Aby se do mouky nedali červi a máslo nežluklo. 10 tipů na skladování potravin
Ztvrdlý cukr, mouka plná červů, olivový olej bez chuti, žluklé máslo... Také máte někdy tendenci nakupovat ve výhodných akcích do zásoby a nakonec jídlo vyhazujete do koše? Zbytečně přicházíte o peníze. Stačí přitom jen vědět, jak tyto suroviny správně skladovat.
Majonéza
Autor: archiv BleskuSýry
Autor: ProfimediaMouka
MoukaAutor: Shutterstock.comOlivový olej
Olivový olejAutor: profimedia.czOleji rovněž neprospívá neustálé otvírání a zavírání. Mnohem lepší je přelít ho z většího balení do menšího, které pak budete používat na běžnou spotřebu. Navíc je prokázané, že pokud je lahev naplněna méně než z 80 procent, výrazně se urychluje oxidace oleje. Doporučuje se proto přelít olej do menšího balení a to udržovat stále zcela plné.
Máslo
Autor: Shutterstock.comCukr
CukrAutor: Profimedia.czKoření
paprika, kořeníAutor: ShutterstockMed
Autor: ShutterstockNejdůležitější podmínkou pro dlouhodobé skladování medu je správná teplota. Čím je nižší, tím všechny biochemické reakce probíhají pomaleji. Při teplotě pod 12 °C se kvalita nezmění několik let. Skladování medu při teplotách pod bodem mrazu jeho kvalitu nepoškodí, naopak. Máte-li na med místo v mrazničce, klidně tam přebytky uložte, zpomalíte jeho krystalizaci.
Káva
kávaAutor: Shutterstock.comOřechy a mandle
Sušené plodyAutor: SHUTTERSTOCK.COMDalší možností je dát je do zavařovacích sklenic a bez vody zavíčkovat. Plné sklenice pak vložte do většího hrnce a sterilizujte stejně jako kompoty. Pak je nechte vychladnout a uložte do spíže. Tam by vám měly vydržet až tři roky.