Lady Diana by slavila 55. narozeniny! Kdy byla nejkrásnější? | Pro ženy | Blesk.cz

Lady Diana by slavila 55. narozeniny! Kdy byla nejkrásnější?

1. července 2016 | 06:00

Každý rok si Británie i celý svět připomíná tragické výročí smrti "královny lidských srdcí". Tento rok to v srpnu bude už 19 let od její smrti. Prohlédněte si fotogalerii, kde jsou například i fotografie ze zákulisí její svatby s Charlesem!

Lady Diana se narodila 1. července 1961 do rodiny aristokratů Spencerových. Než potkala Charlese, pracovala jako učitelka, ale jejím snem bylo stát se tanečnicí. Charles požádal dvacetiletou Dianu o ruku 6. února 1981. Diana od Charlese dostala překrásný zásnubní osmnáctikarátový prsten z bílého zlata osázený 14 diamanty, které lemují cejlonský safír. Ten samý prsten dostala také při zásnubách vévodkyně Kate.  

Své ano si s Charlesem řekli 29. června a z dvacetileté Diany se stala princezna z Walesu. Její překrásné svatební šaty stály tehdy v přepočtu asi 300 000 korun a měly osmimetrovou vlečku.

Královna lidských srdcí 

Ve 23 letech už byla dvojnásobnou matkou Williama a Harryho a i přes své postavení nezapomínala na ostatní. Snad každému je známo, že se věnovala charitativní činnosti, ať už v podobě boje proti AIDS nebo návštěv nemocnic. Není divu, že získala přízvisko "královna lidských srdcí".

Konec lásky

V roce 1992 se veřejnost dozvěděla, že Diana a Charles žijí odděleně. Po zdlouhavém procesu byli rozvedeni až v roce 1996, ale i tak Diana zůstala členkou královské rodiny jakožto matka budoucího následníka trůnu. Diana v očích veřejnosti zůstala ve stejném světle, to se ovšem nedá říct o Charlesovi, který se velké oblíbenosti u Britů netěšil.

Po rozvodu si princeznino srdce získali dva muži. Jedním z nich byl uznávaný kardiochirurg Hasnat Khan. Jejími blízkými byl označován jako "láska jejího života". Vztah jim ale příliš dlouho nevydržel a už v roce 1997 se Diana začala vídat s Dodim Al-Fayedem. Po jeho boku se zdálo, že opravdu našla štěstí. To se tragicky vytratilo v noci 30. srpna 1997, kdy Lady Diana s Dodim odjížděla z hotelu Ritz v Paříži. Snažili se uniknout devíti novinářům, kteří za každou cenu chtěli získat nějaké informace.  

Interview Charlese a Diany před jejich svatbou • VIDEO: Youtube.com

Autor: red