Přílohy, po kterých neztloustnete!? Skutečně existují | Pro ženy | Blesk.cz

Přílohy, po kterých neztloustnete!? Skutečně existují

 • Netrapte se odpíráním příloh. Víme, po kterých nepřiberete.
  25. října 2014 | 06:00

  Omezení sacharidů je zaklínadlem většiny moderních diet. Některé je dokonce vylučují zcela. Ale faktem je, obzvláště pro ženy, jsou sacharidy životně důležité. Měly bychom vybírat ze sacharidů bohatých na vlákninu a s nízkým obsahem tuku. Vybraly jsme pro vás přílohy, které si nemusíte odepírat ani na proteinové dietě. Samozřejmě s mírou. Měly by tvořit maximálně třetinu z vašeho denního příjmu potravy.

 • Fazole

  V kuchyni uděláte z fazolí spoustu lahůdek.
  Je jedno, jaký druh fazolí zvolíte. Všechny obsahují hodně vlákniny a jen málo cukru. Navíc jako všechny luštěniny obsahují také protein. Studie dokonce prokázala, že ti, kteří jedí fazole bývají štíhlejší, ačkoli snědí více jídla, než ti, kteří je nejedí.

 • Sladké i běžné brambory

  sladké bramboty
  Všechny brambory ve slupce jsou tou nejlepší volbou pro dietní jídelníček. 100 g brambor obsahuje jen 284 kj na 100g. To z nich činí tu úplně nejdietnější přílohu hned po listovém salátu, ale toho se nenajíte. Sladké brambory navíc obsahují karoten, vitamín C a proteiny.

 • Quinoa

  Quinoa
  Jeden hrnek obsahuje 5 gramů vlákniny a současně také proteiny. To činí z této pseudo obiloviny s českým názvem merlík čilský naprostý dietní hit. Existuje ve třech druzích. Bílá s jemnou máslovou chutí se nejvíce podobá rýži, ale má mnohem méně kalorií. Červená chutná po oříškách a je skvělá jako příloha i do salátů. Stejně tak černá, chuťově nejvýraznější. U nás ji seženete zatím především v obchodech se zdravou výživou.

 • Popcorn

  popcorn
  Budete se divit, ale popcorn je vlastně celozrnný. Pokud zvolíte ten připravený v mikrovlnce, tedy bez másla a přidané soli, máte místu dietní dobroty. Má sice na 100g přes 1400 kj, ale zkuste sníst 100g, když neváží skoro nic.

 • Ovesné vločky

  Quinoa
  Že jsou ovesné vločky vynikajícím zdrojem sacharidů, je obecně známo. Navíc obsahují hodně vlákniny a snižují hladinu cholesterolu v krvi. Jen se musíte vyhnou slazeným variantám. Skvělé jsou třeba ovesné keksy, které seženete například v Marks & Spencer.

 • Dýně

  Máslová dýně
  Dýně, kterou sežene v podstatě po celý rok, je dalším skvělým zdrojem sacharidů. Jen jeden hrnek pečené dýně obsahuje 22g, přitom 6 z nich tvoří vláknina. Navíc je plná karotenu, který je skvělým antioxidantem. Zkuste třeba dýňové pyré, které se skvěle hodí k masu.

   

Klíčová slova: přílohy, dieta, hubnutí, neztloustnete
Diskuse ke článku
.