Angelina Jolie vystřídala gotiku elegancí: Co ovlivnilo její styl? | Pro ženy | Blesk.cz

Angelina Jolie vystřídala gotiku elegancí: Co ovlivnilo její styl?

5. června 2018 | 06:00

Nejkrásnější žena světa Angelina Jolie oslavila včera své 43. narozeniny. Jak se její styl vyvíjel v průběhu let?

Styl Angeliny Jolie se změnil opravdu hodně. Na červeném koberci si dříve vykračovala v tmavých šatech gotického stylu, v průběhu několika let se však změnila v opravdovou módní ikonu. Možná je to tím, že se stala matkou šesti dětí, nebo tím, že bojovala s vážnou nemocí. Zkrátka se z výstřední dívky stala elegantní žena.

Angelina dříve vypadala jako postavička z Adamsovy rodiny. V oblibě totiž měla kožené kalhoty, průsvitné černé halenky, výrazné šperky a úzké střihy šatů. S vlasy ráda experimentovala a její obočí bylo až nepřirozeně vytažené nahoru.

2001 - V kožených kalhotách.
2001 - V kožených kalhotách.

Po roce 2000 se Angelině obrátil život vzhůru nohama. Zjistila, že její matka je nevyléčitelně nemocná, díky natáčení filmu v Kambodži vstoupila do organizace OSN, aby organizaci informovala o hrozivé životní situaci v Africe, a také zde adoptovala své první dítě.

Angelině v životě rozhodně nevycházely věci podle představ, ale vždy se s nimi uměla poprat, ať už to bylo při preventivním odstranění prsou kvůli vysokému riziku vzniku rakoviny nebo v situaci potom, co se rozvedla s životní láskou Bradem Pittem.

Možná i kvůli těmto událostem se styl Angeliny od základu změnil. Začala být konzervativnější a vyváženější. Místo odvážných věcí v jejím šatníku převládly elegantní šaty, kostýmky a kašmírové kabátky. Začala upřednostňovat méně výrazné šperky v klasickém stylu. Změnila i svůj účes, dává nyní přednost přirozenosti – stejně jako v líčení.

2015 - V New Yorku.
2015 - V New Yorku.

K jejímu stylu patří i tetování, které zdobí celé její tělo. Většinou se jedná o citáty nebo symboliku, jako třeba zeměpisné souřadnice míst, kde se narodily její děti. 

Angelina má po těle mnoho tetování. Všechny však mají svůj význam.

Na vývoj jejího stylu se podívejte do naší fotogalerie:

Udělejte si účes podle Angeliny, stačí se řídit naším návodem:

 • VIDEO: David Hanuš

Autor: Markéta Tošnarová