Úterý 18. června 2024
Svátek slaví Milan, zítra Leoš
Polojasno 29°C

Nadchlo nás: Nudné večery? Zažeňte je seriálovými fenomény jako my!

 • Nadchlo nás: Nudné večery? Zažeňte je seriálovými fenomény jako my!
  22. listopadu 2021 | 06:00

  Brzké temné večery i podzimní nečas přímo vybízí k zalehnutí na gauč před obrazovkou televize. Zažeňte tyto chmury seriály, které vás naprosto pohltí! Které můžeme vřele doporučit?

  Seriály nás vždycky zachrání v této době temna, a my tak alespoň na chvíli unikneme před realitou do světa úžasu z těchto počinů. Propadly jsme nejen aktuálním trhákům z dílny Netflix, ale i netradičním pořadům s uměleckou tematikou. O kterých se tu vede řeč?

 • Kristýna, video editorka a správce sociálních sítí ženských webů: Černobyl, HBO GO

  Toto historické drama vás naprosto vtáhne do děje tehdejší doby, kdy byl ještě u moci komunistický režim. Pokud jste i vy sami zažili tuto dobu, kdy rostly v lesích divné houby či se říkalo, že ve vzduchu je něco divného, seriál vás utvrdí v tom, že to bylo mnohem závažnější, než se zdálo nebo bylo prezentováno. Pokud se na to všechno díváte objektivně, vůbec vás nepřekvapí, že v zajetých kolejích tvrdohlavosti režimu se jen těžko hledá nová cesta – porozumění a přiznání chyby. Celkový dojem dělá u seriálu i hudba, díky které se herecký výkon herců posouvá na vyšší level. Žasnout budete nejen při vyvíjení se celé situace, ale pokud skončí jeden díl seriálu, nebudete chtít přestat a zhltnete všechny najednou. Strhující životní osudy lidí, kteří byli bohužel svědky tutlání životy ohrožující světové katastrofy, vás zasáhnou u srdce. Posuďte sami, co jste v ten den dělali a jak jste se později dozvěděli o této události, která zahýbala celým světem.

 • Martina, editorka webu Blesk pro ženy: Knick – Doktoři bez hranic, HBO GO

  Na tento seriál jsem dostala tip od kamaráda, že je skvělý, protože je tam hodně krve, drog, odehrává se v New Yorku a v hlavní roli je Clive Owen. Tohle doporučení nemusí být pro každého lákadlem, ale rozhodně tento počin nezatracujte a podívejte se. Píše se rok 1900, legendární nemocnice Knickerbocker Hospital – nejlepší lékaři té doby posouvají hranice medicíny. V době, kdy neexistovala antibiotika, nebyly léky na – v dnešní době běžně léčitelné – nemoci a jako anestezii používali kokain. Skvělé herecké výkony, neuvěřitelné záběry z operačního sálu, a to vše pod  taktovkou oscarového režiséra Stevena Soderbergha (Erin Brockovich, Traffic: Nadvláda gangů, Dannyho parťáci atd.).

 • Aneta, redaktorka webu Blesk pro ženy: Valeria, Netflix

  Pokud patříte mezi fanynky nesmrtelného seriálu Sex ve městě, jistě se vám bude líbit i španělský seriál Valeria, který najdete na Netflixu. Hlavní hrdinka spisovatelka Valeria prožívá nejen tvůrčí krizi, ale ideální není ani její manželství. Velkou oporou jsou její tři kamarádky Lola, Carmen a Nerea, které ji na její cestě milostných a kariérních pádů a vzestupů neustále doprovázejí. Pokud hledáte příjemnou holčičí oddychovku, u které se zasmějete, ale možná se i tak trochu najdete, seriál Valeria doporučuji všemi deseti. 

 • Gábi, redaktorka webu Blesk pro ženy: Blown Away, Netflix

  Možná to bude trochu zvláštní tip na dlouhé zimní večery, ale myslím si, že tenhle pořad stojí určitě za to! Všichni jsme si už dávno oblíbili Netflix, kde je nepřeberné množství různých pořadů, Blown Away je jedním z nich. Patří do kategorie reality show, je to soutěž kreativních lidí v zcela netradiční disciplíně – foukání skla. To má u nás v České republice velkou tradici a je nesmírně poutavé vidět skláře při práci, potit se, tvořit a hrát si s materiálem, který je velmi křehký a má spoustu různých forem. Je nádherné vidět výsledný produkt, jenž vzešel z fantazie a příběhů samotných protagonistů na základě zadání, které jim v každé epizodě určuje odborná porota vždy s jedním zajímavým hostem z oboru! Miluji kreativní soutěže a tento kanadský počin je opravdu poutavou a estetickou podívanou.

 • Žaneta, redaktorka webu Blesk pro ženy: Maid (Služka), Netflix

  Jsem hrozný „cíťa“, a tak mě tato minisérie dostala pěkně do kolen, jen co je pravda! Vtáhnul mě napínavý děj o silné mladé matce samoživitelce, která utekla od despotického násilnického partnera v boji za lepší budoucnost pro sebe i svou malou dcerku Maddy. Bojuje jako lvice za své mládě, a dává tak obraz všem matkám, jaké jsou ve skutečnosti bojovnice. Nechci znít příliš feministicky, ale úděl ženy je opravdu leckdy příkrý, což si uvědomíte po čas tohoto seriálu.

Autor: Žaneta Podlahová
Diskuse ke článku
.