Chia semínka, quinoa, avokádo: Jsou superpotraviny skutečně tak skvělé? | Pro ženy | Blesk.cz

Chia semínka, quinoa, avokádo: Jsou superpotraviny skutečně tak skvělé?

19. září 2016 | 06:00

V poslední době jsou vynášeny do nebe. Všichni je kupujeme a výrobci potravin jimi obohacují, co mohou. Opravdu bez nich nemůžeme žít? A skutečně jsou tak užitečné? Superpotraviny ano, či ne? 

Chléb posypaný chia semínky, studené saláty z quinoi jako běžná nabídka supermarketů nebo rozrůstající se počty obchodů se zdravou výživou, kde nabízejí spousty sáčků se sušenými plody exotických názvů. Se superpotravinami se v poslední době doslova roztrhl pytel. Proč je po nich taková sháňka? Přinášejí do jídelníčku vysokou koncentraci látek prospěšných pro lidský organismus. Mezi ně patří vitaminy, stopové a minerální prvky, antioxidanty, enzymy, aminokyseliny a další a další. Všechny tyto látky se podílejí na důležitých reakcích v těle.

Chia semínka jsou velmi populární. Kromě toho, že mohou pomoct zhubnout, když je užíváte správně, mohou také pomoci vašemu zdraví.

„Superpotraviny byly vlastně známé už před tisíci lety, objevily je starodávné civilizace. A tajemství jejich vysokého obsahu živin je většinou spojeno s drsnými podmínkami, ve kterých musely růst - v pouštích, ve vysokých nadmořských výškách, v tropických pralesích,“ vysvětluje Věra Burešová, hlavní výživová poradkyně Naturhouse. Experimentovat s nimi může být podle ní vzrušující zážitek, je však potřeba přesně vědět, jak působí.

Jednu denně

Výhodou superpotravin je především to, že obsahují zdraví prospěšné látky v přírodní podobě. Jsou doporučovány pro doplnění deficitu živin nebo prevenci zdravotních potíží namísto samotných vitaminů a dalších izolovaných doplňků výživy. Z takových potravin totiž umí lidský organismus vstřebávat mnohem snadněji výživné látky. Ideální je, když do svého každodenního jídelníčku zařadíme alespoň jednu takovou superpotravinu, shodují se výživáři.

Granátové jablko

Jedním z takových zázraků je granátové jablko. Při každodenní konzumaci dokáže údajně zpomalit stárnutí DNA, a tudíž i stárnutí jako takové. Nepražené kakaové boby jsou zase cenným zdrojem hořčíku, který prospívá nervům, kvalitě vlasů i krvetvorbě. Kurkuma je zvlášť účinná při zánětech kloubů, nepravidelné menstruaci či kožních onemocněních.

"Vyřešit všechny problémy se stravováním ale nedovedou. Základem je pestrá vyvážená strava přizpůsobená individuálním potřebám, kterou, i kdybychom se snažili sebevíc, pouze ze superpotravin neposkládáme," varuje nutriční specialistka Věra Boháčová z Fóra zdravé výživy.

Inspirováno Východem

Kustovnice neboli goji je léčivka, kterou Číňané pojmenovali jako rostlinu dlouhověkosti. Zlepšuje ostrost vidění a harmonizuje činnost jater a ledvin. Hodně se teď mluví i o Matcha čaji. Tento najemno mletý, vysoce kvalitní zelený čaj, se pěstoval už ve 12. století v Číně a Japonsku, kde se i v současné době popíjí při tzv. tradičních japonských čajových obřadech.

...
Matcha čaj obsahuje mimořádné množství živin a až 70krát více antioxidantů než pomerančová šťáva a 9krát více beta-karotenu než mrkev. A třeba mladý ječmen se doporučuje užívat při alergiích, únavě a vyčerpání, bolestech hlavy, kožních nemocech, zánětech močových cest či problémech s pohybovým aparátem.

Hezky po našem
Borůvky. I když v zimě není úplně jejich sezóna, klidně si je dejte i zmražené. Své super schopnosti jako to, že jsou antioxidační, si přesto zachovají. Jejich konzumace snižuje chuť na sladké, nebude vás honit mlsná. Navíc jsou skvělé do ovesných vloček nebo smoothie.

Superpotraviny nemusí být vždy jen plody exotických rostlin. Například Oxfordský slovník anglického jazyka za ně považuje všechny potraviny bohaté na živiny, které jsou prospěšné pro lidský organismus. Do této skupiny se tak mohou řadit i suroviny z našeho regionu. Meruňky, třešně, špenát, rakytník nebo i lněné semínko. Superpotraviny neboli superfoods - lokální i ty exotické.

„Snažíme se v maximální míře podporovat lokální pěstitele. Málokterý producent v České republice ovšem dokáže vypěstovat dostatek kvalitních plodin pro výrobu našich potravin. Proto se obracíme i na zahraniční pěstitele,“ říká Tereza Havrlandová, majitelka a zakladatelka firmy Lifefood.

Autor: lac