Pondělí 27. května 2024
Svátek slaví Valdemar, zítra Vilém
Oblačno, bouřka 23°C

Zaměřeno na muže: Jak se změnil ideál jejich krásy za posledních 150 let?

 • Video se připravuje ...
  10. srpna 2017 | 06:00

  Jak vypadá ideální mužské tělo? Každé ženě se líbí něco jiného a ve finále hraje větší roli jeho charizma než vysportovaná postava. To, co bylo kdysi krásné a žádané, dnes vypadá úplně jinak. Jak se změnil mužský ideál krásy za posledních 150 let? 

 • Rok 1870

  Autor: boredpanda.com

  V šedesátých letech minulého století bychom na muže s vánočkou a pořádnými bicepsy rozhodně nenarazili. Tato doba se u mužů vyznačovala širokým pasem, který symbolizoval bohatství a blaho. V Connecticutu vznikl dokonce Fat Man Club, který byl určen pro muže, kteří vážili alespoň devadesát kilogramů. 

 • Rok 1930

  Autor: boredpanda.com

  V 20. století Fat Man Club zanikl, protože se s rozvojem herectví začal měnit názor na mužská těla. Nadbytečná váha byla spíše znakem nižší třídy. Herci museli být štíhlí a museli vypadat dobře na kameře, která často rozšiřovala. Perfektní tělo bylo průměrně veliké a přiměřeně svalnaté. 

 • Rok 1960

  Autor: boredpanda.com

  V této době nebyla krásná těla příliš důležitá. Pro vyjádření individuality a sexuality se muži spíše zaměřili na dramatický look v podobě delších vlasů a ležerního oblečení. Ideálem krásy se staly hlavně rockové hvězdy, jako je Mick Jagger. 

 • Rok 1980

  Autor: boredpanda.com

  V osmdesátých letech se mužská postava začala razantně měnit. Mnoho mužů začalo trávit svůj čas v tělocvičnách a posilovnách a na jejich tělech se začaly rýsovat svaly. Rostoucí zájem o kulturistiku byl ovlivněn herci, jako jsou Arnold Schwarzenegger a Sylvester Stallone.

 • Rok 1990 až současnost

  Autor: profimedia.cz

  Dnešní doba je rozmanitá. Najdeme muže, kteří připomínají horu svalů, ale najdou se i takoví, kteří do podoby kulturisty mají daleko. Obyčejný muž, ale o něco vyrýsovanější než ten z třicátých let, to je perfektní tělo současnosti. 

  Jak se za století změnil ideál mužské krásy? Která podoba se vám líbí nejvíce? 

  Video se připravuje ...
   • VIDEO: youtube.com

Autor: Aneta Pařízková
Klíčová slova:  trendy, krása, muži, ideál krásy, proměna, svaly, postava
Diskuse ke článku
.