Chyby v oblékání, kvůli kterým vám to tolik nesluší. Neděláte nějakou z nich také? | Pro ženy | Blesk.cz

Chyby v oblékání, kvůli kterým vám to tolik nesluší. Neděláte nějakou z nich také?

 • 3. července 2019 | 06:00

  Špatné návyky má každá z nás. Nejčastěji to jsou nakupování kousků, které nikdy nevyužijeme, nebo uspěchaná příprava oblečení na další den. Všem těmto chybám lze snadno předejít. A proč jim předcházet? Protože už nebudete mít zahlcenou skříň a také se vyhnete módním omylům!

 • Nosíte nepadnoucí kousky

  Vždy investujte do kusů oblečení, které vám padne. Nekupujte si zbytečně džíny, které vám dělají faldíky, nebo halenku, která vám příliš rozšiřuje ramena, přestože je o tolik levnější. Důležitá je i délka kalhot, proto nezapomeňte oblečení pořádně zkoušet. Pokud nakupujete přes internet, nepadnoucí kousky raději vraťte nebo je pošlete dál.

  módní chyby

 • Špatně se připravujete na ráno

  Pokud si vybíráte oblečení až ráno, před odchodem z domu, děláte velkou chybu! Znamená to, že nevíte, co si vzít, a tak narychlo něco vytáhnete ze skříně. Přesně takto vznikají nepěkné modely, které vídáme na ulicích. Oblečení na další den si proto vybírejte večer a v klidu si ho vyzkoušejte. Pokud se vám přece jen stane, že večer nic nestíháte a ráno nevíte, co na sebe, mějte připravený jednoduchý outfit, který vás vždy zachrání.

  módní chyby

 • Zapomínáte na doplňky

  Tato chyba jde ruku v ruce s přípravou oblečení večer. Než odejdete z domu, zkontrolujte se v zrcadle. Nechybí vám něco? Nezapomínejte do svých outfitů přidat vždy nějaký šperk jako náušnice, náramek nebo náhrdelník.
  módní chyby

 • Nosíte jen černou

  Chystáte se na oslavu nebo nějakou událost? Nebuďte prvoplánová a oblékněte se do jiné barvy, než je černá. Tu bude mít na párty každý. Na výběr je přece mnoho možností, jako jsou třeba šaty s potiskem, zářivě žlutá halenka nebo extravagantní sukně. Buďte zkrátka jiná!

  módní chyby

 • Nakupujete unáhleně

  Když se v obchodě zamilujeme do nějakého kousku, není nám pomoci. Před koupí se ale vždy zamyslete, a to především tehdy, když se jedná o nějaký extravagantní kousek. Zeptejte se samy sebe, s čím a kam ho budete nosit. Když si na tyto otázky neumíte odpovědět, raději kousek nechte v obchodě.

  módní chyby

 • Ignorujete slevy

  Ano, chápeme, že se některým ženám nechce přehrabovat se v hromadách někdy i zmuchlaného oblečení ve slevách. Někdy to však stojí za to. Udělejte si alespoň dvě minuty a nakoukněte do těchto koutů, můžete objevit nejrůznější poklady za velmi nízké ceny! Zejména sezonní věci, které zase vyjdou z módy, se vyplatí nakupovat ve slevách.

  módní chyby

 • Nestaráte se o své oblečení a boty

  Pravidelná péče o oblečení by měla být samozřejmostí, stejně jako je třeba čištění zubů. Svetry a podprsenky perte raději v ruce, déle vám vydrží jako nové. Svetry navíc sušte položené, ramínka a kolíčky by se do nich nevzhledně obtiskly. Boty, hlavně ty s bílou podrážkou, očistěte, když přijdete z venku. Kožené boty navíc pravidelně mažte krémem pro ně určeným, aby nevznikaly prasklinky na kůži. 

  módní chyby

 • Špatně si zkoušíte obuv

  Když si pořídíte nové boty, zkuste v nich několik hodin pobýt doma nebo v kanceláři. Když vám nebudou boty správně sedět, stále je můžete vrátit. Vyhnete se tak té nepříjemnosti, že ty nové pěkné boty budete mít v botníku jen na koukání. 

  módní chyby

 • Řídíte se všemi módními pravidly

  Zde je důležité dát na sebe a trochu přemýšlet. Přesně absencí tohoto se některé úděsné kousky dostaly do ulic. Pokud si přečtete, že na přehlídkových molech zrovna frčí zdobné ponožky v sandálcích, neznamená to, že takto pěkně budou vypadat i na vás. Vždy zhodnoťte, co vám bude slušet. Vše nosit opravdu nemusíte!

  módní chyby

 • Porovnáváte se s ostatními

  Také sledujete mnoho stylových žen, ať už na internetu, v časopisech nebo kolem sebe? Rozhodně je dobré se jimi inspirovat, ale v žádném případě nesrovnávejte svůj styl s někým jiným. Každý má jiný smysl pro módu a snažit se být někým jiným nikdy nefunguje!

  módní chyby

 • Spodní prádlo řešíte až na poslední chvíli

  Ano, spodní prádlo není vidět, ale to neznamená, že není důležité. Právě naopak. Díky správně padnoucí podprsence a kalhotkám vypadá pak oblečení lépe. Mnoho žen však odsouvá koupi spodního prádla, dokud to není opravdu urgentní.

  módní chyby

 • Nakupujete pod tlakem

  Toto se týká zejména nakupování na internetu. Některé e-shopy nabízejí takzvané last minute slevy. Kvůli tomu si některé ženy narychlo koupí oblečení a ani nad ním nepřemýšlejí. Takto se vám v šatníku snadno objeví kousky, které vám nepadnou nebo které nemáte k čemu nosit.

  módní chyby

 • Nečtete recenze

  Pokud ráda nakupujete oblečení přes internet, nezapomínejte na on-line recenze. Lidé, kteří si již daný kousek koupili, zde hodnotí to, jak jim sedla velikost, nebo třeba kvalitu materiálu. Někdy přidávají i reálnou fotografii, což může mnohdy pomoct. 

  módní chyby

Autor: Markéta Tošnarová
Klíčová slova: móda, oblečení, trendy, styl, zlozvyky, návyky
Diskuse ke článku
.