Domácí masky: Rychlá záchrana pro suchou pleť | Pro ženy | Blesk.cz

Domácí masky: Rychlá záchrana pro suchou pleť

 • Díky doma vyrobeným pleťovým maskám ušetříte.
  2. března 2014 | 10:00

  Přestože zima byla letos velmi přívětivá, jemná pokožka obličeje přesto trpěla. S nadcházejícím jarem jí tak budeme muset dát dostatek vláhy. Nemusíte kvůli tomu ale utrácet za drahé preparáty, prostě jen sáhněte po kuchyňských zásobách, které máte doma.

 • Avokádová maska


  Z avokáda se nedělá jen guacamole. Připravte mnohem zajímavější pokrmy a nechte avokádo proniknout také do své koupelny.
  Nedělní relax si můžete zpříjemnit ošetřující maskou na obličej. Výtečná pro pleť je avokádová maska z půlky avokáda a lžíce olivového oleje. Směs utřenou do hladké kašičky naneste na pokožku a 20 minut nechte působit až do hloubky. Pak omyjte teplou vodou.

 • Voňavá uklidňující maska


  Buďte krásná i v létě
  Po zimě potřebuje pleť zklidnit a navrátit do pohody a přesně to zařídí heřmánková maska. Na voňavou masku budete potřebovat 100 g sušeného heřmánkového květu, které zalijte malým množstvím uvařené vody tak, aby vznikla jakási kaše. Nechte odstát 15 minut a naneste kašičku na gázu, kterou přiložte na obličej a nechte asi 20 minut působit. Omyjte vlažným heřmánkovým čajem a vodou.

 • Hloubkově hydratační maska


  ovesné vločky
  Jsou na vaší pleti patrné šupinky, svědí vás a je napjatá? Tak to potřebuje opravdu důkladnou hydrataci, kterou jí dokáže dát obyčejný zralý banán. Na banánovou masku budete potřebovat půlku zralého banánu, 1 lžičku bílého jogurtu a 1 lžičku mletých ovesných vloček. Banán rozmačkejte a smíchejte s jogurtem a vločkami do jemné kaše. Naneste na 20 minut na očištěnou pleť a omyjte vlažnou vodou.
 • Jemná hydratační maska


  Stačí do svého jídelníčku zařadit jeden banán denně a kruhy pod očima budou minulostí. Ananas vás zase zbaví vrásek.
  Vysušená pokožka je často přecitlivělá a potřebuje opravdu jemnou péči. Banánovo-olejová maska pro ni tak bude doslova hydratačním pohlazením. Jednoduše si ji vytvoříte z půlky banánu, lžíce olivového oleje a jednoho žloutku. Banán rozmačkejte a smíchejte s dalšími ingrediencemi do hladké kaše, kterou naneste na obličej. Nechte působit 20 minut a omyjte vlažnou vodou.

 • Jogurtová maska s droždím


  Jogurt
  Potřebujete dostat svoji pleť do pohody? V tom případě sáhněte po droždí a bílém jogurtu, ze kterých vykouzlíte opravdu výživnou hydratační masku. Droždí rozdrobte do mističky a společně s olivovým olejem umíchejte dohladka. Přidejte bílý jogurt a citronovou šťávu a naneste na suchou očištěnou pokožku. Působit nechte tak dlouho, dokud nezačne droždí na pleti osychat a praskat. Opláchněte vlažnou vodou a nakonec vodou studenou, která uzamkne póry pleti.

Diskuse ke článku
.