Pondělí 20. května 2024
Svátek slaví Zbyšek, zítra Monika
Polojasno, bouřka 23°C

Výměna manželek: Konflikt s despotickým ignorantem, který v ženě vidí jen služku

Video se připravuje ...
VIDEO: tv Nova
24. května 2023 | 06:00

Opět se ve Výměně manželek dvě ženy rozhodnou podniknout sondu do cizí domácnosti a jedna z nich to nebude mít s mužem té druhé vůbec jednoduché. Zjistí totiž, že je to totální ignorant a šovinista, který si v podstatě ze své ženy udělal služku. Jak tenhle konflikt dopadne?

První účastníci Výměny manželek žijí v Ralsku v osadě Ploužnice, kde mají pronajatý byt 3+1. Jarce je 33 let a pracuje jako brusička. Honzovi je 42 let a pracuje jako živnostník. Manželé jsou čtrnáct let spolu a mají pět dětí: Marušku (7 let), Valerii (11 let), Dominika a Natašu (oba 14 let). Ještě mají nejstaršího syna, ale ten s nimi už nežije. A i když s nimi nebydlí, každý den u nich doma je i babička Jitka, Honzova maminka. Rodinu do pořadu přihlásila Jarča, protože se podle ní Honza doma moc nezapojuje, a navíc se prý otáčí za ženskými. Jarča by si přála, aby ji Honza přestal dirigovat. Honza by si přál, aby Jarča nechodila do práce a starala se pouze o domácnost a o rodinu.

Druhá rodina žije v Židlochovicích na jižní Moravě v rozlehlém rodinném domě 6+1 s krytým bazénem. Majce je 34 let a je ženou v domácnosti. Davidovi je 45 let a podniká. Majčině synovi Markovi je 9 a rád hraje fotbal. Davidův syn Davídek rád maluje a je mu 10 let. Rodinu do Výměny manželek přihlásil David, protože celá rodina pořad pravidelně sleduje na Voyo, a navíc by si chtěl zkusit postarat se o rodinu. Majka souhlasila, protože si říkala, že si to rodina zkusí, jaké je to bez ní. Chtěla by, aby všichni v rodině byli samostatnější. Partneři jsou spolu čtyři roky a společně vychovávají syny z předešlých vztahů. David má navíc ještě tři děti s různými maminkami a současný vztah se mu jeví jako ideální.

Jarča se dostane do velkého, prostorného domu, kde je všechno krásně srovnáno. Je tam spousta věcí, které vidí poprvé. Jarča si také hned sedne jak s Davidem, tak s oběma kluky. Hned druhý den zjistí, že kluci jezdí na koloběžce bez helmy a chráničů, a tak se postará o to, aby se jim koupily. Jarče se zdá, že vztah Davida a Majky není založený na lásce, že se mají rádi, ale nemilují se. Přijde jí, že spolu žijí jak kamarádi. Nejvíc ji ale trápí, že malý Davídek se jí svěřil, že Majka mu nedává tolik lásky jako Markovi. Také si všimne velkých pavučin na stropech jejího nového domu, což překvapí Davida, který vlastní úklidové firmy.

Majka je nadšená, že v novém bytě je čisto a uklizeno. Byt jí přijde malinký, ale útulný. První, co ji zarazí, je, když jí klika u dveří do koupelny zůstane v ruce. Pak také zjistí, že se bude starat o čtyři děti a v domácnosti s ní bude babička. Brzy však zjistí, že mohou být kamarádky, že babička není rušivým elementem. Líbí se jí, že děti jsou velmi samostatné a Honza na její prosbu spraví kliku a protékání vody z vany nebo umyvadla. Problémy nastanou, když Majka pozná, že Honza je náladový a nemají si spolu co říct. Mrzí ji, že Honza se ani nezeptá, jak se má, jak doma žije, jakého má partnera. Přijde jí nudný, líný a protivný.

Prohlédněte si fotogalerii: