Středa 29. listopadu 2023
Svátek slaví Zina, zítra Ondřej
Oblačno -1°C

Doplněk, bez kterého teď nedáte ani ránu! Které sluneční brýle vám budou slušet?

23. dubna 2023 | 06:00

Tolik malé, ale tolik osobní. Sluneční brýle nedáme s prvními nejsilnějšími jarními paprsky z ruky, tedy z očí! Malý doplněk, který zcela přemění náš vzhled. A jelikož i tyto drobnosti podléhají módním trendům, ukážeme vám, se kterými se letos blýsknete!

Jsou doslova stylovou ochranou a základním pilířem jarního a letního období. A to nemluvíme o tom, že jsou i úžasným maskovacím manévrem! Jaký typ slunečních brýlí je letos ultra cool?

Tip na video: Jaké další doplňky kralují trendům?

Video se připravuje ...
 • VIDEO: Videohub

Móda se vždy opírá o společenskou náladu a aktuální dění. Designéři se tak vydávají cestou nadčasového designu, ale i retro inspirace, která neustále vzbuzuje velký zájem. V neposlední řadě je tu pak sportovní šmrnc, protože právě sportovní oblečení a doplňky se staly za poslední dobu doslova hot trendem. Kvůli apelu spotřebitele na nestárnoucí kousky, které netratí na stylu, se tak dostala do obchodů plejáda hranatých obdélníkových brýlí s barevnými obroučkami či skly, maxi brýlí čtvercového tvaru à la "masařka" odrážejících 70. léta či kulatých lenonek.

V neposlední řadě je tu pak tvar s rovnými horními obroučkami se sportovním nádechem, cool trendem budou i brýle s kovovými obroučkami. O vaši přízeň však budou bojovat i nadčasové symetrické kulaté a nestárnoucí kočičí brýle, kterým se tak přezdívá kvůli jejich koketnímu vzhledu a špičatému tvaru.

Maxi čtvercové brýle s kovovými obroučky budou letošní sezonu obzvláště na výsluní!

 

Brýle a tvar obličeje: vyberte si ty pravé!

Jsou určeny především pro dámy s kulatým obličejem. Brýle svým protáhlým tvarem ho totiž opticky zeštíhlí. Kočičí očka si mohou dovolit i krásky s oválným obličejem, ty si však ostatně mohou vybrat brýle jakéhokoliv tvaru. Jen dejte pozor – pokud máte příliš drobný obličej, velké XXL brýle nejsou pro vás to pravé ořechové. Majitelky čtvercového tvaru obličeje by se měly vyvarovat hranatého tvaru, naopak by měly zvolit kulatý styl, jenž jejich obličejové rysy zjemní.

Proč je řetízek na brýle zase in?

A pokud si chcete své oblíbenkyně opravdu vyšperkovat, doplňte je o trendy řetízek! Díky silikonovým úchytům z něj brýle nespadnou, a rázem tak tento kousek povýší na praktickou vychytávku. Můžete je totiž nosit na krku, poslouží tudíž i jako designový šperk. A nebudete muset brýle už nikdy lovit v útrobách svých kabelek. A to se vyplatí, no ne?

Velký výběr stylových slunečních brýlí najdete na našem internetovém srovnávači Zboží Dáma.

Na ten nejlepší výběr brýlí se podívejte do naší fotogalerie!

Autor: Žaneta Podlahová