Menstruace není problém! Jak si s ní užít týden u moře, jako byste ji neměla | Pro ženy | Blesk.cz

Menstruace není problém! Jak si s ní užít týden u moře, jako byste ji neměla

 • ...
  23. července 2017 | 06:00

  Máte naplánovanou dovolenou, ale jako zákonem schválnosti datum přesně vychází na vaše dny? Nenechte si zkazit dovolenou! Máme pár pohodlných rad, které vám usnadní koupání.

 • Tampony

  ...

  Mnohým ženám není příjemné koupat se během menstruace. Obavy, že se tampony rozmočí a krev vyteče, jsou ale zbytečné. Důležité je jen tampon zavést dostatečně hluboko do pochvy, aby voda neměla šanci dostat se do kontaktu s tamponem. Po každém koupání ho jednoduše vyměňte. Pokud máte obavy z toho, že vám z plavek vykoukne šňůrka od tamponu, pořiďte si plavky, které mají spodní díl podobný šortkám.

 • Voděodolné tampony

  ...

  Pro lepší pocit z koupání existují také voděodolné tampony, které jsou napuštěny olejem. Pokud máte jen slabou menstruaci, jsou tyto tampony ideálním řešením. V běžných drogeriích je ale nenajdete. Prodávají se v lékárnách po čtyřech kusech a stojí přibližně padesát korun. Mnoho žen tyto tampony používá při koupání i mimo menstruaci, a to jako ochranu před infekcemi.

  Trpíte během menstruace silnými bolestmi? Podívejte se, co to může znamenat:

  Jestliže máte najednou křeče, ačkoliv dříve byla vaše menstruace bezproblémová, může to značit nějaký zdravotní problém. • VIDEO: Hana Dvořáčková

 • Menstruační kalíšek

  ...

  Menstruační kalíšek je v dnešní době už poměrně rozšířená pomůcka. Zavádí se do pochvy stejně jako tampon, přilne k vnitřní části těla a do žlábku zachycuje menstruační krev. Kalíšek můžete mít zavedený i 10 hodin, a proto je oproti tamponům, které musíte po každém koupání měnit, praktičtější. Má také tu výhodu, že je skutečně neviditelný, a vy tak nemusíte mít obavy z toho, že vám z plavek vyleze šňůrka.

 • Mýty o menstruaci

  ...

  Menstruace je stále obalena mnoha výmysly, které si lidé šuškají. Nemějte obavy z toho, že by vaše menstruační krev přilákala žraloka. Pravda ohledně toho, že je plavání během menstruace nebezpečné nebo nezdravé, může být jen v tom, že pokud se koupete ve znečištěné vodě, můžete následně trpět vaginálními infekcemi. Plavání během vašich dnů je naopak prospěšné, protože vám uleví od křečí v podbřišku a zlepší vám náladu.

 • Důležité je pohodlí

  ...

  Pokud máte i navzdory zavedenému tamponu obavy z protečení, udělejte všechno pro to, abyste se cítila lépe. Pořiďte si tmavé plavky, aby na nich případná krev nebyla vidět. Noste přes sebe pareo, abyste skryla nafouknuté bříško a mohla se lépe uvolnit. A mějte u sebe vždy dostatek suchého prádla, abyste se mohla kdykoliv převléknout.

 • Co si zabalit

  ...

  Na pláž si vezměte dostatečné množství tamponů, abyste je vždy mohla vyměnit. S sebou si vezměte i tenké intimky. Přestože se s nimi nemůžete koupat, nikdy nevíte, kdy se budou hodit. Zabalte si dvoje plavky tmavé barvy, dlouhý lehký šál a náhradní spodní prádlo. Pro všechny případy si vezměte i prášky proti bolestem. Důležité je, abyste si dovolenou patřičně užila, a k tomu koupání zaručeně patří.

  Konečně jedete na dovolenou? Koukněte se, jak si správně zabalit:

  Naučte se balit do kufru efektivně! • VIDEO: Adam Balažovič

Autor: red
Diskuse ke článku
.