Pomyslnou tlustou čáru za násilím – především tom na ženách – sexuálním obtěžováním a nerovným přístupem k ženám udělala na předávání cen Golden Globe většina umělců. Kauza, která minulý rok začala obviněním jednoho z nejmocnějších mužů hollywoodského šoubyznysu producenta Harveyho Weinsteina, se spustila jako lavina. Ač to u nás mnoho lidí odsoudilo jako hon na muže a celou kampaň #Metoo se snažilo zlehčit, je jasné, že tu došlo k něčemu velmi důležitému, co především ženy může posunout o další kousek dál.
Před o něco málo více než sto lety jsme ještě neměly ani právo volit. Až když se vzbouřily švadleny z New Yorku, začaly stávkovat a prosadily právo žen hlasovat, začala další etapa. Už je na čase, aby se ženy neposuzovaly jen jako zástupkyně něžného pohlaví či sexuální objekty, ale braly se v potaz jejich schopnosti a dovednosti, které je třeba ocenit stejně jako ty mužské. Učinit přítrž sexuálnímu obtěžování na pracovištích i mimo ně. To ovšem neznamená, že budeme muže pranýřovat za lichotky nebo za to, že nám budou chtít pomoct do kabátu.
Kampaň #Metoo spojila ženy, ale také muže, kteří mají zkušenosti ze sexuálním obtěžováním, a to, že jeden hlas konečně pronikl na světlo světa a někdo začal poslouchat, dalo sílu ostatním, kteří konečně beze studu mohli sdílet to, co je tolik trápilo. Na základě této kampaně vzniklo nové hnutí Time’s Up Movement, které podporuje i ty ženy, jež nemají takovou mediální základnu. Toto hnutí vzniklo teprve v listopadu 2017 a právě černým oblečením na předávání cen ho slavné osobnosti podpořily. Ukázalo se, jak velkou sílu ženy mají, a kampaň #Metoo slaví historický úspěch.