Až pět kilo za tři týdny! Dieta s názvem 3-1-2-1, která funguje

 • (Shutterstock.com)
  8. května  2015 
   06:00

  Zahraničím letí nový hubnoucí hit – dieta, díky níž shodíte tři až pět kilo za pouhých dvacet jedna dnů. V jídle se budete muset omezovat, ale nijak strašlivě. Hned dva dny v týdnu si budete moci dát i něco nezdravého. Pozor, berte tuto dietu jako dočasné řešení – třeba jako způsob, jak se nakopnout. Pak se držte zdravého životního stylu, abyste si nižší váhu udrželi. Pokud chcete v hubnutí pokračovat, tempo zvolněte. 

 • 1. Kde se vzala?

   

  ...

  Autorem diety nazvané 3-1-2-1 je trenér celebrit Dolvett Quince, který ji vydal knižně. Tvrdí, že je snadná, a přitom účinná, protože nastartuje metabolismus, aniž byste museli hladovět nebo hodiny denně cvičit. Můžete dokonce jíst to, co máte rádi, jen to přece jen nesmíte přehánět. 

 • 2. Jakých dietních doporučení se držet?

  ...

  Název 3-1-2-1 vypadá záhadně, ale snadno ho pochopíte. Znamená to, že tři dny musíte jíst kvalitní dietní stravu – zejména libové bílkoviny, zeleninu (hlavně tu zelené barvy), vhodné sacharidy (například přírodní rýži). Čtvrtý den si dejte něco, co máte rádi, ať už sklenku vína nebo kus dortu. Pátý a šestý den jezte zase dietně a sedmý si zase něco dopřejte. Tento způsob by měl vaše tělo vždycky znovu překvapovat, a právě díky tomu by se měl metabolismus zrychlit.  

 • 3. Jak dlouho dieta trvá

   

  ...

  Dietní plán je vymyšlený tak, abyste se ho drželi tři týdny, během nichž byste měli shodit tři až pět kilo. Výsledkem by měla být nejen štíhlejší postava, ale i vytvarování svalů a mírné zvětšení jejich objemu na úkor nenáviděných tukových polštářků. Tělo totiž začne lépe spalovat tuk. Pokud chcete, aby mu tato schopnost vydržela, i nadále jezte zdravě a začněte se více hýbat. 

 • 4. Kolik jídla byste měli denně sníst? Počítejte kilojouly

   

  ...

  Aby byla dieta ve vašem podání skutečně účinná, počítejte přijaté kilojouly. Pomůže vám v tom například naše energetická kalkulačka. Nemá smysl, abyste příliš hladověli, držte se následujícího doporučení pro celý týden:

   

  • první až třetí den 6300 kilojoulů denně
  • čtvrtý den 7150 kilojoulů
  • pátý a šestý den 6300 kilojoulů denně
  • sedmý den 7150 kilojoulů.

   

 • 5. Vzorové jídelníčky

  ...

  Den, kdy máte jíst 6300 kilojoulů

  Snídaně: ovocný salát

   

  Svačina: zeleninové chipsy

   

  Oběd: kuřecí prsa bez kůže se salátem z jablek a quinoy

   

  Svačina: velká miska zeleninové polévky

   

  Večeře: cuketové lasagne, 1 šálek nasekaného čerstvého ananasu

   

   

  Den, kdy máte jíst 7150 kilojoulů

   

  Snídaně: dvě palačinky s cukrem bez javorového sirupu, 2 plátky slaniny, 1 šálek borůvek

   

  Svačina: středně velká hruška

   

  Oběd:  cheeseburger s hlávkovým salátem a rajčaty, malý kousek pečiva

   

  Večeře: 2 fajitas s hovězím přelité salsou, mexický salát z rajčat a cibule pico de gallo – 1/2

 • 6. Pozor na dostatek vitaminů

  ...

  Snažte se po všechny dny během diety jíst kvalitní potraviny, autor diety případně doporučuje, abyste na jídelníček zařadili i potravinové doplňky, jako je například vitamin C.

 • 7. Vypořádejte se se zadržováním vody

  ...

  Rozhodně také dbejte na to, abyste dost pili, nicméně dva až tři litry tekutin za den určitě stačí. Možná narazíte na to, že vaše váha neklesá tak, jak byste si představovali, protože vaše tělo zadržuje vodu – tenhle problém můžete zmírnit tím, že na jídelníček zařadíte například pampeliškové listy nebo kokosovou vodu (dvě sklenice denně místo normální vody), obojí pomáhá snížit množství vody, kterou vaše tělo zadržuje. 

/

Diskuse ke článku

.

Aplikace a kalkulačky

BMI
kalkulačka
Výpočet
energetického
příjmu

Jídelníčky na míru

Vyberte si jídelníček na míru
a hubněte konečně efektivněji