Pátek 9. června 2023
Svátek slaví Stanislava, zítra Gita
Oblačno, déšť 22°C

Cviky pro lepší trávení: Jsou rychlé, snadné a můžete je cvičit doma

 • cvičení
  4. listopadu 2019 | 06:00

  Zrychlit spalování, zlepšit hubnutí, pomoci s trávením. Tak přesně tohle umí cviky, které jsme pro vás připravily s lektorkou Karolinou Rackovou.  Bolest v břiše, nadýmání nebo nechutenství trápí občas snad každého z nás. Většinou problémy necháváme samovolně odeznít. Prostě čekáme den nebo dva, až to zase přejde. Proč se ale trápit, když si můžete zacvičit a mít po bolestech? • Rotace vsedě

  cvičení
  Autor: GiStudio

  

Posaďte se na zem, propněte levou nohu a pravou pokrčte. Chodidlo si položte křížem přes propnutou nohu (pokud se vám nedaří položit si nohu přes nohu, nemusíte překřižovat). Levou paži zapřete o pravé stehno, pravou položte za páteř. S nádechem se vyneste po páteři od kostrče až ke koruně hlavy, s výdechem rotujte v páteři, pupík vtáhněte k páteři, otevřete hrudník doprava a otočte hlavu za pravým ramenem.  KOLIKRÁT: Pět dechových cyklů na každé straně.  TIP: Při cvičení dbejte na to, abyste v rotacích šla nejprve na pravou stranu a pak teprve doleva. Pracujete tak s vnitřními orgány v rytmu jejich peristaltiky.

 • Otevření hrudníku  cvičení
  Autor: GiStudio

  Lehněte si na břicho, dlaně položte vedle žeber. S nádechem jemně zatlačte dlaně do země, zapojte zádové svaly a zvedejte se jen hrudníkem. Ramena tlačte od uší a protahujte se za temenem hlavy.  KOLIKRÁT: V pozici zůstaňte tři až pět nádechů a výdechů.  TIP: Paže ponechte tak propnuté, jak potřebujete. Nemusíte je používat vůbec a zvedat se můžete jen silou zad, nebo naopak můžete propnout paže úplně a otevřít se intenzivněji. Vše se odvíjí od toho, co vám dovolí tělo.


 • Pozice luku  cvičení
  Autor: GiStudio

  Lehněte si na břicho, pokrčte kolena a chytněte se za nárty. S nádechem zatlačte nárty proti dlaním a silou zádových svalů zvedejte hrudník od země. Dýchejte do břicha.  KOLIKRÁT: Alespoň tři dechové cykly a pak si odpočiňte vleže na břiše. • Sed na patách  cvičení
  Autor: GiStudio

  Přejděte na všechny čtyři, přibližte k sobě kolena i chodidla a opatrně dosedněte na paty. Dlaně položte na stehna. S nádechem se vytáhněte po páteři ke koruně hlavy, jemně zapojte střed těla. Výdech uvolní ramena. Bradu srovnejte vodorovně se zemí. S každým nádechem jemně protahujte páteř, záda zůstávají rovná.  KOLIKRÁT: Zůstaňte pět až deset dechových cyklů.  TIP: 

Pokud máte problém sedět přímo na patách, položte si pod zadek složenou deku nebo vyšší polštář, na který dosednete.

 • 

Balanční rotace vestoje  cvičení
  Autor: GiStudio

  Vestoje zvedněte pravou nohu. Levou kyčel si hlídejte v ose kotníku. Levou dlaní chytněte koleno, pravou paži upažte. Srovnejte záda, s nádechem se protáhněte z pasu a s výdechem rotujte trupem doprava. S nádechem se protáhněte po páteři, s výdechem se otočte do strany.  KOLIKRÁT: Po třech dechových cyklech zopakujte na druhou stranu.  TIP: 

Při rotaci jděte do výdechu a zapojujte břišní svaly. Tak chráníte oblast beder.  Další tipy a spoustu zajímavého čtení najdete i v novém čísle magazínu Blesk pro ženy. Koupíte ho na novinových stáncích nebo v tištěné či elektronické podobě v našem iKiosku.

  Autor: archiv

Autor: red
Diskuse ke článku
.
Video se připravuje ...