Ráno 5. srpna 1962 vešla do bytu Marilyn Monroe její hospodyně a herečku našla mrtvou. Hlavu měla zabořenou do polštáře, vedle sebe lahvičku léků a v ruce telefonní sluchátko.
Přivolaní policisté stroze konstatovali, že šlo o sebevraždu, ovšem milovníci konspiračních teorií za těch 55 let vymysleli několik scénářů, jak to s jejím úmrtím bylo skutečně.
Marilyn Monroe měla poměr s tehdejším americkým prezidentem J. F. Kennedym. Vyhrožovala, že o vztahu promluví veřejně, což jí měl údajně rozmluvit jeho bratr, státník Robert Kennedy. A on právě ten večer předtím, než ji našli, Marilyn navštívil. Takže nejčastější teorie koketují s tím, že právě Kennedyovi v tom mají prsty.
Sebevražda? Vražda tajnými službami?
Jedna z teorií je, že dokonce sám Robert Kennedy ji zabil. Další zase hovoří o tom, že se zabila právě z nešťastné lásky poté, co jí bratr prezidenta promluvil do duše. Ta zřejmě nejšílenější mluví o státních zájmech a o tom, že smrt mají na svědomí snad dokonce tajní agenti. Ovšem nejpravděpodobnější je zřejmě ta, že to byla nešťastná náhoda a že herečka smíchala špatné léky na spaní s léky na depresi.
Marilyn Monroe byla sice krásná, uznávaná a obletovaná herečka, ale měla velké psychické problémy, léčila se s depresemi. To je nejčastějším vysvětlením, proč by mohla spáchat sebevraždu předávkováním. Jenže je tu několik otázek: proč pitevní zpráva o žádných lécích nemluví? Jak je možné, že byla v naprosto nepřirozené poloze, do které by se sama nedostala?
Připomeňte si Marilyn Monroe ve dvou z jejích nejslavnějších videí - jako Sugar ve filmu Někdo to rád horké a její vystoupení u příležitosti oslavy narozenin prezidenta JFK.