Alkalická dieta: Takhle hubnou hollywoodské celebrity! | Jak zhubnout | Blesk.cz

Alkalická dieta: Takhle hubnou hollywoodské celebrity!

Nedaří se vám hubnout? Možná za to může vás překyselený organismus.- Zkuste to jako slavné divy
21. června  2015 
 06:00

Známá australská modelka Elle Macpherson má v kabelce kromě zkrášlovacích prostředků a mobilu jednu zajímavou věc: testovací proužky, kterými si během dne měří kyselost vlastní moči. Sleduje, jestli jsou v jejím organismu správně vyrovnány kyseliny a zásady. Jen tak prý může dosáhnout ideální váhy a udržet si ji bez dramatického hladovění. Alkalickou dietu chválí i herečky Jennifer Aniston nebo Gwyneth Paltrow. Je to jen módní záležitost celebrit, nebo skutečně funguje?

Bolí vás občas hlava a nevíte proč? Omezili jste se v jídle a začali cvičit, ale vaše váha se ani nepohnula? Možná za to může překyselený organismus. A to jsou jen některé z nepříjemných příznaků, které tento stav vyvolává.

 

Jak se vlastně naše tělo může překyselit? Kyselina je opakem zásady, a aby naše tělo správně fungovalo, musí mezi těmito složkami panovat rovnováha. A tu zásadně ovlivňuje strava. Současný životní styl a potraviny, které nejčastěji konzumujeme, nahrávají kyselinám. Viníkem jsou především nasycené tuky a jednoduché cukry: tedy sladkosti, slazené nápoje, pečivo z bílé mouky, mléko a většina mléčných výrobků, káva, alkohol nebo instantní potraviny. Překyselený organismus se snaží dostat zpět do rovnováhy, a k tomu potřebuje například vápník, který si začne odebírat z kostí a zubů. Následkem pak mohou být zkažené zuby, osteoporóza (zvýšená lámavost kostí) a křečové žíly. Překyselený organismus se také podstatně hůře brání nemocem a nezabírají na něj žádné snahy o zhubnutí.

 

Jak dosáhnout rovnováhy?

Dobrá zpráva je, že pokud chcete své tělo "odkyselit", nemusíte se žádných potravin vzdát úplně: jen je potřeba překlopit jejich podíl ve stravě na ideálních 75 procent. Asi nepřekvapí, že se doporučuje jíst v maximální míře ovoce a zeleninu. I mezi nimi ale můžeme najít kyselinotvornější druhy. Mezi doporučované patří brokolice, zelený salát, špenát, avokádo, grep, meloun a mango. Výrazným pomocníkem v boji proti překyselení organismu je překvapivě citron, samotný symbol kyselého. V organismu má ale zásadotvorný účinek. Naopak méně vhodné jsou borůvky, maliny a doslazované ovocné šťávy.

Zeleninu si můžete denně dopřát až pětkrát, oproti tomu ovoce jen maximálně třikrát.

 

Dostatečně pijte, ideálně odstátou nebo filtrovanou vodu se lžičkou sody. Kravské mléko se doporučuje alespoň částečně nahradit rýžovým, mandlovým nebo sójovým.

 

Do jídelníčku se vyplatí zařadit luštěniny, ořechy a potraviny ze sóji. Strava samotná nezmůže úplně vše: v neposlední řadě také navození správného prostředí v těle napomáhají pohyb a otužování. Ranní studená sprcha se tak se skleničkou citronové vody může stát vaším novým ranním rituálem. A až se v těle vytvoří rovnováha, uvidíte, že se i ručička na váze pohne tím vytouženým směrem.

Autor: is, is

Diskuse ke článku

.

Aplikace a kalkulačky

BMI
kalkulačka
Výpočet
energetického
příjmu

Jídelníčky na míru

Vyberte si jídelníček na míru
a hubněte konečně efektivněji