Jak probíhá testování na koronavirus? Poradíme vám, zda se objednat předem a kdy se dozvíte výsledky | Pro ženy | Blesk.cz
Premium

Jak probíhá testování na koronavirus? Poradíme vám, zda se objednat předem a kdy se dozvíte výsledky

28. července 2020 | 06:00

Řada z nás potřebuje test na koronavirus. Třeba v případě, že jsme byli v kontaktu s nakaženým člověkem, když se chystáme na operaci, kvůli cestování. Otestovat se můžeme například v EUC Laboratořích. Jak to při odběrech vlastně chodí?

České EUC Laboratoře ročně provedou přes pět milionů nejrůznějších laboratorních vyšetření a testů. Nedlouho poté, co se i u nás v březnu objevil koronavirus, získaly akreditaci a začaly testovat i na covid-19. Odběrová místa jsou v Praze, Kolíně, Dvoře Králové a ve Slaném. A jak to prakticky na testovacím místě chodí? Na to jsme se ptali biochemika a provozního ředitele EUC Laboratoří RNDr. Miloslava Semanského.

Musí mě na odběr doporučit lékař, nebo můžu přijít i jako samoplátce, jen tak „z ulice“?

Testujeme obě skupiny. Tedy pacienty, které k nám odešle v odůvodněných případech lékař, ale i samoplátce, kteří si chtějí nebo kvůli něčemu potřebují ověřit aktuální zdravotní stav. Pro testování máme dvě oddělená místa, aby se obě skupiny nepotkávaly.

Přečtěte si pokračování článku s předplatným Premium
Získejte neomezený přístup již od 1 Kč měsíčně

Chci předplatné Premium
Autor: sia