Pondělí 20. května 2024
Svátek slaví Zbyšek, zítra Monika
Oblačno, bouřka 20°C

Trable s menopauzou: Které bylinky a doplňky stravy vám pomohou v přechodu?

Video se připravuje ...
Trable s menopauzou - 2. díl Pomohou bylinky?
VIDEO: Videohub
29. července 2021 | 06:00

Na webu Dáma.cz vznikl zajímavý projekt, se kterým bychom vás rády seznámily. Pořad Trable s menopauzou dává prostor odborníkům, kteří v šesti videích vysvětlí, jak se to má s přechodem i klimakteriem. Tento díl se věnuje bylinkám a doplňkům stravy, které napomáhají v tomto složitém období života ženy.

Podle gynekoložky Heleny Máslové ženy, které "se naučily pást se", tedy chodí po louce a trhají si červený jetel a další bylinky, si lépe udrží hormonální rovnováhu. Stejně tak mohou bojovat proti nepříjemným projevům menopauzy doplňky stravy obsahující nejen výtažky z bylin, ale i minerály a vitaminy. Jaké přírodní přípravky mohou tedy pomoct v přechodu? Podívejte se na další video z pořadu Trable s menopauzou v úvodu článku.

Dejte šanci přírodě

Menopauza přináší řadu fyzických i psychických obtíží, za nimiž stojí hormonální nerovnováha. V tom nám mohou pomoct bylinky a vhodné potraviny, zejména ty, které obsahují fytoestrogeny, tedy hormonálně aktivní látky. Nicméně všeho s mírou – podle gynekoložky Heleny Máslové to s nimi nesmíme přehnat. Jiné bylinky mohou pomoct s odvodněním, mohou napomoct lepšímu usínání, jiné zase zlepšují náladu. Doporučují se červený jetel, šalvěj, yzop, třezalka, kozlík a chmel, stejně tak i jalovec, kopřiva, bříza a petržel a další. Jak ale vysvětluje Adéla Zrubecká, diplomovaná aromaterapeutka, každé z nás může pomoct jiná kombinace bylinek – chce to hledat a zkoušet. Bylinky můžete konzumovat, pomohou ale i v koupeli, aromaterapii či jako oleje.

Nechcete přemýšlet, zda si zrovna dát červený jetel či chmel, zda k tomu přidat ještě šalvěj nebo třezalku? Zkuste potravinové doplňky, které obsahují všechny potřebné látky v ideální kombinaci – například Feminus, který podporuje ženskou energii a vitalitu, zároveň pomáhá zmírnit nepříjemné projevy přechodu. Jak vysvětluje chemický inženýr Jan Klusák, jeho účinky se neprojeví hned, ale až po pár týdnech – ideální je užívat je dva až tři měsíce a pak si dát měsíc pauzu. Jak tedy zvládat menopauzu pomocí bylinek, doplňků stravy a dalších vhodných látek? Podívejte se na video v úvodu článku.

Partnerem pořadu se stal Feminus, doplněk stravy z čistě přírodních látek bez jakýchkoliv hormonů. Když si na jejich stránkách přečtete zkušenosti reálných žen, které ho užívají, dojdete k závěru, že není třeba se příznaků menopauzy bát a že je lze opravdu ovlivnit. Zkušenosti s Feminusem najdete ZDE.

Autor: red
Video se připravuje ...