Středa 28. února 2024
Svátek slaví Lumír, zítra Horymír
Oblačno 11°C

5 stylistických fíglů podle Amal Clooney pro ženy 40+: Známe tajemství úspěchu!

 • 5 stylistických fíglů podle Amal Clooney pro ženy 40+: Známe tajemství úspěchu!
  3. února 2024 | 06:00

  Neustále okouzluje svým půvabem, šarmem i neobyčejným stylem. Uznávaná právnička, specialistka na mezinárodní trestní právo a lidská práva Amal Clooney, která uhranula jednoho z nejcharismatičtějších fešáků Hollywoodu, dává neustálou lekci vytříbeného kancelářského stylu, který si v jejím podání s nudou rozhodně netyká. Eleganci bez námahy vytvoří i za pomoci casual stylu, který najde mnohočetné využití, nejen do prostor kanceláře. Jak docílit šik stylu i dávno po čtyřicítce? Račte se inspirovat dnešní oslavenkyní!

  Skvělý styl nikdy nezestárne, ačkoliv roky přibývají všem stejně. Jak si ale vybudovat opravdu svěží, exkluzivní styl, který by nepodléhal času, byl opřen o trendy a zároveň byl věrný naší osobnosti? Nechaly jsme se inspirovat u těch nejstylovějších blogerek 40+ a 50+, ale i u naší dnešní „hero“, která slaví 46. narozeniny. Které stylistické vzorce se u dam s vytříbeným stylem opakují? Klíč k perfektnímu vzhledu najdete v těchto 5 odpovědích!

 • V(d)ěčný oblek

  Nic nedokáže vytvořit exkluzivnější – tolik sofistikovaný! – vzhled než oblek. A díky správnému střihu, typově vhodnému pro vaši postavu, se budete cítit přímo přepychově. Navíc kalhotový kostým skýtá nespočet variabilit nošení. Ať ho budete nosit pospolu či dominantou vašeho looku bude pouze sako, váš vzhled bude pokaždé zavánět silnou dávkou exkluzivity. Protože tento základ šatníku má schopnost pozvednout jakýkoliv vzhled.

  Tip redakce: Pokud zvolíte oblek v monochromatickém stylingu, tedy založeném na jedné barvě různých odstínů, dosáhnete tím ještě většího šmrncu.

   

 • Dobře padnoucí džíny

  Není to tak dávno, kdy džínům kraloval skinny střih. Těmto superúzkým denimovým kalhotám však odzvonilo a vystřídaly je jejich širší sestry. Pokud se však ve wide-leg nohavicích necítíte komfortně a připadáte si v nich utopená, ba máte dokonce pocit, že vás rozšiřují, ideální variantou budou straight jeans, které jsou hravým kompromisem pro vícero postav. Oblibu v nich našla i Amal, která dokazuje, že džíny dokážou být i velmi elegantním společenským oděvem. Stačí je zkombinovat s blyštivým topem, podpatky s ostrou špičkou a sofistikovaným blazerem. A jsme zase u něj!

 • Dopamine dressing

  Každý den vstřebáváme nepříliš příznivé zprávy a po tom, čím jsme si za poslední dobu prošli, je pochopitelné, že se obklopujeme vším, co nám dělá sebemenší radost. A to i skrze oblečení. Pokud si na Instagramu vyhledáte hashtag s názvem #dopaminedressing, zachvátí vás bezmála 261 tisíc příspěvků s pestrobarevnými looky. Není to ale pouze o radostných barvách, které bezpochyby stimulují naše hormony štěstí, ale především o tom, v čem se cítíme nejlépe. Můžou to tak být i neutrální barvy v kombinaci s jednou výraznější, nejrůznější vzory nebo okázalé atributy jako mašle, peří nebo volánky. Nastartujte tak svou náladu i trendy šatník kupříkladu s color-blockingem jako Amal, která zvolila barevnou kombinaci žluté s fialovou nebo pastelovou zeleň s neutrální černou a béžovou. Záleží jen na vás, v čem najdete zalíbení!

 • Trenčkot jako nejlepší investice

  Trenčkot se ukázal jako nejvděčnější svrchník, který uchlácholí ve dvaceti i v padesáti. A nebudeme si lhát do kapsy ani tehdy, když ho prohlásíme za nejslušivější kabát pro všechny typy postav. Vzdávat se ho nemusíte ani v zimě, a můžete ho tak podrobit důmyslnému vrstvení. Nebo si můžete pořídit jeho koženou variantu ve výraznějších barvách, jako jsou petrolejová, temně fialová či luxusní čokoládová. Kůže dodá tomuto svrchníku opojný dojem luxusu.

  Jak vrstvit v zimě? To se dozvíte v našem videu:

  Video se připravuje ...
   • VIDEO: Videohub

 • Hra s texturami

  Kalendář teprve otočil na počátek února a vy tápete, že už nemáte v tomto zimním období co na sebe? Nepropadejte panice a zkuste si pohrát s nejrůznějšími texturami. Tvídové sako zkombinujte s denimovými kalhotami a koženou kabelkou, v konečném finiši pak doplňte vlněným kabátem. Nebo zkombinujte saténovou sukni s vlněným rolákem a doplňte semišovou kabelkou po obdobném vzoru jako Amal! A uvidíte, že vaše denní looky získají kýžený šmrnc.

  Trendy outfit inspirovaný Amal Clooney vybírejte na našem internetovém srovnávači cen Zboží Dáma.

Autor: Žaneta Podlahová
Klíčová slova:  trendy, móda, vip, ze života hvězd
Diskuse ke článku
.