6 praktických rad pro výběr školního batohu
1. Pevná, anatomicky tvarovaná záda a dostatečně široké popruhy školního batohu napomáhají ke správnému a zdravému vývoji dětské páteře. Vybírejte pouze speciální školní nebo studentské batohy. Mají odlišnou konstrukci a v lecčems se podobají dřívějším školním aktovkách — především to jsou pevná, anatomicky tvarovaná záda a dostatečně široké, polstrované popruhy (min. šířka 4 cm).
2. Batoh nebo aktovka by měly mít výrazné bezpečnostní prvky – barvy, reflexní elementy, odrazky atp. Vždyť jde o bezpečnost Vašich dětí. Důležité je, aby dítě s batohem bylo vidět i za zhoršených světelných podmínek.
4. Nakupujte velmi obezřetně. Při nákupu se ptejte na zkušenosti a na to, zda školní batoh prošel nezávislými testy zaručujícími nezávadnost výrobku. Pamatujte, že ne vždy se vyplatí koupit levný batoh na tržnici. Velmi často totiž bývají vyrobeny z nekvalitních materiálů, nesplňují základní bezpečnostní požadavky a mohou tak vážně poškodit zdraví vašeho dítěte.
6. Design batohu je také velmi důležitý. Proto doporučujeme, aby se výběru školního batohu zúčastnilo i vaše dítě, které má rozhodnout, co bude každodenně nosit na zádech. Vřele doporučujeme vybírat tzv. nadčasový design a nepodléhat aktuálním či módním trendům. Školní batoh s postavičkou z oblíbeného filmu nebo seriálu je sice úžasný v momentě nákupu, ovšem podle našich zkušeností se nejpozději za rok „okouká“ a batoh pak bude „starý“