
České seriály, na které se nedá dívat: Tyto diváci hodnotí jako nejhorší!
Spousta českých seriálů, o nichž si jejich tvůrci mysleli, že by mohly zaujmout diváky, se naopak ocitla na předních příčkách nejhůře hodnocených. Možná je dobře znáte a dívali jste se na ně jen tak mimochodem při nějaké jiné domácí činnosti, třeba jste se i občas pousmáli či v určitý moment zvýšili pozornost, ale je také docela možné, že jste s velkým znechucením okamžitě vypnuli televizi. Které seriály takhle špatně dopadly?
Premiér Jaromíra Soukupa
Na první místo můžeme zcela jednoznačně umístit seriál Premiér z roku 2019, který si celý sám vytvořil Jaromír Soukup a také v něm sám vystupoval. Jde o politickou satiru, sitcom z kruhů vysoké politiky, který tak znechutil diváky, že na ČSFD získal pouhá 2 %. Jaromír Soukup zde opět nezklamal svou narcistní povahou, nicméně najdou se i takoví diváci, kteří uznali, že tento seriál je tak moc uhozený, až je vlastně geniální a pan Soukup je jen nedoceněný, nadprůměrně inteligentní a talentovaný individualista.
Modrý kód zachraňuje životy
Mnohé české seriály z lékařského prostředí jsou zkrátka a dobře považovány za nepovedené, odbyté či nerealistické. Časy Nemocnice na kraji města či Sanitky jsou již dávno pryč, takže televizní produkce nabízí seriály jako Modrý kód či Ordinace v růžové zahradě. Modrý kód se Sabinou Laurinovou v hlavní roli se vysílal od roku 2017, poslední čtvrtá série skončila osmdesátou epizodou v roce 2019. Tento seriál z urgentního příjmu může někoho bavit, ale celkově působí naivně a neautenticky. Diváci byli bohužel nemilosrdní a na ČSFD seriál získal pouze 20 %. Ale pozor, pořád je to víc než má Ordinace v růžové zahradě. To mnohem lépe jsou na tom Sestřičky Modrý kód z roku 2020, které diváky bavily.
Nesmrtelná Ordinace v růžové zahradě
O tom, že je Ordinace v růžové zahradě opravdu nesmrtelná, nemůže být pochyb! Její začátky v roce 2005 opravdu zaujaly diváky a získala si svou sledovanost. Jenomže jak se říká, v nejlepším se má skončit. A ono to tak bohužel není. Dnešní ordinace se stále vysílá na Voyo a právě ti diváci, kteří si oblíbili své hrdiny, stárnou společně s nimi. Dílů bylo natočeno rozhodně přes tisícovku a momentálně se vysílá čtyřiadvacátá série. Na ČSFD si seriál vysloužil 13 %. A dost podobně je na tom seriál Doktoři z Počátků, kam odjel hrdina Ordinace Ota Kovář zachraňovat místní obyvatele. Herecké obsazení je slušné, ale nezachránil to ani Václav Postránecký.
Sousedé po lobotomii
Velice nepěkné hodnocení má na ČSFD komediální seriál televize Barrandov nazvaný Sousedé z roku 2017. Získal pouhých 6 %. Natočeno bylo dvanáct epizod a v seriálu o sousedských vztazích si zahráli například Honza Musil nebo Tereza Nekudová. Diváci byli velmi nelítostní a seriál přirovnali k nejhoršímu amatérskému výplachu mozku, který cíleně snižuje jejich IQ.
Příběhy sousedů z Jetelína
Dalším podobným seriálem o sousedských vztazích je Jetelín z roku 2016, ale ani ten nedopadl slavně, na ČSFD má hodnocení 7 %. Tento komediální seriál má čtyřiašedesát epizod a naprosto mizerné ohlasy diváků, a to i přesto, že si v něm zahráli například Richard Genzer, Jan Štastný nebo Jitka Ježková.
Naprosto příšerné Bezdružice
Velkým propadákem s 5 % na ČSFD byl šestidílný seriál z roku 2015 s názvem Bezdružice. Skupinka vtipných herců jako Václav Vydra, Josef Carda, Mahulena Bočanová či Dáda Patrasová a Alice Bendová se rozhodně nevyznamenala a tento seriál spíše diváky znechutil, než aby je nadchl.
Nepovedené drama Cesty domů
Možná si pamatujete rodinný seriál Cesty domů s Miroslavem Etzlerem v hlavní roli. Ale ani tento seriál neslavil své úspěchy. Sice se natočily čtyři série o více než tři sta epizodách a svou sledovanost si televize Prima užila, nicméně kritika seriál na ČSFD ohodnotila 10 %. Nelíbila se hlavně nelogičnost scénáře i prázdné dialogy.
Přístav navazující na Svatby v Benátkách
Za propadák byl také považován seriál Přístav z let 2015 až 2017 se stovkou epizod ve čtyřech sériích a oblíbenými herci v hlavních rolích. Bohužel Martin Dejdar, Filip Blažek, Vanda Hybnerová nebo Jitka Schneiderová diváky nepřesvědčili, přesto hodnocení na ČSFD není oproti jiným seriálům tak hrozné a má 23 %. Dobrá zpráva je, že Svatby v Benátkách, na které seriál navazuje, byly u diváků alespoň o něco málo úspěšnější.
Velmi křehké vztahy
Kritizovaným seriálem z doby skoro před dvaceti lety jsou VKVčka, tedy Velmi křehké vztahy, které o tři roky později navázaly na Rodinná pouta z roku 2004. Ano, snad každý se na ně díval, ale kvalita to rozhodně nebyla, a tak se nechvalně zapsaly mezi nejhorší české seriály všech dob. V hlavní roli zářila Dana Morávková, která si střihla pořádnou mrchu, a snad jen kvůli ní diváci, z nichž mnohé z toho akorát bolela hlava, tuto srdceryvnou telenovelu plnou intrik a neuvěřitelných vztahových dramat přetrpěli. Na ČSFD si seriál vysloužil 6 %, Rodinná pouta pak o 2 % více.