Pondělí 28. září 2020
Zataženo, déšť 11°C

Největší přehled letošních maxišatů. Na své si přijdou i boubelky!

4. května 2020 | 06:00

Letošní sezona šatů na jaro/léto se zaměřuje na jednoduché linie, které dají vyniknout ženským prvkům. Potěší vás něžné atributy v podobě vázanek nebo vzorů květin či puntíků. A co je nejlepší – vyberou si dámy vysoké i menší, boubelky nebo i ženy, které nejsou spokojené s velikostí svého poprsí.

Minimalistické jednobarevné šaty v prodloužené délce jsou základem šatníku. Tento nadčasový oděv vám poslouží na mnoho sezon dopředu a investice do tohoto typu šatů se opravdu vyplatí. Nemusíte se ani obávat kombinací s krátkými bundičkami a saky při chladných ránech či večerech. Lze je doplnit jak stálicí v podobě koženého křiváku, tak trendy sezonní záležitostí, jako je džíska, či delším sakem.

Letošní sezonu si nejvíce přijdou na své dámy menšího vzrůstu, kterým lichotí výstřih do V, jenž opticky prodlouží postavu. Dejte si ale pozor na výběr těch správných ramínek. Zvolte úzká, špagetová místo rukávů, pokud vám to vaše paže dovolují.

Balonové rukávy, které se těší čím dál tím větší oblibě, jsou častokrát doplněny spolu s vázankou o již zmiňovaný „V výstřih“. Mohutným rukávům vyhovuje i kombinace s rovným či lodičkovým výstřihem. Tento střih šatů nejvíce vynikne na štíhlých a vysokých dámách.

Boubelkám polichotí košilový střih. Stahovací pásek a delší rukávy zeštíhlí a zakryjí problematické partie. Ideální volbou budou střídmý vzor a pastelové barvy, jako je například blankytně modrá. Vysoké a hubené dámy si naopak u košilového střihu mohou dovolit divočejší vzory a kombinaci různých struktur materiálů.

Důraz na ženskost se pojí se vzorem nestárnoucí klasiky v podobě květin, ale také vzorem puntíků, které se drží už druhou sezonu na výsluní. Tento vzor byl charakteristickým prvkem kolekce Spring/Summer 2020 návrhářky Vandy Jandy, kterou představila na podzim 2019 na Mercedes-Benz Prague Fashion Week. Romantické duše potěší volánky či stupňovité šaty, díky kterým bude pohyb svobodnější než kdy dříve. Ideálním obutím budou tenisky, které dodají looku ten správný rošťácký šmrnc.

Pokud máte malé poprsí a tento fakt vám ubírá na sebevědomí, zvolte šaty s řasením nebo výraznými vzory v jejich horní části. Můžete také vytvořit iluzi objemnějšího hrudníku tím, že doplníte dekolt masivními šperky. Pozornost od partie, která vás trápí, odpoutáte i průstřihy v pase, které se řadí mezi letošní trendy. 

Podívejte se na výběr těch nejlepších maxišatů!

Přírodní vibrace: Tyhle doplňky musíte mít!

Autor: Žaneta Podlahová