Pepřová masáž nebo koupel se zázvorem: Kosmetika, která vás v zimě zahřeje | Pro ženy | Blesk.cz

Pepřová masáž nebo koupel se zázvorem: Kosmetika, která vás v zimě zahřeje

25. listopadu 2013 | 15:00

Také vás první mrazy každý rok překvapí a nejste schopní se zahřát? Kromě pletených ponožek a obřích hrnků s horkým čajem se ale můžete rozehřívat i v koupelně. Napusťte si vanu plnou horké vody a vyražte do boje proti zimě s hřejivou kosmetikou po boku!

Nesmrtelným bojovníkem proti pocitu chladu bylo odedávna koření. Oceníte ho ovšem nejen v jídle, ale také v kosmetice. Pronikněte do tajů hřejivých vůní a postarejte se o to, aby vám letos v zimě bylo stále jen teplo!

Skořice

Zubní pasta s příchutí skořice - Cinnamon Mint, MARVIS, 215 Kč
Mezi nejznámější "hřejivé" koření patří bezpochyby skořice. Není divu že se přidává do tolika nápojů a jídel, které konzumujeme právě v zimě a že nám tak její vůně evokuje sníh, mráz a Vánoce.

Podporuje krevní oběh, povzbuzuje tělo a mysl a pomůže vám i při boji s rýmou a nachlazením. Když proto s nechutí ráno vstanete z vyhřáté postele do chladného bytu, zkuste se nakopnout pastou na zuby Marvis s chutí skořice.

Zázvor

Krém na ruce se zázvorem a jasmínem, Erbario.cz, 219 Kč.
Malý zázrak který je ideální na čaj, do jídla, ale i do kosmetiky. Jeho výrazná chuť, vůně a barva mají dar zahřívat organismus a navíc disponuje protizánětlivými účinky.

Pro zahřátí kdykoliv během dne noste v tašce krém na ruce se zázvorem a jasmínem od  italské značky Speziali. Na ochranu pleti před mrazem pak vyzkoušejte obličejové máslo značky Pure Fiji s výtažky z bílého zázvoru.

Anýz

Balzám na rty Star Anise s příchutí badyánu, Crazy Rumors, 80 Kč
Anýz je dalším z velmi aromatických koření, které si automaticky spojujeme se zimním obdobím. Jeho nesporný hřejivý účinek podporuje také fakt, že anýz skvěle pomáhá posilovat imunitu a chránit organismus před onemocněním. Pokud máte rádi jeho výraznou vůni, sáhněte po balzámu na rty Star Anise od značky Crazy Rumors.

Čokoláda

Tělové mléko s belgickou čokoládou a pomerančem, 94 Kč, Krasa.cz, Dermacol.
Kdyby se po čokoládě netloustlo, neměla by tato potravina žádnou vadu. Dokonalá vůně a chuť se v případě čokolády snoubí také se schopností zahřívat organismus a podporovat krevní oběh.

Dopřát si ji můžete nejen v podobě horkého šálku s kopcem šlehačky, ale také v koupelně. Vyzkoušejte čokoládovou pěnu do koupele značky Kneipp nebo tělové mléko s belgickou čokoládou od Dermacolu.

Chilli

Lesk na rty pro efekt větších rtů Hot Chilli Lip Booster, Artdeco, 370 Kč
Zahřívací účinky pálivých papriček asi není potřeba příliš rozebírat. Věděli jste ale, že chilli se používá také v kosmetice? Pokud máte odvahu, vyzkoušejte lesk na rty pro efekt větších rtů od Artdeco. Výtažky z chilli pomáhají prokrvovat rty a vytvoří vám tak smyslnější ústa. Připravte se jen na lehké brnění rtů po nanesení lesku.

Pepř

Pikantní masážítko Hottie s černým pepřem, zázvorem a vanilkou, Lush, 245 Kč
Pepř je stejně jako chilli velmi pálivý a proto pomáhá prokrvovat organismus a tím jej i zahřívat. a jakkoli by se vám to mohlo zdát zvláštní, i on je v kosmetice hojně využívanou surovinou. Vyzkoušejte ho po dlouhém dni formou hřejivé masáže. Báječným pomocníkem vám bude masážní kostka Hottie od Lush, která kromě černého pepře obsahuje také výtažky ze zázvoru a vanilky.

Více tipů na hřejivou kosmetiku i s informací o cenách naleznete v naší fotogalerii.