Užijte si masopust: Vyrazte za zábavou a dobrým jídlem! | Pro ženy | Blesk.cz

Užijte si masopust: Vyrazte za zábavou a dobrým jídlem!

 • Carnevale Praha zahájí masopust průvodem masek.
  22. února 2014 | 07:00

  Kam vyrazit s dětmi (případně i bez nich) na víkendový výlet? Právě vrcholí sezona masopustního veselí, tak se vypravte za zábavou i dobrým jídlem. Inspirujte se našimi tipy.

 • Jílovský masopust


  22.2., Jílové u Prahy

  Tradiční zábavní akce pro celou rodinu se odehraje na Masarykově náměstí v bývalém královském horním městě Jílové u Prahy. Pro veřejnost budou připraveny soutěže a hry. Na řemeslném jarmarku nakoupíte drobné dárky nebo doplňky do domácnosti. Nedílnou součástí této veselice je každoročně také průvod masek a dechovka Pepy Roubíčka. Masopustní průvod se po dopolední zábavě vydá do nejstarší částí města a má své neodolatelné kouzlo.

  jilove.cz

  Carnevale Praha zahájí masopust průvodem masek.
 • Rožnovský masopust  22.2., Rožnov pod Radhoštěm

  Obchůzky masopustních masek, široká nabídka zabijačkových výrobků i řemeslné dílny – to vše uvidíte na tradičním masopustu ve Valašském muzeu v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm. Připraveny jsou i další ročníky tradičních soutěží O nejlepší valašskou klobásku a O nejlepší valašskou tlačenku. K poslechu zahraje dechovka Galička a ochutnat budete moci spoustu regionálních specialit.

  vmp.cz

  ss
 • Zubrnický masopust  22.2., Zubrnice

  Zajeďte se podívat do skanzenu lidové architektury v severočeských Zubrnicích, kde si kromě prohlídky lidové architektury budete moci sami upéct nějakou tu dobrotu a prohlédnout si výstavu o historii Masopustu v Čechách. Všechny masky jsou zvány v deset hodin do dvora domu z Lubí. Hudební doprovod a tanec zajistí folklórní soubor Dykyta z Krásné Lípy.

  skanzen.zubrnice.cz

  Masopust
 • Masopust v Hostivicích  22.2., Hostivice

  Masopustní průvod v Hostivici se tentokrát vydá z Husova náměstí do místní sokolovny, kde čeká všechny účastníky bohatý program. Zváni jsou dospělí i děti ve vlastnoručně vyrobených maskách. Odpoledne si užijete spoustu zábavy při bohatém doprovodném programu s živou hudbou, soutěžemi, občerstvením i tancem.

  kudyznudy.cz

  Masopust
 • Plzeňský masopust  22.2., Plzeň

  Tradiční slavnost pořádá jako každý rok městský lidový soubor Mladina. Nenechte si ujít masopustní průvod městem. Cestou z historického jádra města projde až do areálu Plzeňského Prazdroje, kde se bude následně konat lidová veselice s pohřbíváním Masopustu. Plzeňské pivo a nabídka gurmánských specialit zajištěna.

  mladina.cz

  Masopust
 • Stochovský masopust  28.2., Stochov (Střední Čechy)

  V malém středočeském městečku vás čeká spousta jídla a pití, bohatý jarmark plný řemesel a samozřejmě kopec zábavy. Masopustní veselí na zámku s ochutnávkou zabijačkových specialit vás naláká na pečené sele, trdelník, koblížky, pečené brambůrky, pražené mandle, medovinu nebo ovar…

  stochov.cz

  ss

Autor: sim
Diskuse ke článku
.