody.
  Autor: Shutterstock.com

  Nutricare, testovala Božena Vařilová, 31 let, produkční webu bleskprozeny.cz

  Božena Vařilová
  Autor: Pro ženy
  „Ušili mi dietu na míru!“

  Dietu Boženě vybrala firma Nutricare sama. „Po šesti dnech testování jsem se cítila plná energie a dobré nálady.“  

  • Nutricare, www.nutricare.cz

  • Zaplatíte 7980 Kč za měsíc nebo 399 Kč za den + 25 Kč denně za odběr na výdejním místě nebo 95 Kč denně za dovoz na vaši adresu.

  • Nutricare nabízí krabičkovou dietu pouze pro Prahu a okolí.

  Princip diety

  Firma Nutricare nabízí hned několik řad a typů krabičkových diet. Tu na míru naší produkční vybrala výživová poradkyně Nutricare po úvodním pohovoru. „Poradkyně mě přeměřila, zvážila, probrala se mnou má očekávání, stravovací návyky a zdravotní obtíže. Třeba kvůli mému ekzému mi doporučila, abych omezila mléčné produkty. Také mi změřila bazální metabolismus, tuky v těle a všechny další potřebné náležitosti pro určení té správné dietní řady,“ vypráví Božena. Poradkyně nakonec vybrala typ krabičkové diety Slim B. Jde o redukční režim, při kterém do sebe dostanete za den 6000 až 7000 kilojoulů. Poradkyně brala v potaz i to, že Božena chodí dvakrát týdně cvičit.

  Jak mi chutnalo

  Božena byla zvyklá jíst třikrát denně a opravdu přehnaně moc. Změna v podobě krabiček byla tedy obrovská. „Najednou jsem měla jídlo pětkrát denně, i když v daleko menších porcích. Dokonce jsem byla v jednu chvíli přesvědčená, že po krabičkové dietě musím zákonitě přibrat. Není přece možné si dopřát tiramisu z rizoty nebo čokoládový dortík ke svačině a čekat, že zhubnu!“ svěřuje se Božena. „Jenže v jídelníčku, který jsem každé ráno ke svému dennímu menu dostala, byla přesně rozepsána jednotlivá jídla do poslední suroviny a u každého chodu byla i hodnota v kilojoulech, takže jsem si mohla ohlídat, že opravdu za den nepřesáhnu hranici 7000 kJ.“

  Po šesti dnech testování se Božena cítila plná energie a měla neskutečně dobrou náladu, i když byla přesvědčená, že s váhou testování nic neudělalo. „O to větší šok bylo, když váha po šesti dnech ukázala minus jedno kilo!“ usmívá se Božena. A to všechno bez hladu a trápení. „Další velkou výhodou bylo, že jsem si jídlo nechala vozit každé ráno do práce v hodinu, kterou jsem si předem vybrala. Jídlo mi zavážel kurýr, se kterým jsem se nikdy nesetkala, ale vždy mi poslal SMS, že jídlo na mě čeká na recepci v chladicím boxu. Mohla jsem si jídlo i vyzvedávat na odběrovém místě, ale tohle pro mě bylo samozřejmě pohodlnější,“ dodává Božena.

  Uvaříte si ji doma sami?

  svačina 2 celerová remuláda se sušenou šunkou
  Autor: Redakce BPŽ
  Jídla nebyla nijak složitá, a přesto byla nápaditá. Rozhodně byste kvůli nim nemuseli trávit hodiny u plotny, a co víc – zaručeně by potěšila i ostatní členy rodiny. „Kdybych měla vybrat jen jedno jídlo, ze kterého jsem měla opravdu radost, bylo by to müsli k snídani. Nevěřila bych, že může být tak chutné. Stačí k obyčejným vločkám s bílým jogurtem nastrouhat kus jablka, přidat pokrájené sušené švestky, pár vlašských ořechů a ochutit trochou skořice.“

  UKÁZKA DENNÍHO MENU

  Snídaně: Sendvič s modrým sýrem, hruškou a polníčkem, 1935 kJ

  Svačina: Čokoládový koláč, 832 kJ

  Oběd: Candát pečený na zelenině, 1586 kJ

  Svačina: Celerová remuláda se sušenou šunkou, pečivo, 1319 kJ

  Večeře: Salát s čekankou a mozzarellou, 1277 kJ

  Komentář Karolíny Hlavaté, dietoložky a odborné konzultantky společnosti Vím, co jím

  ...
  Autor: Vím, co jím
  Cením si zejména profesionálního přístupu ke klientům, kdy lidé nedostávají jídelníčky bez rozmyslu, ale na základě konzultace, změření a zvážení. Vzhledem k tomu, že v jednoduchosti je krása, líbí se mi i poměrně snadné receptury, které si člověk lehce osvojí a které může využívat i v běžné praxi. V denním menu postrádám sacharidy k hlavním jídlům. Je pravda, že jsou obsaženy ve svačinách, ale hlavní jídla, tedy snídaně, obědy a večeře, by měla být kompletní a vedle zeleniny a bílkovin obsahovat i menší porci sacharidů. Oproti tomu svačiny mají být menším jídlem mezi jídly hlavními a odpolední svačina by nemusela být nutně energeticky bohatší než večeře.

 • Fitness menu

  Nestavte se zbytečně na váhu. Raději se změřte.
  Autor: shutterstock.com

  Fitness menu testovala Blanka Kubíčková, 43 let, redaktorka Blesk pro ženy

  Blanka Kubíčková
  Autor: BPŽ
  „Ideální pro sportovce!“

  Krabičkovou dietu Fitness menu si Blanka vybrala záměrně. Podporuje totiž pohyb, bez kterého se naše redaktorka neobejde.

  • Fitness menu, www.fitnessmenu.cz
  • Za 5 jídel denně zaplatíte 500 korun, lze objednat i tři (za 400 Kč) či pouze oběd a večeři (za 280 Kč). Komplet redukční menu na měsíc stojí 10 tisíc korun.
  • Dovoz zajištěn v rámci programu zdarma, a to vždy na dva dny. Dieta je pro Pražské a střední Čechy, popřípadě je k vyzvednutí na odběrných místech v Praze.

  Princip diety

  blanka Kuřecí nudličky se zeleným kari a krémovým couscousem,
  Autor: Redakce BPŽ
  Dieta podporuje pohyb, který se u jiných redukčních diet spíše nedoporučuje. „Sama jsem ji už kdysi zkoušela a osvědčila se. I tentokrát jsem mohla běhat, plavat, prostě se každý den hýbat, aniž bych zmírala hlady,“ říká Blanka. Fitness menu není totiž klasická krabičková dieta. „Představuje spíše zdravý životní styl a snaží se ukázat, že i hubnutí nebo zdravá strava můžou být požitkem,“ říká majitel firmy Michal Filípek. Jídlo je navíc bez konzervantů, šetrně upravené a z velmi kvalitních surovin. To Blance vyhovovalo, sama si totiž na tom i ve svém běžném jídelníčku zakládá.

  Jak mi chutnalo

  „Měla jsem pocit, že jsem v pětihvězdičkové restauraci,” okomentovala dietu po týdnu testování Blanka. „Každé jídlo bylo skutečně luxus a požitek. Nenašlo se jediné, které by mi nechutnalo. A to jsem za celý týden neměla žádné pečivo!“ Jediné, co dělalo Blance problém, bylo jíst každý den maso, i když fantasticky připravené. „Nejsem na to zvyklá, živočišné bílkoviny si dávám jen o víkendu. Ale vše lze s firmou domluvit a říct si, co chcete a co ne. Rozhodně jsem neměla hlad ani chutě, necítila jsem únavu a za týden měla kilo dole. A k tomu všemu bonus navíc – nemusíte vařit a starat se o jídlo, to je pecka!“

  Uvaříte si ji doma sami?

  O obsahu a složení jídel víte v případě této diety vše. Takže v ní můžete pokračovat sami, ale zdaleka to nebude tak luxusní zážitek, myslí si Blanka. Pokrmy jsou navíc připravovány nejšetrnějším způsobem vaření, a to ve vakuu po dobu 12 hodin při teplotě 70 ̊C. „Díky tomuto šetrnému způsobu přípravy se v jídle zachovají všechny důležité živiny a třeba maso je vyloženě křehké. To sama doma neumím, stejně tak recepty na dietní dorty, které byly tak skvělé, že mi je kolegyně ujídaly,“ vysvětlila Blanka.

  UKÁZKA DENNÍHO MENU

  Snídaně: Čokoládový mugcake s lesním ovocem, 334 kcal

  Svačina: Tvarohový pomerančový dezert s pistáciemi, 345 kcal

  Oběd: Smetanové brambory s filetem ze pstruha, 349 kcal (redukce 276 kcal)

  Svačina: Bezlepkový toast s bílkovým obláčkem, šunkou a avokádovou pěnou, 259 kcal

  Večeře: Kuřecí nudličky se zeleným kari a krémovým couscousem, 290 kcal (redukce 238 kcal)

  Komentář Karolíny Hlavaté, dietoložky a odborné konzultantky společnosti Vím, co jím

  ...
  Autor: Vím, co jím
  Na Fitness menu je pozitivní vyšší příjem bílkovin, což je prevence hladu, chutí a základna pro hubnutí. Na druhou stranu v jídelníčku postrádám pečivo, zařazení bezlepkového pečiva úplně nerozumím. Pečivo, resp. obiloviny a výrobky z nich, jsou nejbohatším zdrojem vlákniny a také vitaminů skupiny B, které jsou nepostradatelné pro správný metabolismus živin. Sportovec také potřebuje doplňovat zásoby jaterního a svalového glykogenu, což bez příjmu sacharidů nejde. Zařazení bezlepkových potravin je trošku módní záležitostí, rozhodně to nepřináší neceliakům nějaký benefit.

 • Chutná dieta

  ...
  Autor: Shutterstock

  Chutná dieta, testovala Hana Vítková, 42 let, redaktorka Blesk pro ženy

  Hana Vítková
  Autor: BPŽ
  „Hubnete rychle!“

  • Chutná dieta, www.chutnadieta.cz

  • Pokud si objednáte dietu na tři a více týdnů, vyjde vás na 280 Kč denně.

  • Dieta je k mání jen v Praze, krabičky jsou vám dopravovány zdarma. Sety se zavážejí den předem, ale můžete si je vyzvednout i osobně na třech odběrných místech.

   

  Princip diety

  Jde o redukční dietu se vším všudy. Program je určen pro ženy se sedavým zaměstnáním, které chtějí zhubnout, ale moc se nehýbají – nesportují ani tři hodiny týdně. Program je také vhodný k redukci váhy u osob drobnější postavy, starších 50 let či u seniorů. Energetická hodnota denního menu se pohybuje od 5400 kJ do 6000 kJ.

  Jak mi chutnalo

  „První krabičku jsem otevřela v pondělí ráno, tu poslední v sobotu večer a během těch šesti dní jsem shodila poctivá dvě kila. Ale je pravda, že do práce i z práce chodím pěšky, což je dohromady skoro deset kilometrů,“ svěřuje se Hanka. Během celého týdne se cítila výborně. „Hlad jsem neměla, bylo mi dobře ráno i večer a ani mě nenapadlo sem tam něco uzobnout. Ani unavená jsem nebyla.“ Co ještě Hanku na krabičkové dietě bavilo? „Faktem je, že ne vždycky mi stoprocentně chutnalo, každý máme holt své chutě, ale to pohodlí! Krabičky jsem dostala každý den doslova pod nos. Kurýr poslal SMS, že dodávka je v práci na vrátnici, a jediné, co jsem musela udělat, bylo sejít tři patra. Stejně tak se dají jídla vyzvedávat na několika odběrných místech – bohužel jen v Praze.“

  Uvaříte si ji doma sami?

  Uvaříte, otázkou ale je, zda u toho zhubnete. „Já měla redukční program, u kterého je opravdu nutné pohlídat si energetickou hodnotu všech jídel, která za den sníte. To mimo jiné vyžaduje, abyste si jednotlivé suroviny vážili a jejich kalorické hodnoty znali,“ myslí si Hanka.

  UKÁZKA DENNÍHO MENU

  Snídaně: Pohankové palačinky s jogurtem a čerstvým ovocem, 1306 kJ

  Svačina: Salátek s vůní jara a knackebrotem, 720 kJ

  Oběd: Telecí bulgur se špenátovými listy, 1831 kJ

  Svačina: Pomazánka z krabích tyčinek s francouzskou bagetkou a zeleninou, 646 kJ

  Večeře: Kuskus salát se sýrem, sušenými rajčaty, rukolou a olivami, 1410 kJ

  Komentář Karolíny Hlavaté, dietoložky a odborné konzultantky společnosti Vím, co jím

  ...
  Autor: Vím, co jím
  Skladba jídelníčku je vyvážená, denní menu je pestré. Na rozdíl od jiných diet jsou rozumně zařazovány i sacharidy. Jen mě trošku zaráží názvy některých pokrmů – např. pod salátkem s vůní jara bych vůbec netušila, co si mám představit.

  Pozitivně hodnotím, že při dodržování diety paní redaktorku netrápily hlad ani chutě, což je ostatně jeden z nejdůležitějších ukazatelů, že je jídelníček dobře sestaven.

   

 • Zdravé stravování

  Vyměňte těstoviny za luštěniny.
  Autor: Shutterstock.com

  Testovala Zdena Lacková, 44 let, redaktorka Blesk ZDRAVÍ

  Zdena Lacková
  Autor: BPŽ
  „Týden v posteli, a ani deko nahoře!“

  • Zdravé stravování, program Pro zdraví, 5000 kJ, www.zdravestravovani.cz

  • Cena na měsíc 5100 Kč, což je za 20 pracovních dnů, cena na den je 255 Kč. Na víkendy se nevaří. Při dlouhodobém odběru různé slevy od 5 do 15 Kč na den.

  • Rozvoz zajištěn 5x týdně zdarma od 7 do 23 hodin téměř po celé republice, v některých městech je možný také osobní odběr.

  Princip diety

  Zdena vyzkoušela program Pro zdraví, který je určený pro každého, kdo se chce zdravě stravovat. Pokud chce člověk současně hubnout, volí si po konzultaci s nutriční specialistkou množství jídla na míru svým potřebám. Každodenní menu skládající se z pěti jídel lze dostávat ve variantách od 5000 do 8000 kJ a ve variantě 10 000 kJ. „Já jsem byla zrovna v době pětidenního testování po operaci nohy doma, měla jsem tedy režim bez pohybu a mým přáním bylo během toho týdne v posteli neztloustnout. Takže mi nutriční specialistka navrhla nejnižší energetický příjem: 5000 kJ,“ vypráví Zdena. V programu se používají libové maso, uzeniny s vysokým podílem masa (80 – 90 %), sýry s nižším obsahem tuku, obvyklé jsou i exotické potraviny.

  Jak mi chutnalo

  „Všechna jídla byla výborná, ochucená různým kořením. Střídaly se kromě tradičních i méně používané přílohy, nechyběly špalda, oves či bulgur,“ vyjmenovává Zdena. Obědy a večeře byly vždy formou teplého jídla. „Mně by klidně byly stačily večeře studené, třeba zeleninové saláty." Dovoz byl podle Zdeny bezchybný, vždy v podvečer a až do domu. „Pokud bych chtěla, vozili by mi krabičky i do práce. Řidič pokaždé zavolal, že stojí před domem. Lze také domluvit, že krabičky nechají na klice, když člověk není doma a nebojí se, že mu stravu někdo ukradne,“ vysvětluje Zdena. Při příjmu 5000 kJ denně sice občas měla hlad, hodně kritická bývala odpoledne. „Proto jsem si navíc objednala na každý den zelené smoothie. To mělo vždy jen kolem 400 kJ, ale hlad potlačilo. Občasnou chuť na něco dobrého jsem zaháněla kávou s mlékem. Asi dvakrát jsem neodolala a vzala si ke své večeři i trochu masa z jídla připravovaného pro rodinu.“ Výsledek? "Inspirovala jsem se pro své další vaření a vzdor zcela klidovému režimu jsem nepřibrala ani deko!“

  Uvaříte si ji doma sami?

  Nutriční specialistka Kateřina Šimková, která stravovací programy Zdravého stravování sestavuje, chce, aby jejich jídlo bylo pro klienty inspirací. Nejoblíbenější recepty občas zveřejňuje na webu, a pokud člověk požádá, recept na pokrm, který mu chutnal, pošle Kateřina e-mailem.

  UKÁZKA DENNÍHO MENU

  CHOD JÍDLO ener. (kJ), bílk. (g), sach. (g), tuky (g)

  • Snídaně: Pomazánka bramborová, pečivo, 968 6 27 10
  • Svačina (dopolední): Čerstvý sýr s kadeřavým salátem, knuspi, 654 7 11 10
  • Oběd: Wrap s kuřecím masem a ananasovou salsou, 1788 31 51 11
  • Svačina (odpolední): Vanilkový dezert, 751 13 19 5
  • Večeře: Vepřová panenka s cibulovou omáčkou, rýže, 1198 27 27 6
  •  

  Celkem: 5359 kJ, 83 g, 135 g, 42 g

  Komentář Karolíny Hlavaté, dietoložky a odborné konzultantky společnosti Vím, co jím

  ...
  Autor: Vím, co jím
  Pozitivně hodnotím konzultaci s nutriční terapeutkou, která poradí, jak energeticky bohatý by měl být jídelníček. Dobře působí i celkový přístup, např. možnost získat recept oblíbeného pokrmu. Jinak podle ukázky se jedná o vyváženou stravu, jídelníček je pestrý, obsahuje i méně tradiční suroviny, takže se člověk jistě může do budoucna inspirovat.

/

Diskuse ke článku

.

Aplikace a kalkulačky

BMI
kalkulačka
Výpočet
energetického
příjmu

Jídelníčky na míru

Vyberte si jídelníček na míru
a hubněte konečně efektivněji