Vyhublá vévodkyně Kate se stala ikonou anorektiček | Pro ženy | Blesk.cz
Čtvrtek 1. říjen 2020
Svátek slaví Igor, zítra Olívie
Oblačno, déšť 15°C

Vyhublá vévodkyně Kate se stala ikonou anorektiček

27. srpna 2011 | 18:20

Obdivují jí a vzhlížejí k ní jako ke své modle. Devětadvacetiletá Kate, manželka prince Williama, tak dlouho hubla, až se stala vzorem pro ženy a dívky, které trpí poruchami příjmu potravy.

"Bude v šoku, až se dozví, že ji na těchto stránkách obdivují. Ano, je pravda, že zhubla, ale to je do značné míry spojené se stresem, kterému byla v poslední době vystavena," prozradil deníku Daily Mail blízký zdroj.

Modla psychicky nemocných

Kate nikdy potíže s nadváhou neměla, vždy byla krásně štíhlá. Nikdy v minulosti však nebyla extrémně vyhublá. Teď se však z velikosti 38 dostala až na velikost 34. Tu mívají modelky posedlé hubnutím. Podle odhadu lékařů váží při výšce 172 centimetrů jen 45 kilo.

Radikální změna samozřejmě neunikla dívkám, které mají anorexii. Těm, pro které není psychickou poruchou, ale životním stylem. Na svých webových stránkách jí doslova uctívají.

Starosti si dělá i královna

Katina podváha dělá starost i samotné královně Alžbětě II. Ta manželce svého vnuka Williama (29) už stačila udělat přednášku o tom, že by s hubnutím měla okamžitě přestat, jelikož riskuje své zdraví. Na "kobereček" si pozvala i prince Williama.

Kate začala hubnout na konci minulého roku, když chtěla shodit nějaké to kilo do svatebních šatů. Jako každá nevěsta chtěla vypadat skvěle. Obrovský stres z královské svatby však způsobil, že hubla víc, než chtěla. Nepřidaly jí ani časté oficiální cesty do zahraničí, na kterých v posledních měsících manžela doprovází.