Čtvrtek 24. září 2020
Svátek slaví Jaromír, zítra Zlata
Oblačno, déšť 22°C

Jednoduché triky, jak zrychlit hubnutí: Dejte si předkrm a jezte pomalu

 • Hubnutí může být snadné.
  5. února 2014 | 06:00

  Nechcete držet drastické diety, ale naopak zdravě hubnout? Nemusíte se v jídle nějak zvláště omezovat, zkuste dodržovat pár jednoduchých pravidel, přidejte trochu pohybu a výsledek se dostaví.

 • Zpomalte


  ...
  Držíte dietu, ale nehubnete? Zkuste při jídle zpomalit. Na hlavní jídlo byste si měli udělat čas alespoň 30 minut a důkladně každé sousto rozkousat. Je dokázáno, že tím, že budete jíst pomalu, můžete za měsíc zhubnout asi o 1 kg navíc. Jestli si nevíte rady, jak přestat hltat, vezměte si místo příboru do ruky hůlky, uvidíte, jak se vám jídlo protáhne.
 • Nezapomeňte na snídani


  dieta
  Výzkumy ukazují, že ti, kteří ráno vydatně snídají, jsou štíhlejší a v hubnutí úspěšnější. Připravte si jako první jídlo dne bílkoviny a vlákninu, ideálně například celozrnný toast s arašídovým máslem nebo vaječnou omeletu se zeleninou.
 • Nejezte u televize


  dieta
  Zapomeňte na jídlo u televize nebo rychlí oběd u počítače. U jídla se nesmíte nechat rozptylovat, jinak si jej ani pořádně nevychutnáte ani nebudete jíst pomalu. Podle americké studie jsou lidé, kteří si k jídlu vypínají televizi, dříve sytí a později mají znovu hlad nebo chuť na něco sladkého.
 • Jezte vodu


  dieta
  Jídlo s vysokým obsahem vody, jako jsou masové a zeleninové vývary, okurkový salát nebo například meloun, mají méně kalorií a přitom zasytí. Pokud si tedy před hlavním jídlem dáte malý salátek nebo polévku, sníte toho pak mnohem méně. Hubnutí tak půjde mnohem snadněji.
 • Dejte si ořechy


  dieta
  Mezi jídly si dopřejte malou svačinku v podobě oříšků. Podle harvardské studie jsou právě oříšky a nejlépe pistácie, tím nejlepším, co můžete při dietě zobat. Nekupujte si ale pistácie vyloupané, naopak si kupte ty ve skořápce, jejich loupáním zpomalíte jídlo.
 • Zvyšte denní porci vlákniny


  dieta
  Zvýšením příjmu vlákniny zrychlíte funkci střev a tím také metabolismu, což povede k rychlejšímu hubnutí. Vláknina navíc dobře zasytí, takže nebudete mít hlad. Přidejte proto do svého jídelníčku ovoce, zeleninu, luštěniny a také celozrnné produkty.

Klíčová slova: dieta, hubnutí, vláknina, jídlo, ovoce, zelenina
Diskuse ke článku
.