Úterý 28. listopadu 2023
Svátek slaví René, zítra Zina
Zataženo, sněžení 1°C

7 nejúčinějších cviků pro krásné ruce, ploché bříško i pevný zadek!

 • Najděte si každý den 30 minut na účinné posilovací cviky.
  5. dubna 2014 | 12:00

  Obávané období krátkých šortek a plavek se nezadržitelně blíží. Začněte co nejdříve s posilovacími cviky, které opravdu fungují. Když budete cvičit poctivě, budete v létě za sexbombu!

 • Kliky

  Zaručeně nejúčinějším cvikem k posílení rukou jsou kliky. Nejprve začněte dámskými a střídejte kliky bicepsové, kdy jsou ruce od sebe a ramena jdou do strany a kliky tricepsové, kdy jsou ruce vodorovně vedle sebe zhruba na šířku hrudníku a jdou podél těla. Až vaše ruce zesílí, vyměňte dámské kliky za pánské.

  Vyzkoušejte těžší verzi s činkami. Položte je na zem, udělejte vzpor a uchopte do rukou činky. Udělejte vždy jeden klik a poté zvedněte loket jedné ruky co nejvýše nad úroveň zad, ruce vystřídejte a opakujte.

  cvičení
  Autor: Shutterstock.com
 • Rozpažování

  U posilování rukou ještě zůstaneme. Dalším účinným cvikem je bezesporu rozpažování a připažování rukou s činkami. Dejte si každý den tři série po 30 připaženích. Když budete cítit, že svaly na rukou posílily, přidejte i vzpažování a předpažování.

  Fitness
  Autor: Shutterstock.com
 • Posilování se židlí

  Posledním velmi účinným cvikem na ruce je posilování pomocí židle. Tu zapřete nejlépe o zeď či stůl, posaďte se na okraj a ruce zapřete přímo vedle hýždí. Zadeček odlepte od sedáku a pomocí krčení rukou se snažte dostat ho co co nejvíce k zemi. Cvik opakujte ve třech sériích po deseti.

  Zacvičte si za pomoci obyčejné židle
  Autor: Shutterstock.com
 • Dřepy

  Jedním z nejúčinějších cviků na zpevnění stehen jsou jednoduché dřepy. Rozkročte nohy na šířku pánve a plynulým pohybem krčte nohy, přitom se soustřeďte na to, aby kolena nebyly dále než špičky. Denně udělejte alespoň 20-30 dřepů. Později můžete cvik ztížit činkami, které uchopíte do rukou, předpažíte a začnete dřepovat.

  Cviky
  Autor: Shutterstock

 • Výpady

  Dalším účinným , jednoduchým a oblíbeným cvikem jsou výpady. Dejte si ruce v bok, srovnejte záda, vtáhněte bříško a vykročte jednou nohou dopředu co nejdál to půjde, přitom zadní nohu skrčte. Opakujte na každou nohu alespoň 10x, později počet výpadů zvyšujte. Časem si opět můžete poměrně jednoduchý cvik ztížit činkami, které uchopíte do rukou, vzpažíte a při výpadu připažíte.

  Cviky
  Autor: Shutterstock
 • Přitahování k nohám

  Velice účinným cvikem na posílení břišního svalstva je přitahování k nohám. Lehněte si na podložku na záda, zvedněte nohy a skrčte je do pravého úhlu. Přitlačte bedra k podložce, naopak od ní odlepte ramena, natáhněte ruce a snažte se hrudník dostat co nejblíže k kolenům pomocí pomalejších hmitů. Během cviků musíte cítit, jak bříško pracuje.

  Cviky na břicho
  Autor: Shutterstock.com

 • Pejsek

  Skvělým cvikem pro zpevnění zadečku je tzv. pejsek. Klekněte si na všechny čtyři, jednu nohu zvedněte do pravého úhlu a střídavě jí stahujte směrem k bříšku a zase zpět nahoru. Po dvaceti opakování nohy vystřídejte.

  cvičení
  Autor: Shutterstock.com

   

   

Klíčová slova:  fitness, cvičení, cviky, činky, hubnutí, postava
Diskuse ke článku
.
Další články z kategorie
Video se připravuje ...