Konec zdobeným a špičatým nehtům: Návrháři na jaro hlásají přirozenost | Pro ženy | Blesk.cz

Konec zdobeným a špičatým nehtům: Návrháři na jaro hlásají přirozenost

11. března 2015 | 06:00

Trendy, které udávají světoví módní návrháři na týdnech módy, se neomezují pouze na outfity a boty, ale určují také, co se bude nosit v oblasti líčení, účesů a nehtů. Na co se můžete těšit letos na jaře? Inspirujte se na přehlídkových molech!

Už na líčení největších hvězd Hollywoodu na letošních Oscarech bylo jasně patrné, že co se letošního líčení týče, do módy se vrací přirozenost.

Podle všeho je na čase zapomenout na umělé řasy, tmavé kouřové líčení a vrátit se k sexy a svůdně ženským kočičím linkám a rtům vyzývajícím k políbení.

Nejinak je tomu také v nehtových trendech. Nehtům v mandlovém tvaru zakončeným ostrou špičkou už odzvonilo a trendy se posunuly co nejblíže přirozenosti.

Tmavé a neonové barvy vystřídaly světlé odstíny, což ale neznamená, že byste se měla omezit pouze na ty růžové a tělové. In pro sezonu jaro a léto 2015 je světlá lila, zářivá oranžová a žlutá a všechny odstíny modrozelené, v čele s tyrkysovou a mint, kterou si v poněkud netradičním provedení vybrala pro svou kolekci britská návrhářka Charlotte Ronson.

Z nude barev je absolutním hitem tělová v broskvovém odstínu, jak bylo vidět na přehlídkách značky Houghton. Místo růžové francouzské manikúry tak sáhněte po tomto neokoukaném teplém tónu, který sluší každé pokožce.

Ani milovnice tmavých, dramatických nehtů ovšem nepřijdou zkrátka. V módě jsou syté vínové odstíny nakládaných višní (které se drží na pomyslné módní špici již hezkou řádku let), temně modré laky, ideálně s perletí, shimmerem nebo alespoň třpytkami, a černé – ovšem v matném odstínu.

Také samotné lakování se letos neomezuje pouze na vyplnění celého nehtu. Na rozdíl od přezdobených "3D" gelových nehtů s kamínky a obrázky, které v některých salonech stále ještě z nepochopitelných důvodů přežívají, se do centra pozornosti dostává nehtový minimalismus.

Pořiďte si proto úzký štětec a trénujte pevnou ruku, která bude potřeba k namalování "žebříčků" nebo tenkých "U", které jsme viděli například na modelkách kolekce Rodarte nebo Prabala Gurunga. A pokud si až tak nevěříte, inspirujte se opět Charlotte Ronson a vyzkoušejte kontrast textur. In totiž budou i lesklé tmavé nehty s matnými špičkami, nebo naopak.