Je lepek skutečně škodlivý? Kdo by ho měl ze svého jídelníčku vyřadit? | Pro ženy | Blesk.cz

Je lepek skutečně škodlivý? Kdo by ho měl ze svého jídelníčku vyřadit?

10. října 2016 | 06:00

O lepku se toho – stejně jako o mléce, másle nebo vejcích – už napovídalo hodně. V poslední době se z něj stal doslova strašák. Patří vůbec do zdravého jídelníčku?

„Lepek je bílkovina, která se nachází v obilovinách. Je obsažen v pšenici, žitu, ječmeni, ovsu a ve všech výrobcích z těchto obilovin,“ potvrzuje docent Pavel Kohout, gastroenterolog a člen Fóra zdravé výživy.

I on už si všiml ve své ordinaci toho, že si Češi od vynechání lepku stále častěji slibují zlepšení zdravotního stavu a zhubnutí, sportovci pak lepší výkonnost. Bezlepková dieta je zkrátka už nějakou dobu módním trendem. Například celá jedna třetina Američanů už dobrovolně vylučuje lepek ze stravy v domnění, že jim to pomůže.

...
K odpůrcům lepku u nás patří například farmaceut Richard Pflegr, který na konferenci společnosti STOB před časem sdělil svůj poměrně radikální názor: „Považuju lepek za toxin, který se po druhé světové válce objevil v jídelníčku v takovém množství, jaké vůbec neodpovídá tomu, jak jsme vyvinuti.“ Podle doktora Pflegra je lepek ve formě levné pšeničné mouky a výrobků z ní bohužel všudypřítomný. Přidává se do tolika potravin, že mu nelze téměř uniknout. Přesto by se o to měli podle něj lidé snažit.

Zdravým lidem nevadí

Docent Kohout naopak nevidí důvod, proč by zdraví lidé měli lepek z jídelníčku vylučovat. Současně ale zdůrazňuje, že racionální jídelníček by měl obsahovat dostatečné množství vlákniny, tedy 30 gramů denně, hodně ovoce a zeleniny, a taky připouští, že konzumace bílého pečiva je nezdravá. „Žádné vědecké práce však neprokázaly, že by jídelníček zcela bez lepku měl nějakou zdravotní výhodu,“ zdůrazňuje lékař.

Celiakie se projevuje hlavně velkými bolestmi břicha, průjmy a křečemi ve střevech.

Jiná je samozřejmě situace u lidí, kteří mají nějakou nemoc s lepkem související. U těchto lidí je laboratorně nebo i jinými diagnostickými metodami potvrzeno, že lepek nesnášejí nebo že na něj reagují alergicky. Tito pacienti musí lepek ze svých jídelníčků nekompromisně vyřadit. Pravdou je, že těchto lidí přibývá. I proto se o lepku mluví stále častěji a popularita bezlepkové diety narůstá. Právem?

Konec bezmyšlenkovitého jídla?

Lidé, kteří si o lepku něco přečetli nebo o něm slyšeli od známých, si bezlepkovou dietu sami naordinují. A co se stane? Život se jim obrátí vzhůru nohama. Jak by také ne! „Jejich starý jídelníček, který mnohdy postrádal pestrost a rozmanitost, je najednou obohacen o mnoho dalších potravin, které pečivo, chléb, těstoviny, knedlíky nebo sušenky nahrazují,“ vysvětluje Blanka Procházková, nutriční terapeutka a odbornice projektu Dokřupava.cz.

Dobrovolným odmítačům lepku tak náhle do jídelníčku přibudou ovoce, zelenina, luštěniny a jiné druhy obilovin bez lepku. A neděje se to jen tak mimochodem. Tato změna vyžaduje jisté úsilí. Musíte si jídlo i nákupy pečlivě plánovat a začnete vlastně nad každým soustem možná poprvé v životě přemýšlet.

...
Jako „bezlepkář“ jíte pravidelně, protože si musíte celodenní jídelníček pečlivě dopředu naplánovat. Logický výsledek? Zlepšení zdravotního stavu, redukce nadváhy, zvýšení psychické odolnosti i fyzické výkonnosti. Vyladí se i trávení – vláknina ho upraví, vyprazdňování je pak pravidelné a zmizí plynatost i pálení žáhy. „Vynechání lepku tedy samo o sobě nic nezlepší. Zdraví pozitivně ovlivní zpestření jídelníčku, jeho dobré naplánování a konzumace jídla v klidu,“ dodává Blanka Procházková. 

Skutečný nepřítel

Minimálně každý stý Čech by se však měl lepku skutečně pečlivě vyhýbat. To kvůli tomu, že celiakií doopravdy trpí. Lepek u takto postiženého člověka spouští ošklivou autoimunitní reakci. To znamená, že napadá jeho tělo, zejména pak sliznici tenkého střeva. Ta se po nějaké době může úplně zničit, což má za následek porušené vstřebávání důležitých živin. 

Bohužel 85 až 90 % lidí trpících alergií na lepek není v Česku vůbec diagnostikováno. Už z toho důvodu, že typické příznaky nemají vůbec nebo je trápí úplně jiné potíže, například bolesti kloubů, vleklá únava nebo zvýšená kazivost zubů. I ženy, které nemohou otěhotnět a nevědí proč, by měly zpozornět. I za tím totiž může být právě celiakie.

Autor: lac